» Poradna » Programy

Máte deprese?

Ahoj, je tu nekdo, kdo mel nebo stale ma nemoc zvanou deprese? Nemyslim bezne denni starosti a stres, ale skutecne deprese a bere antidepresiva. Diky

Odpovědi na otázku

:o)

Já mám skutečné denní starosti a beru Starobrno.

Nebo Černou Horu 11ku.

jedině Plzeň a nebo Radegast

z OS Windows? nie, neprosim :)

To mi připomíná jeden frk, jak ta pani užívala 10 let místo antikoncepce antidepresiva. Dneska má 12 dětí a je jí to úplně jedno...Jestli chceš dam ti číslo na kámoše to je taky hodně slušnej depkař!!!http://www.depreseadepky.nazory.cz/doprovod.htm

deprese je nemoc inteligentnich lidi,tem co maji v hlave nasrano se vyhyba.

Nechapu, proc si z toho delate prdel. Dovedete si vubec predstavit, jak je to nesnesitelne onemocneni? Potykam se s tim 8 let a prozil jsem si opravdu krute chvile. Opravdu me mrzi, ze si z toho delate srandu. Muze to potkat uplne kazdeho cloveka. Prosim, pokud mate nejake zkusenosti, tak je sem napiste. Diky a preji hezky vcer.

My si neděláme srandu, my se tě snažíme rozveselit.

No vidis, kdyby sis ten prispevek poradne precetl, videl bys, ze si z Tebe krek prdel nedela, spis Ti fandi. Mozna Ti pomuze, kdyz budes min rozebirat svoje stavy a vic si vsimat okoli. Ale to asi vis.

to jsi napsal moc hezky

to jsi napsal moc hezky - patřilo k : deprese je nemoc inteligentnich lidi,tem co maji v hlave nasrano se vyhyba.

neboj... pochopili to aj ti, co maju v hlave nasrane :))

Jinak Tě plně chápu, vím co je deprese - taky jsem jí potkal. Těm kdo netuší o čem je řeč, doporučuji místo nemístného tlachání alespoň základní studium či přečtení alespoň pár řádků o daném problému, třeba na: http://www.deprese.cz/ Nikomu nepřeji zažívat něco podobného.

No já mám poslední dny deprese z toh že za 24 dnů státnicuju.

blbec v žádném případě nebudeš, ale to co prožíváš poslední dny nebude na 99% deprese

Jsem byl na anidepresivech 2 roky...hruza hruzouci....a prisla jeste vetsi krize...antidepresiva maji vedlejsi efekt tzv. Parkinsonuv tres...musel jsem vysadit,resp. uz jsem NIC nemohl...a...chvalabohu se karta obratila...zkus magnetickou rezonanci v Praze:))

Vzpomínám, jednou, když jsem byl mladý, tak jsem měl také depresi - jak z praku. Od té doby, co chodím na www.zivwe.cz, mám pouze depky, jak se z počítačové poradny stává něco úplně jiného...

Tak jsem zhruba proletěl stránku www.deprese.cza fakt nevím jak na to sem.Když jsem čel "jak poznám že mám depresi" tak jsem si říkal že ji asi občas mám ale pak tam byla věta "Dalšími příznaky deprese jsou snížení až ztráta zájmu o sexuální život."Tak to mě ujistilo, že depresemi netrpím nikdy a nejspíš jsem jen hypochondr.PS: Pokud de na mě depka tak si zajdu s kámoši na pár piv a depku utopím.......

Nevím jestli mám deprese,stává se mi že mě nic nebaví a nejrači bych se tady na to vys..Pak mám stavy že jsem pro něco šíleně nadšenej a potom zase ta letargije a pocit že jsem tu k ničemu.A po chlastu mám taky depresi ,jedině kdy mi je dobře je v tu chvíli když jich mám tak 10 G.A teď mám depresi že mi padá neustále instalace XP ale zase mně to baví řešit,hi,hi,hi.

se ti nedivim ze ti je dobre kdyz mas 10g... ceho?

Tak to máš maniodepresivní syndrom.

Byl jsem kandidát na ledajaké problémy a možná i s depresemi. Prášky na hlavu nemohu od té doby vystát... A začal jsem se toho zbavovat víceméně nedopatřením: začal jsem cvičit jógu a běhat. 60 minut denně, třeba obden jógu a tak 10 km běhu. Dnes kromě toho bych doporučil harmonizovat krmi: výrazně ubrat maso, mléko, ovoce, sladkosti a přidat zrní, luštěniny a zeleninu (především kořenovou). Je to důsledek nerovnováhy těla v důsledku obecně katastrofální kultury vlastního těla.

To maso jo, od tý doby co ho nejim nemam takový stavy jako že celej svět de doprdele a podobně. Ale ovoce bych rozhodně neomezoval.

