» Poradna » Ostatní

Máte někdo GPS navigaci na kole???

Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte GPS navigaci na kole. V autě to chápu na kole moc ne... Má to význam, je to skutečně k něčemu dobré, když chcete jezdit tak do 100 km od svého domova? Prý to má v nějakých akcích Mountfield. Buď kolo a vytočit slevu a nebo bez točení k tomu kolu dá navigaci v hodnotě asi 8000 Kč. Jedná se o kolo v základní ceně 13000 Kc. Prosím o vaše zkušenosti. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Není to až tak samoúčelné - navigace nejen, že naviguje (což je v okruhu 100km opravdu asi málokdy potřeba), ale ukazuje také velice přesně rychlost, směr, umí dopočítat čas do cíle, umí logovat trasu a najít optimální zpáteční, ve spojení s aktuální mapou dovede třeba k nejbližší hospodě nebo špitálu.

V okruhu do 100 km od sveho bydliste bych GPS asi opravdu nevyuzil, ale po lonske dovolene v okoli Trebone a v Novohradskych horach s mapami Shocart zacinam zcela vazne uvazovat o koupi. GPS jinak pouzivam v praci a pokud ta neodradi cena, tak muzu vrele doporucit.

Jezdím každý rok po vlastech českých na kole takříkajíc "naslepo" - kam dojedu tam dojedu - a GPS bych určitě využil. K tomu Mountfieldu - nejlevnější kolo, ke kterému GPS dostanete, je "plečka" v ceně 4590 Kč. Samostatně vám GPS taky prodají (včetně podrobné mapy ČR) za tuším 8400 Kč. V obchodě je to GPS bez podrobné mapy ČR za cca 7100 Kč. Takže je to jasné - kupuju "plečku", kterou obratem prodám za poloviční cenu, a mám GPS s mapami za cca 2300 Kč.A to se vyplatí!!! (jak říká klasik)

Tak to rovnou pak prodej i tu GPS za 5000 Kč a ještě na tom vyděláš