» Poradna » Ostatní

Manuální nastavení apk

Ahoj, nezná někdo nějakou apk na android kde se dá nastavit závěrka třeba na 16s?

Odpovědi na otázku

Používám Camera FV-5.

Jde nastavit uzávěrka?

Kdyby nešla, nepsal bych ti to. Kromě předvoleb 1, 2 a 5 sekund) jde ručně nastavit čas expozice od 0,3 do 60" s přesností 0,1 sekundy.

Nastavit jde, ale je otázka, jak se to reálně chová. Podle mě to hardware v mobilu neumí, kdysi jsem to právě s touto appkou zkoušel (pohybová stopa neodpovídala nastavené délce expozice).

Na to si kup normální foťák. To co požaduješ, většinou hardware foťáku v mobilu neumí.

Třeba huawei to měl, ale není příliš doladěn oproti xiaomi

To že to jde nastavit vůbec neznamená, že to funguje skutečně tak, jak si představuješ. Spíš se dá říct že s velkou pravděpodobností ne. Nechová se to tak, jak člověk očekává a jak se to chová u normálního fotoaparátu. Pro zajímavost, co má být výsledkem 16s expozice?

Lepší fotka ve tmě :)

doufám, že nemáš v úmyslu to fotit z ruky

Mám stativ

Tohle je fotka z xiaomi a2 ve 23hodinhttps://imgur.com/a/utbxJI0

tak jestli se o focení zajímáš víc, tak by možná bylo záhodné konečně pořídit pořádný foťák, co má třeba i zoom a plně manuální nastavení expozice. Nemusí to být nutně zrcadlovka - takový Sony RX-100 se vejde do kapsy a fotky z něj lezou špičkové.Mobily maj pidi čip a fix focus optiku - s tím si moc nevyhraješ.

tak proč zkoušíš takovéhle kraviny s telefonem?

Víš jak, ne vždy mám foťák sebou. Horší, že to foťáku nemůžu dostat cz :(

tak se prostě smiř, že mobil není náhrada foťáku. Na cvakání obrázků stačí, ale pokud chceš dělat kreativní fotky, tak buď vem velký foťák, nebo si dokup ještě kompakt a nebo se prostě smiř, že velkou část kreativního focení s mobilem prostě realizovat nejde.

Ok, a jaký máš názor na ten foťák?

tak UZ zrovna nemusím, ale Panák tohle docela umí a sklo f =2.8-4.2 / 28 - 504mm není vůbec špatné. Někdo by se mohl tvářit kysele na "malé" rozlišení 8,1 Mpx, ale pořád mám pocit, že lepší menší rozlišení a lepší optika než papírově vyšší rozlišení třeba na mobilu, kde je ještě menší čip a fix focus sklo.

Myslím, že rozlišení celkem stačí, přece nebudu fotit na billboard :)

já s tím problém nemám, ale občas tu lidi maj dojem, že "čím víc megapixelů, tím víc adidas"

Klasika :) tohle je minimum fotek mobilem Check out the latest photos by Pavel Brychta: https://www.eyeem.com/u/29810248

Na lepší fotku ve tmě si budeš muset pořídit foťák..

alebo riadne silny reflektor

Při špatných světelných podmínkách zachytí nepohyblivé objekty. U pohyblivých - voda teče, světelné stopy vozidel, pochodní za šera/tmy ilustrují pohyb atd. Jestli dráha pohybu přesně odpovídá času expozice mě nezajímá. Takže za mě - chová se to přesně tak, jak jsem u mobilu čekal.