Mám deprese a beru antidepresiva.. jen nevím proč se ptáš..?

Snad slabá chvilka, možná jen pocit sounáležitosti nebo něco v tom smyslu to zřejmě bude. Vzpomínám, že kolikrát pomohl jen pocit, že nejsem na světě sám. Antidepresiva jsem taky polykal, fakt humus, chvílema jsem nevěděl jestli jsem to ještě já nebo už moje babička Pak jsem je chytil a letěli do koše, ač jsem spíše technický typ, musím uznat, že příroda je všemocná - potkal jsem skvělou ženu ( bohužel zadanou ), měla podobný problém a poradila mi kombinaci Třezalky s Meduňkou, musím uznat, že to jsou geniální rostliny - zabralo to

měl jsem deprese..každý den, chtěl jsem se zabít. Pak jsem potkal dívku (mých snů) a od těch dob je mi fajn :)

Ja nemam deprese, ale mluvil jsem s nekolika lidmi, kteri je meli/maji. Vy, co si z toho delate srandu si opravdu nevidite do huby, afektivni porucha ve smeru deprese je mozna nejstrasnejsi nemoc, ktera muze cloveka potkat. Freeman: Nechce se mi verit, ze by mela vliv nejaka kytka. Spis jestli nedoslo vlivem antidepresiv k ustupu priznaku...maj se brat dlouhodobe, doufam, ze ses na ne nevykaslal kvuli trezalce...

To nemáš tak úplně pravdu. Třeba kotvičník, routa a mučenka jsou přírodní antidepresanty. Třezalka a meduňka nevim, ale je to klidně možný.

Tak tady je i o tý třezalce:http://www.depreseadepky.nazory.cz/doprovod.htm

deprese tu sou jen proto, že je moc volnýho času, a tím logický pocit zbytečnosti, který když se spojí s neúspěchem a příliš vysokými nároky k sobě (často neopodstatněné), je tu ona deprese. Jediná možnost, jak se deprese zbavit je, když ne pochopíte příčinu (tu zřejmě chápe každý, viz pocit zbytečnosti a neúspěch), ale když se člověk smíří s vlastní pozicí v okolí či ji zlepší. Velmi dobrá a vysoce pravděpodobná cesta k úspěchu je najít si protějšek svých snů, čímž může být prokázán Freud v celé své míře - za vším jsou sexuální problémy. Ale raději to chápejme v omezeném (byť určitě významném) smyslu. Tak znova, zbavit znamená vědět, jak být šťastný, a to osobním úspěchem v sobě samém bez jasného prokázání okolí (to chce sakra silnou osobnost, aby to dokázala), nebo je cesta ke štěstí cestou splněnou tohou být uznáván okolím. To neznamená jen něco dokázat, to znamená být okolím respektován pro své kladné chování ve všech pozitivních směrech, nemusíme být výjimeční.Je snadný říct, kdy stupeň blaženosti nastává, ale cesta je nejtvrdší. Samozřejmě nejlepší, nejtrvalejší a nejjistější způsob zbavení depresí je literatura. Nemusí se toho přečíst tuny, stačí Goethe a jeho krvevlastníci. Pak přijmutí odporné skutečnosti, pravdy pravdoucí, každodenně se nás týkající je úlevou. Přijmutí nás nutí k ignoranci negativ ne ve smyslu zapovězení, ale ve smyslu nepřipušťění budoucího dosahu naší spokojenosti, což opravdu neparadoxně vyžaduje naprosté pochopení negativa a vede k celkem snadnému závěru jako například: "A co jako? Teď si přečtu nový článek na Žive.cz, nějak bude."Ale vůbec nejlepší způsob jen pro zbavení depresí je cesta žuchnutí do problému, jet prostě do USA a protloukat se tam sám vlastní silou - tím si člověk podstatně zvýší sebevědomí, vždyť se o sebe sám postaral a byl jen on sám vládcem na svým životem! Hlavně tam najít práci. Samo postupné určování a plnění nejprve lehčích cílů a postupovat k vyšším je rada každého psychologa.1., sakra snadný cíl, který pomůže Ukázat celý příspěvek

:) Sorry, ale ty ses vul jak andel. Mozna jsi to myslel dobre, ale kdyz tak ctes, tak by sis moh precist neco o depresivnim syndromu a nezamenovat pak depresi s fyziologickym zarmutkem. Tady nejde o zadne pochopeni priciny a smutek z neuspechu, ale o poruchu nalady na zaklade zmeny neurotransmise (NA, serotonin). Pokud spadnes do prvni tezke depresivni epizody, pravdepodobne budes akorat lezet v posteli, cumet do stropu, ztratis zajem uplne o cokoliv a neprekonatelny problem pro tebe bude jen promluvit nebo otocit hlavou. Nepujde tam o zadne "nemam sice na nic naladu, ale mohl bych to zaplasit knizkou", to te vubec nenapadne, natoz vstat a pro neco dojit... Jedna pacientka to popisovala nasledovne: kdyz si predstavis nejvetsi fyzickou unavu co jsi kdy zazil, nejvetsi psychicke vycerpani, nejvetsi uzkost a pocit menecennosti a nejvetsi smutek ve svem zivote, a spojis to dohromady a ten okamzik nebude trvat minutu nebo hodinu, ale nekolik tydnu v kuse - tak se priblizis k tomu, cemu se rika deprese...

