» Poradna » Windows (a jiné OS)

Marná instalace windows

Dobrý den, chci si do PC nainstalovat windows, ale vždycky, když nastavím prioritu na USB flashku tak mi naběhne na monitoru windows logo, chvilku se to načítá a pak se celý pc vypne. Na flashce nemám orig. windows, ale není to tím, protože jsem 1. zkoušel stáhnout odlišné windowsy 2. Na jiném pc mi to fungovalo. Iso windows jsem na flashku nahrál pomocí programu Rufus. Flashka má 16gb a už jsem s ní nahrál více win. takže v tom podle mě problém nebude. Specifikace PC: CPU- AMD FX-6100, GPU- AMD Radeon 7700HD, 8GB RAM, 350W zdroj,HDD- 1TB western digital sata III. Za každou radu budu velice vděčný. :)

Odpovědi na otázku

Musíš (v Rufusu) zvolit správné parametry (podle toho PC kam hodláš instalovat).+ vypni secure boot (v biosu).

V rufusu jsem zvolil MBR protože mám starou zákl.desku a nemá UEFI. V mém Biosu nemám možnost vypnout secure boot. :/

!!! TED JSEM ZJISTIL, ŽE MI TO FLASHKU SNÍMÁ POUZE Z USB2.0 !!! nevím čím to může být, ale může to souvisem s mým problémem.(problém furt stejnný, při načítání před instalací windows se prostě pc vypne)

Oprava z USB3.0

Odpověděl sis sám, blahopřeji. Některé desky umí bootovat pouze z USB2, je to poměrně časté.

Má ještě někdo nějaký nápad?

to zvládneš, hlavně vždy dávej flash do usb2..a ted nám řekni jestli legacy win7 nwbo uefi win10 a budeme štastni

Muzu vubec instalovat windows 10 na legacy? btw uefi mi to nepodporuje

to zase nevim když nepíšeš typ desky. Napiš typ desky a já ti řeknu jestli tam dáš win10

ASUS M5A78L-M/USB3 ... jo a btw když flashku připojím do usb2 tak mi jí to nesnímá, ale klávesnici a myš v klidu na usb2 běží.

Jakou tam verzi Biosu..???Případně Bios rovnou aktualizuj.. stáhni si poslední update a proveď flash Biosu Je to tahle deska..???https://www.asus.com/cz/Motherboards/M5A78LMUS... První verze Biosu jsou z r. 2011

zkus ještě vypnou to secure intel virtual machine, jinak nevim. Spíš bude chyba v tom Rufus nastavení. Musel bych to vidět, at se daří...

A proč by to nešlo na Legacy... vždyť UEFI stejně nemáš.. Staré stroje jedou bez problémů na Win 10Já mám desku UEFI ..ale jedu Win 10 a Win 7 na 2 discích SSD na Legacy.. čili MBR disky a Bios nastaven na LEGACY Hlavně do té flešky připrav originální instalačku..

W10 jde nainstalovat i na 15 let stará PC z doby, kdy UEFI neexistovalo. Takže v tom fakt problém nehledej.

Tak to mi teda vrtá hlavou v čem může být, sarka himl hergot kruci písek, ten problém. Jo a mám ještě jednu konverzaci na téhle stránce tak se můžete kouknout co mi tam poradily. https://pc.poradna.net/questions/2928062-win10-i...

Zkoušel jsi i jinou flashku? Já tu mám pár flashek, které normálně fungují, ale bootovat z nich jednoho dne přestalo jít a nic s tím nejde.

nezkoušel a nevím zda mám teď doma nějak 5gb+ flashku, ale určitě nějakou skusim sehnat dík za tip.

nevim co mate vsichni s rufusem, ja vzdy stahnu windows obraz iso pres origo win nastroj, pak to iso jenom rozbalim na flesku a jede to i bez rufuse instalovat

Kde píšu něco o Rufusu? Sám ho nepoužívám, tak nemám proč ho někomu doporučovat.

Rufus má vychytávky, které media creation tool nemá.

K normální instalaci Windows žádné vychytávky rufusu nejsou potřeba. MCT udělá instalační flash tak, jak je potřeba.

Proveď update Biosu.. https://www.asus.com/cz/Motherboards/M5A78LMUS... Jestli je to ta tvoje deska.. Jukni do Biosu na tvoji verzi, pokud je tam stará verze z r. 2011, proveď update.. pak ti to vezme instalační flešku i z USB3.. Jestli tam chceš Win 10, no problem.. tvoje deska má i k těm desítkám ovladače..

Jo to už jsem dneska zkoušel, udělal jsem všechno jak se to má dělat a bios vypadá úplně stejně jak předtím:D Mě to bere usb3.0 ale nebere mi to usb2.0 nahoře jsem to opravoval. Zkusim to ještě jednou updatnout a jo díky za tip. btw nevíš jak poznám jak starý je bios?

Najeď si do Biosu a hned tu verzi uvidíš.. ...v levé horní části okna..

