» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mandriva linux 2010

Zdravim, ocitl se mi notebook s mandriva 2010... Pri pokusu nabootovat pc z dvd s iso souborem winu se pc akorat restartoval... Boot mam povolen.. Nekdo zkusenejsi kdo by poradil jak tam dostanu sve vysněné winy?Díky

Odpovědi na otázku

No možná kdybys sdělil, co je to za notebook a jaké Windows se tam snažíš nainstalovat.

Jedna se o dell... Model se mi jeste nepodarilo zjistit.. A win 7...Jsem uplny amatér tak se omlouvam a děkuji za trpelivost:D

Model je tam zcela jistě napsán aspoň na štítku. Slovo "amatér" není synonymem slova "diletant" a používat jej takto je urážka. Někomu to odnes.

Jedna se o dell latitude e5420

model najdeš zespodu na štítku, možná bude pod baterií. Taky možná na klávesnici bude třeba nějaká cedulka typu "Intel Celeron" nebo tak.Možná je ten notes takový křáp, že na tom W7 prostě nepojedou

dell latitude e5420 :)

latitude e5420 bylo nejspíš víc variant s různými CPU, ale s W7 se evidentně dodávaly:https://www.alza.cz/dell-latitude-e5420-d3111...

Podle service tagu si na Dell strankach zjistis vsechny drajvry.S W7 by nemel byt problem.http://www.dell.com/support/article/cz/cs/czd... Co tim myslis, ze mas ISO soubor na DVD - je to ISO vypalene jak bootovaci..?Dell ma pro vyber bootovani klavesu F12 (pokud to neni zakazane v BIOSu)...

je to vypalene v iso burneru tak ze predpokladam ze ano.

Někomu to odnes, třeba amatérovi, bude to rychlejší.

Kdybych to chtel odnest tak se neptam tady na poradne

Bohuzel pokud mas takrka nulove zkusenosti a odmitas do toho vlozit alespon trosku sve iniciativy a dozadujes se doslovne vedeni za ruku, tak je opravdu lepsi kdyz to provede nekdo znaly.

Ideálně nějaký amatér. Profík by aktualizoval tu Mandrivu. Ostatně, nechápu, proč je v titulku.PrasatkoPee

To ISO je original, nebo "odnekud"..?Zkusit to vypalit ve Windows pomoci kliknuti na tom ISO pravou mysi a zvolit Vypalit bitovou kopii disku...

Tezko rict co delas spatne. Klidne muze byt vadna mechanika. Zacni tim, ze si stahnes od MS program Windows 7 USB/DVD Download Tool, pomoci ktereho vytvoris bootovaci flashku. Budes k tomu potrebovat original iso win 7 a prazdnou flashku. Potom by uz nemel byt problem...

Ani bych se nedivil, kdyby tazatel měl ty Win vypálené jako data, nikoliv jako obraz.

Vypada to, ze moc inteligence jsi bohuzel nepobral. Informujes nas, ze mas Mandrivu 2010, napises to do nadpisu jako hlavni vec. Ta te pri tom vubec nezajima. Jaky system chces nainstalovat a na jaky pocitac nenapises pro jistotu vubec ani do tela dotazu. To z tebe musime teprve dostat...Ty se opravdu sam do niceho nepoustej.Ale abych poradil i k veci. Ses si jisty, ze mas spravne vypalene to CD? Kdyz ho das do jineho, jiz zapnuteho pocitace (nebo pokud funguje ta Mandriva, tak jeste lepe nez do jineho to dat primo tam), nevidis nahodou na tom CD jen jeden soubor s priponou iso? To by bylo prave spatne vypalene...

možná si myslel, že ta Mandriva nějak blokuje instalaci Windows, což je samozřejmě kravina.