vsadím se s tebou o cokoliv, že v zemích, kde neznaj ani slovo rádio, deprese skoro nemaj. V trendu je to nemoc jen a pouze vysvělých zemích!!!! Čímpak to asi bude?? Životním  style m!!!! Žádný fyzický vlastnosti!!! To jen říkaj těm slabým, aby měli výmluvu!

tím samo neříkám, že tam k tomu nemaj dispozice, jen se neprojevujou, protože jim to prostředí nedovolí. Takže problém leží jen a pouze v mém vysvětlení. Si to těm "psychologům" sežral i s navijákem. Proč se říká, že práce pomůže téměř každýmu? Blik, anděli.

Jeste porad jsi nepochopil co je deprese a co je jako-"deprese" neboli fyziologicky snizena nalada. Jak vznika ? Z 50ti procent je to v genetice, dale ruzne teorie (kogn. behavioralni, Freud atd.) Nemuzu polemizovat o kolik je vyskyt ve vyspelych zemich vetsi nez treba v rozvojovych, protoze to z hlavy nevim, ale vyskyt je urcite globalni a navic, deprese a bipolarni afektivni porucha (drive manio-depresivni psychoza) tu byla davno pred vedecko technickou revoluci. Protoze je popisovano spoustu pripadu znamych lidi v minulosti, kteri ji prokazatelne trpeli. Nic jsem psychologum nesezral, je to psychiatricka diagnoza, stejne dulezitosti jako napr. schizofrenie, o ktere snad nepochybujes. Nejdriv si o ni neco zjisti, protoze tim trvanim na svem nazoru se akorat zesmesnujes (mozna ne pred ostatnimi, kteri rovnez znaji depresi jen z americkych serialu, ale rozhodne prede mnou, vsemi lidmi, kteri ji zazili a vsemi psychiatry)...

tak budem oba předpokládat, že v méně rozvinutých zemích, kde musej neustále řešit existenční problémy, je procento depresí výrazně menší - ber to jako fakt, je to prostě pravda! Tak, teď mi odpověz, čím to asi bude (dyť je to jasný statisticky významný rozdíl!! a statistiku respektují, ba musí! respektovat psychologové. Statistika rozhoduje o psychologickém závěru, jen statistika, pamatuj). A jestli zúžíš depresi, jak ji chápe většina lidí, pak ovšem deprese téměř neexistuje. Přesto jsem přesvědčen, že i ona "zúžená" deprese se vyskytuje v méně rozvinutých zemí více. A to, že byla deprese "tenkrát", může taky znamenat, že jí bylo víc! Takže tvůj argument je bezcenný, důležitý jsou čísla!

pochopitelně "...může taky znamenat, že jí bylo miň..."

Tak víš co ? Když už teda trváš na svým ničím nepodložených názorech, tak jsem si dal tu práci (trvalo to naštěstí asi jen dvě minuty) a našel stránku, kde si ozřejmíš jak je to s tim FAKTEM výrazně nižšího procenta depresí. http://www.wrongdiagnosis.com/d/depression/stats-countr... : NENI ROZDIL MEZI USA, ASII, EVROPOU A AFRIKOU v prevalenci deprese. Takže jenom zopakuju: než začneš něco tvrdit, tak si najdi informace... Jinak je argumentace směšná.

Depression can affect anyone of any gender, age, ethnicity and social class....http://www.crescentlife.com/disorders/depression.htm

takže jestli tyhle statistiky bere někdo vážně, pak pěkně naletěl. Tím u mě psychologie ještě víc klesla. Víš vůbec, že na všechny země je udělán ODHAD 5,3%??? To není vůbec žádný statistický zhodnocení na základně skutečnosti, to je pouhá bezvýznamná generalizace na 5,3% pro 99% států!!!! Takže jestli trváš na svým ničím nepodloženým názoru bla bla bla..... Dokud nebude opravdový výzkum, zůstaneme při svých názorech.

"The statistics used for prevalence/incidence of Depression are typically based on US, UK, Canadian or Australian statistics."A nauč se anglicky, takový závěr tam vůbec není.

