Máte někdo osobní zkušenost s 24" LCD HP Pavilion w2408 ?

Ahoj,

prosím, máte někdo osobní zkušenost s 24" LCD HP Pavilion w2408 ? Chci LCD do 10000,- a w2408 je podle mě dobré TN. Nicméně jsem slyšel i o hlučnosti těchto LCD, případě o nedostatečném podsvícení...?

Případně máte jiný tip, co koupit...?

Díky moc

Odpovědi na otázku

Co je to "dobre TN"? TN za neuveritelne penize je stale TN.
Kupte si HP LP2485. S tim mam vybornou osobni zkusenost. Stoji cca 11.5kKc, coz je financne zmena zanedbatelna, ale kvalitativne obrovska (S-IPS).

Ale je to TN s 8bitovými barvami....problém je v tom, že LP2475 kromě lepších pozorovacích úhlů a nepřeberneého množství konektorů mnoho jiného nenabízí....naopak mám trochu strach z podání černé barvy, která i S-IPS panelů bývá hroší...

Barevnost w2408 alespoň dle testu s použitím sondy pro kalibraci není vůbec špatná...

Takže jsem na vážkák zda 3000,- navíc připlatit

Ja psal o LP2485...

Ano, 8b barvy v podani TN budou jiste uzasne. :o(
U 24" panelu se dost vyplati myslet i na pozorovaci uhly. Zatimco u S-IPS je o malinko horsi cerna, u TN tu lepsi cernou uvidite stejne jen ve stredu dobre namireneho panelu.

Videl jsem ty panely vedle sebe a (prestoze jsem cetl o obou leccos), rozhodne bych si 2408 nevybral.

A pisu kraviny, samozrejme LP2475. :o((((
(Za rok bude jiste i xx85, ale...)

No asi půjdu do LP2475...a to jsem půviodně chtěl je 22" do 7000,- :)))

Takhle je to vždycky:)))

U me to bylo podobne - nejdriv jsem poridil 2245, to nebylo ono. Tak jsem mrknul na 2408 a 2475 a bylo to jasne. :o))) Kazdopadne ted jsem konecne spokojen.

Vis co znamena zkratka TN? To Nebrat.

:o)
On ma pravdu v tom, ze 2408 je na TN panel fakt dobra. Ale stale to neni ono... MVA/PVA nebo S-IPS je proste lepsi.
(Sam jsem to experimentalne overil - ted mam LP1975 a LP2475, mel jsem LP2245 a nekolik dalsich lepsich TN panelu jsem zkoumal. Usetreny peniz bohuzel znatelne mensi kvalite obrazu neodpovida.)

Mezi TN panely patří k nejlepším , co ale může vadit katastovicky je lesklý povrch = prostě při správném úhlu světla člověk vidí kulové a ne vždy je řešením stěhování nábytku protože to není často ani možné.

Prostě u tak velkého LCD je potřeba uvažovat i kam bude umístěno a jaké sou tam světelné podmínky

Jinak pozor pod označením Pavilion w2408 existují tři varianty které se liší kontrastem a konektory

Ano, leskly povrch mi vadil okamzite. Oni tim vylepsuji kontrast, ale je to velmi neprijemne reseni.

No nemam konkretne s tymto LCD skusenost, ale mam nejaky ten piatok HP w2228h. A som s nim velmi, velmi spokojny. Ale myslim si, ze toto ty nepotrebujes. To moje LCD, je uplne ina kategoria... Sry

vezmu tu 24" HP LP2475w

jen te´d nevím, zda to zvládne pro 2D moje integrovaní Intel X3100 grafárna