» Poradna » Ostatní

Máte brýle? Poraďte nováčkovi

Chci se zeptat. Zrak jsem měl vždycky dobrý, ale asi už mám na to věk, nebo čučim na monitor příliš často, zkrátka jednoho dne jsem si uvědomil, že když stojím v metru na konci stanice, dělá mi problém přečíst údaj na hodinách na začátku stanice, což mi dřív problém nedělalo. Po dlouhých odkladech jsem se nakonec vydal na vyšetření očí, tam mě trápili víc jak dvě hodiny. Nejdřív vyšetření nějakým chtrým přístrojem, pak zkouška růných čoček, čtení písmenek, zase vyšetření tím přístrojem a nakonec jsem se dozvěděl výsledek. Ten zněl, že špatně vidím na dálku a mám špatně osu na jednom oku, tudíž, že budu potřebovat brýle. Pak následovalo dlouhé vybírání obrub a skel a nakonec byla učiněna objednávka na výrobu skoro za sedm tisíc.Když sem si po týdnu brýle vyzvedl a začal je nosit, nastal problém. Na dálku s nima vidím celkem dobře, ale čím koukám na bližší objekt, tím víc vidím zkresleně. Například když jdu po chodníku, tak vidím chodník šikmo, nebo když koukám na stůl, tak ho taky vidím jako by byl nakloněný a ne rovný, když koukám na monitor, tak nevidím obdelník, ale lichoběžník, který je na levé straně vyšší a na pravé nižší, navíc je levá strana jakoby dál než pravá. Zkrátka a dobře všechno vidím dost zkresleně, což je dost nepříjemné a taky se mi z toho někdy motá hlava.Každý koho se na to ptám mi říká, že je to normální, že prostě nějakou dobu trvá, než si na ty brýle zvyknu, ale mě to připadá divný a nevím, co si o tom mám myslet. Nikdy jsem brýle nenosil, tak se chci zeptat tady, opravdu je tohle normální? Opravdu se to časem srovná? Nebo si tím zkazím oči i na blízko? Kdo s tím máte nějakou zkušenost, napište prosím.

Odpovědi na otázku

Brýle nosím asi od 8roků ale že bych viděl tak jak říkáš to se mi nestalo. Mám také brýle na dálku ale normálně si s něma aj čtu nebo čučím na monitor a pohoda to zkreslení je dost divné možná to je tou osou jak říkáš (to netuším co je za vada) zatím čus

Tak se na to zeptej očního doktora, ne? Ten by ti to měl říct určitě, snad o tom něco ví. Stačí mu zavolat, nemusíš tam chodit.Honza

Vzhledem k tomu že univerzarl brýle jen na dálku a na blízko tak raději zajdi k očnímu.

Dejte si je znovu skontrolovat u očního(oči i brýle) možná že se někdo sekl.

Nebo si nech odebrat krev, jestli nemáš zvýšený cukry.

No jestli jsou to brýle na dálku, jak s nima chceš dobře vidět na blízko? Co já znám lidi s brýlemi na dálku, tak si je na blízko sundavají.

Říkám jak kdo já s něma třeba i čtu

Tohle jsou bryle na dalku, ale nosi se i na blizko. Proste je to tak nejak udelany, ze je clovek nosi furt.

Jo jo mám asi ty samé, prostě být tebou jdu tam znova to není normální takové vidění v brýlích

Též se připojuji já s brýlema na dálku také čtu ... vidím dobře jak vzdálené předměty tak i ty blízko a v pohodě... Něco tedy je špatně ...

zdar, jo je to normalka. cim silnejsi je mas a mas spatne osu na oku, tim vic se to zkresluje. nebudu delat chytreho, protoze tomu moc nerozumim, ale moje trochu jo :) ale me to dela na mojich brylich taky, proto s nima nechodim a mam ej jen do skoly a kdyz sedim u kompu tak takove silenosti zas jako nepozoruju :)

Dvě hodiny u očního zkoušet čočky, to není normální... Nebyl to nějaký absolvent???Ta "patná osa" by mohl být astigmatismus - čočka je má jinou optickou vadu ve vertikální a jinou v horizontální rovině, popř. tyto roviny svírají jiný úhel než 90 st., správná korekce se hledá obtížně...Nové brýle a nyvíc poprvé jsou nezvyk, ale do týdne by se to mělo "usadit" - mozek si zvykne na jiný obraz. Takže - buď jsou ty brýle primárně špatně napsané (blbě změřený úhel astigmatismu-jestli to bylo ono) anebo zfušované optikem...Jestli to jsou brýle na dálku, tak na čtení sundávat, jinak za pět let bez brejlí na metr nespočítáš ani prsty na ruce......ale vada zraku se může i stabilizovat, takže to není pravidlem.