"This extrapolation calculation is automated and does not take into account any genetic, cultural, environmental, social, racial or other differences across the various countries and regions for which the extrapolated Depression statistics below refer to."jak si tohle moh přeložit jako "Není rozdíl mezi...."??si emil :)))

Na tohle by se snad ani nemělo reagovat.Ale přece... Opravdu nic nevíš!Dalo to práci být slušný

čet sis tu diskusi pod tím?Ale přece... Opravdu nic nevíš!Nedalo to práci být slušný

Deprese jsou zkrátka "in" a kdo nemá 2-3 osobní psychology,kterým může volat na soukromá čísla i ve 3 ráno, tak je zkrátka mimo.Ať žije Amerika.

Depresia je to na konci coho clovek casto spacha samovrazdu. Este stale sa ti to zda vtipne?

no zadne vaznejsi deprese sice nemam,ale obcas behem zivota nektera obdobi uzivam antidepresiva skupiny IMAO a nemohu si je vynachvalit neb jsou nesrovnatelne lepsi nez deprese.........misto depresi a jinych magorin mam jako celozivotni prekrasnou nemoc toxikomanii a nemohu si ji vynachvalit........jiz jsem nemocen ctvrt stoleti a vim,ze mi to vydrzi az do smrti.............

Pokud bereš jen MAO inhibitory tak snad nejseš toxikoman ne?

Kdo chce mít depku, zapne si každý den v 19.30 TV Nova,já si takhle pumpuju adrenalin do žil a vydrží mi to 24 hodin

přesně! takhle to dělá moje babička bohužel to fachá :((samo bez toho adrenalinu :)

moja sestra zije v UK a tam maju na vec uplne iny pohlad. ona, jej manzel aj manzelova matka (anglicanka) brala antidepresiva, myslim ze to bol prozac, ale naordinovany od lekara s presnym davkovanim nie nejaka genericka picovina cez internet na verimboha. sestra ked zacala brat ten prozac tak sa zacala citit psychicky omnoho lepsie, takze to zabera. ona po tehotenstve plakavala a tak a mala depresie ved asi vies o com hovorim.

Místo jedné pilulky si dej vždy paňáka Bechera a máš po depkách.

Udělej si rozbor z čeho ta depka je (co tě trápí) a zda to můžeš nějak ovlivnit.Většinou příjdeš na to to, že to je osudem a nic na tom stejně nezměníš i kdyby ses rozkrájel.Takže si dej lahváče a dej se do pořádný manuální práce, aby za tebou bylo vidět kus práce  a přestaneš mít čas myslet na nějakou depku.----------------------------------------------- ------------------------------------------------------------- -------------------------------------Život je příliš krátký na to ,abys ho proseděl u PC .Mamut

se ti to keca co...prave ze lidi ve skutecny depce nemuzou delat vubec nic i kdyz by sebevic chteli, na depce je prave nejhorsi ze si clovek celou dobu uvedomuje jak ho tahle nemoc ve vsem omezuje a paralyzuje...fakt bych to nikomu nepral...

kdyby se to všechno bralo takhle, tak je všechno daný genetikou. Takže on má depku? On za to nemůže, má to v genech. On je vrah? Za to nemůže, má to v genech. Jednou sem čet analýzu dvou párů dvojčat. Když byly dvojčata v určitěm prostřédí, prý se geny projevily, když byly v rozdílném, geny se projevily jen u jednoho, mimoto se ona vlastnost projevila i u lidí, co k tomu neměli dispozice. Ale stále trvali na významném vlivu genetiky. Konkrétně deprese považuju víc za vliv prostředí výchovy a okolí než za věc genetiky.

Neviem ci depresie mavam alebo nie (a to som si o tom uz co to nastudoval), ale kopec ludi okolo mna tvrdi ze hej. Ak to z niecoho vyplyva, tak potom z nejakych osobnych problemov, ktore neviem vyriesit ani ja ani nikto iny (a to ze by som mal prilis vela volneho casu sa povedat neda). To je dovod preco nechcem ist nejakemu psychoterapeutovi (fakt neviem co take co by mi pomohlo vyriesit moj problem by mi nejaka cudzia osoba vedela povedat). A prasky brat tiez nebudem uz len z principu. Ja cvok niesom a niecim sa len oblbovat nenecham...

nejlepší lék na deprese je mít hodně dobrý kamarádů, takže ve volném čase sportovat, jezdit na výlety na kole, poznat, že nikdo nemá rád samotu a ochotu ji trávit spolu. Jenže tady bývá nezřídka kámen úrazu, člověk s depresí je často asociální - takže párkrát si dát čtyři pět piv :)

Co tak sa nepytat na Zive, ale skocit k pyschologovi...

Konečně rozumná odpověď!!!!!

Měl jsem depku a možná ještě mám!Jsem ješte na práškách

Mám a jako je to fakt mordor