Jo teď jsem si zkontroloval, že mám aktuální bios( verze 2101). ale pořád mi neloadujou usb2.0 mojí flashku

A proč proboha taháš nějakou neorig. instalačku W10 bůhví odkud? Nechej si ji vyrobit normálně originálně pomocí MS média creation Tool. To že nemáš zrovna aktivační kód ničemu nevadí. Jen tak ověříš, že problém není v instalačce.

Jo, to také nechápu. Přitom originál má MS na stránkách volně ke stažení:https://go.microsoft.com/fwlink/

creation tool? šak on nejspíš používá přímo z microsoftu iso na 30 dní a ani tak mu to nejde.

To už jsem dneska udělal. Je to v té jiné diskuzi,kterou jsem posílal v nějakým z předchozích zpráv. Takže problém není v instalačce

a co řadiš disku? zkoušel si měnit ahci s ide apod...ja myslím 100x restart pokus omyl a příjdeš na to. To tam musí jít narvat

Abych byl upřímný, nevím co je ahci ani ide, ted jsem hledal nějaký návod jak to změnit, ale moc mi to nepomohlo.

Ahci/ide se přepíná v biosu - ale pochybuji, že tam máš ide.....

IDE tam nejspíš bude mít.. Jeho deska podporuje systém XP..

Ty jsi v nastavení Biosu asi nikdá nebyl.. Jaký jsi tam nainstalovaný operační systém..??? Pokud jsi dal tedy přesné označení desky, měla by být podpora prakticky pro všechny systémy.. od XPéčkek, přes Visty, Win7 /8, 8.1 až Win 10Proto se ptám, jaký tam nainstalovaný systém..??? Jestli tam byly XPéčka, pak to bylo nastavené na IDE.. takže jestli tam chceš Win 7 nebo Win 10, přehoď v Biosu nastavení na AHCI Biosu se neboj.. je tam vždy možnost vrátit vše zpět na původní nastavení -> na "Default".. poté klepnout v záložce Exit na Save and Exit.. Pokud budeš něco měnit, opětovně v záložce Exit klepnout na Save and ExitDo Biosu se dostaneš poklepáváním po startu na klávesu "Del" nebo F2Jestli jsi z toho jelen a bojíš se toho, zajdi s tím kompem do servisu.. V Praze je teď bouřka.. V takovém počasí bych rozhodně neprováděl update Biosu ve stolním PC.. !!!

Bouřka? je to deset minut, mužeme to čekat i my tady na Moravě?

Jukni na web Windy.comJá mám Windy uloženou v záložkách, upravenou dle mé polohy.. v dolní části okna je grafická předpověď na celý týden, den po dni, teploty v periodě každých 3 hodin za celý den, slunečno, déšť apod..

díky, to já se čumím jen na toto : a je to fakt aktualizovane co 10shttps://mapy.in-pocasi.cz/ale co víc mě sere, že ten buzerant neřekl čím měl tu vadu v instalaci OS a já tu strávil víc jak 40 minut života, tohle se nedělá, at se z.............

Na tu vadu jsem doteď nepřišel. Jinak si samozřejmě velice vážím každého kdo mi tady s tím pomáhá :)

sorry nechtěl sem používat tyto silná slova ale říkal si onehdá níže že už si na to přišel.JInakhttps://www.windy.com/lepšé

Tohle je screen Windy pro oblast: Praha https://ctrlv.cz/FCVO Používám denně ..

Jo už jsem na to přišel

takže to bylo tímto? nejhorší je, že jak naistaluješ widle, tak pak už to nemužeš měnit pač ti to hodí modou smrt ale widlw 10 bych na ide nedával...Jestli to teda vubec zkousne

ne nebylo, pouze jsem přišel na to jak to změnit. ted to jdu zkusit nainstalovat z jiné flashky.

tak to napiš, v čem byl tvuj problém?

Jestli to nemáš ještě nainstalovaný, napiš mi sem tvůj e-mail.. Napíšeme si prostřednictvím mailu naše telefonní kontakty.. poté ti zavolám a projdu s tebou vše po telefonu.. především i to nastavení Biosu.. Můžeme to nechat i na zítra.. ale zrovna tak můžu zavolat i teď..

Již jsem vám odpovídal. Asi to mám zablokované za to že jsem napsal"Bouřku mám v píči". takže tohle čtete asi za den co jsem to napsal. Nicméně jsem asi vyřešil muj problém, nebyl ve flashce ani hdd ani biosu. Prostě se mi přehřýval CPU, když jsem odmontoval chladič zjistil jsem že už tam neni žádná teplovodivá pasta. již jsem jí obědnal tak snad to pomůže.

O.K..

Díky moc za váš čas

Přehřýval a obědnal... Bože, že vás za to ve škole netřískají hlava nehlava

Bohužel střískají:D... Jo po celém dni co jsem se marně pokoušel opravit PC se mi přehřál i CPU v hlavě :)

Tak to tě omlouvá, to vedro je děsné

Ano asi to bylo CPUčkem, teď jsem sehnal teplovodivou pastu a vše jede. Díky moc všem.

Opravdu vtipný.. Všichni si tady lámou hlavy a ono je to nakonec úplně jinak.. A otázku v souvislosti s možným přehříváním CPU nepoložil nikdo.. Njn.. stávají se i horší věci, než jen malicherný trable s blbým počítačem..