Brýle nosí jen debilové, odpad společnosti. Tak to bylo a tak to bude. Hlavně to platí na základních školách a tenhle názor přetrvává až do smrti.To není můj názor, ale názor těch co nikdy brýle nenosili.Takže pokud nechceš být celý život looser tak raději kontaktní čočky nebo hurá na laser.PS: Pokud si sexy sekretářka, nebo sexy školačka tak nic z výše uvedeného pro tebe neplatí.

Názor pubertálního blba...

Přesně tak, Mařík by musel být mnohem chytřejší, aby poznal, jaký je blb. Doufejme, že tyhle bláboly Nyny ignoruje.

Pánové, musíte si uvědomit, že Mařík je ten typ o kterém už naši předkové říkali - nachči volovi do ucha, stejně bude tvrdit, že prší.A daleko horší než nosit brejle, je zastydlá puberta. Bohužel, neléčitelná.

teda to je ale blbost-co já vim,tak brejle čim dál tim víc frčej a spousta lidí je nosí jako módní doplněk. probuď se,člověče,dneska už se nenosej disidentsko-kotelnický kostěný brejle(nejlíp pěkně zasraný)moje kámoška,dala za brejle 18000 a to má voči jak vostříž

A v brýlích má zasazené speciální čočky z dovozu značky "Fensterglass"

Kristova svata noho ty musis byt ale debil. Ja mam sice brejle, ale ty nemas mozek. Jsi naprosty idiot a kreten. takovy jako ty by nemeli mit volebni pravo. Brejle jsou holt nutne zlo. A kdo je ma tak je ma proto, ze je mit musi. A ne na paradu. To si laskave uvedom a zalez zpet do chliva.

Pánové pozor:"...To není můj názor, ale názor těch co nikdy brýle nenosili...."

Kkt

Podrobnosti posílám mailem.

jak dlouho jsi je měl nasazený? Ono obvykle skutečně chvilku trvá, než si oči přivyknou...jinak se připrav na další věc, se kterou tě budou otravovat všichni okolo, kteří brýle nenosí - budou tě pořád upozorňovat, že je máš špinavý

No, zkousel sem je nosit skoro celou stredu a ctvrtek. Jenze sem z toho unavenej, mota se mi hlava a hlavne nemuzu poradne nic delat, protoze prd vidim. Akorat kdyz du ven a nekoukam na zem, tak se to zda bejt OK. Ale teda nedovedu si predstavit v tom ridit auto, to by byl hustej masakr

Nos je jen když potřebuješ, jinak se ti bude zrak dál zhoršovat.

podle mne máš moc velký dioptrie - obvykle stačí pár minut, resp. hodin nebo den na to, aby se s tím člověk tak nějak srovnalbyls u klasickýho očního nebo ti to měřili v optice? Předpokládám, že v optice a čuměl jsi do tkaovýho stroje prapodivnýho... tam mi třeba vůbec nic nezměřej, protože mám poškrábanou rohovku po zánětu... takže jedu jenom přes "LONPVET" a "NCUFOV" když mi před rokem nebo jak je to dlouho předepisovali nový dioptrie, tak mi ten doktor nechal na hlavě pár minut ty "brejle" ve kterých mění dioptrie a musel jsem se s nima projít a tak všelijak vyzkoušet, jestli mi to fakt moc nevadí... pohodičkanejvíc mi pak vadil účet v optice za obroučky

prosimte ja byl na ocnim a namerili mi ze mam mit 1 Dioptrii na kazdym oku pak jsem dostal ty sklicka byla to hruzapak jsem sel do grand opticalu a tam mi namerili ze mam na jednom pul a na druhym ctvrt tak si di jeste jednou zmerit dioptrie jestli ti to nenamerili spatne protoze ja mel uplne stejnej pocit kdyz mi daly ty sklicka

Ja si vzpominam ze kdyz jsem zacal nosit bryle, delalo mi to neco podobneho, videl jsem trochu zkreslene a kdyz jsem se podival na zem, zdalo se mi ze je bliz nez byvala (jakobych se zmensil ). Ale casem se to srovnalo samo (tak za týden, možná dva).

