» Poradna » Programy

Mandriva 07 powerpack a problem ROOT

Zdravim Vas mam velky problem,pri instalaci som si z bezp.dovodov vytvoril ineho uzivatela ako root,a potom som nedopatrenim uz v linuxe vymazal vsetkych obycajnych uzivatelov , a teraz ked nemam inych iba root - tak pri prihlasovani na root mi napise *Prihlasenie ako root neni povolene!* a dost skoncil som , neviete mi prosim vas poradit ako pripadne konzolovo bud vytvorit noveho roota alebo tohto odblokovat pre prihlasenie ,Dakujem moc

Odpovědi na otázku

Já mám v Linuxu akcelerovanej desktop a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám viry, rootkity a ostatní bordel, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí, že mi spadne počítač, kdežto vám vjednomkuse. Já si můžu nastavit všechny barvičky v KDE, protože KDE rulezzz a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i aplikace iptables, xmms a mozilla. Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše posraný náhražky operačního systému. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen if [ -f ~/.bashrc ]; then . ~/.bashrc; fi. Kdybyste nebyli vymaštění imbecilové tak byste už dávno nádherný kvalitní operační systém Linux používali jako každý normální člověk !!! Jste jen tupci a hovada jdoucí s davem. LINUX RULEZZZZZZ!!!!!!! Beztak je máte ukradený vy socky s nagelovanejma vlasama. Je mi z vás na blití.

ja ti neberem , ked si taky fanda tak mi porad ,rad prejdem na linux

rebootni pc, ked ti naskoci lilo|grub tak edituj parametre jadra - dopis: "init=/bin/bash". pokracuj v boote. dostanes rootovsky shell. remoutni particiu / rw: "mount -o remount,rw /". pripadne mountni aj ostatne particie ak ich mas viacej. pridaj si usera...

To nebude nutne.Staci Ctrl-Alt-F1 cimz se dostane na textovou konzoli, kde se root uz muze prihlasit.Pod nim zadas:useradd frantapasswd franta.A je to.Nicmene - pokud jsi smazal i uzivatele pro systemove demony, moc srandy si neuzijes. Mel by se na to podivat nekdo, kdo tomu rozumi, popr. reinstalace by to mohla taky napravit.

Restartuj počítač, a v nabídce zvol failsafe. Tím se dostaneš do jednouživatelského režimu (uživatel je root) do tvého grafického prostředí. Tam už potom přidáš uživatele třeba z MCC nebo z příkazové řádky.

vyborne dakujem