Mel jsem kvuli astigmatizmu stejne problemy jako Ty. Pri noseni se mi zdal stul nakloneny takze jsem mel strach ze se predmet z nej skutali, zakopaval jsem o obrubnik u chodniku, nemel odhad vzdalenosti atd. Doktorem mi bylo receno, ze je to moje nedisciplovanost ze je nenosim stale atd. Ale ja jsem si na ne nikdy nezvyk, takze radeji chodim bez nich i s tim, ze nevidim docela ostre. Ale to je pro mne mensi zlo. A pokud potrebuji na neco videt lepe, pouzivam dioptricke bryle ale bez astigmaticke korekce.

jo, to mi připomíná mě... taky jsem vždycky z jedne strany peronu viděl hodiny na druhé straně... dneska už přečtu jen ty oranžový číslice, ale jinak žádné vady nepozoruju - rozhodně kdybych najednou nepřečetl ani ty oranžové, tak bych kvůli tomu k očaři neletěl... je s podivem, že ti našel vůbec nějakou vadu, protože hodně lidí, kteří s očima problém nemají ty hodiny nepřečtou taky... nemůžeš čekat, že budeš nadosmrti bystrozrakej bejt tebou, tak bych se na brýle prozatim zvysoka vyprdl... až budeš vidět deset metrů před sebou jen mlhu, pak je o čem se bavit... jestli to byl nějakej očař neschopnej a předepsal ti špatné brýle, tak si ten zrak akorát ještě zhoršíš...

Ta křivost taky může bejt špatně vystředěnou čočkou. (tedy že střed čoček neni v místě kde je oko) Pokud nemáš nějaký velký dioptrie (a to asi ne, podle toho co píšeš) tak bys nějaký drastiský zkreslení vnímat neměl.Zvlášť to jak popisujěš že jedna strana se zdá dál než druhá by tomu mohlo odpovídat.

to je pravda, to mne nenapadlo

Takze myslis, ze jsou ty bryle spatne vyrobene?

já myslím, že tomu tak skutečně může být... každopádně jestli tě znich bolí hlava a vidíš zkresleně, tak je nenos (abys ještě nenadělal víc škody) a mazej k doktorovi/do optikyvzhledem k tomu, že u očního je to na dlouho, tak bych nejdřív skočil do optiky - předpokládám, že ti při objednávce brejlí "obkreslili" oči - přiložili ti nějakej hajzlík k hlavě a měl jsi se dívat "dopředu" podle toho zakreslujou jak máš oči nebo tak něco, bych řekl..

Ahoj, nosím býle již 40 let. Zpočátku to byla jenom běžnákorekce krátkozrakosti, potom i korekce astigmatizmu a nakonec troje brýle(na dálku , monitor a čtení). Ty Tvoje brýle nebudou zřejmě správně vyrobené, jednou mi udělali špatně vzdálenost panenek a točila se mi z toho hlava.Vem brýle k doktorovi a řekni mu o svých potížích.Jinak jestli bez brýlí vydíš dobře na monitor,nebo čtení, tak je zbytečně nepoužívej.Zbytečným používáním brýlí si enormně unavuješ oči, protože se oči snaží překonat dioptrie ( v dívání se na blízko zbytečných ) v brýlích.Lichoběžník jsem nikdy neměl, myslím si , že je to špatnýcylindr.PS.: na brýle si opravdu musíš zvyknout.

Clovece ty brejle nepotrebujes! Vidis porad dobre! Uz ti neni 14 no! Co jsi tam delal 2hodiny? Max 10 minut musi stacit! Myslim ze te ocar prekne ojebal. Brejle si strc do supliku a az nerozeznas pohlavi osoby na tom konci peronu tak je teprve vyndej..jinak si ty oci do.jebas uplne!

Ahoj, nedávno jsem si též pořídila brýle a měla jsem to stejně zkreslené. Též jsem pomalu nemohla nic dělat a bolela mě hlava. Čím více dioptrií, tím je to horší. Při chůzi jsem se podívala na zem a motal se mi svět. Po týdnu jsem si na to zvykla a teď už je to normální. Mám brýle, které musím nosit permanentně, takže bez nich už ani krok. (: