» Poradna » Mobily

Mam Vodafone, nedostavam sms z O2

Dobry den, mam Vodafone a uz 3 mesiace som nedostal ziadnu sms z O2, pritom minimalne traja ludia z O2 mi sms poslali a ich telefon ukazuje sms ako normalne dorucenu.Hovory mi funguju obidvomi smermi so vsetkymi operatormi, sms odo mna odchadzaju spravne ku vsetkym operatorom, ale ja dostavam len z Vodafone a TMobile. Z O2 som dostal naposledy v unoru (dovtedy nebol problem), odvtedy ani ranu.Na moznost, ze mam nieco blokovane prosim zabudnut, pretoze som sms (ktoru som mal dostat z konkretneho cisla v konkretnom case) u Vodafone reklamoval a po niekolkych dnoch (iste usilovneho hladania) mi oznamili, ze taka sms do ich siete neprisla.Aj jeden z odosielatelov reklamoval svoju konkretnu sms u O2 a povedali mu, ze O2 to riadne dopravila tam kde mala. Co je to za blbost ? Zo strany mojho operatora mam viac pochopenia, pretoze hladam "nieco co nie je", ale mozu v O2 takto odpalkovat odosielatela, ktory im zaplatil za to, aby jeho konkretnu spravu niekam dopravili ? Nema O2 povinnost zistit, kde skoncila jeho sprava ? Maju zaciatok digitalnej stopy, tak by mali zistit kde konci, aj keby to bolo za hranicou ich "rajonu", nemam pravdu ? Problem vypada byt niekde medzi operatormi, ale ako take predanie sms medzi operatormi vlastne prebieha, je tam nejaky prostrednik, ktory to od jedneho vezme a druhemu odovzda ?

Odpovědi na otázku

SMS neni garantovana sluzba, stejne jak e-mailnevrtal ste se v nastaveni SIMhttps://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-firemni/ota... skuste sim jinem telefonu

Za prve som sa v nicom nevrtal a za druhe mozem snad akymkolvek nastavenim ovplyvnit aby sa sms pre mna vuobec nedostala do databazy Vodafone ?Neviem ci je to dobra analogia, ale keby Ceska posta tvrdila, ze som nemal balik z Ameriky, tak snad netreba riesit ci nemam zleho psa, ktory odhana postaka s balikom.

Takze v mobilu nemate zadny messenger a podobne aplikace, ktere sdileji sms,nepouzivate treba black list.existuji i takove sms kodyhttps://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-firemni/ota... jak sem psal dejte sim to hloupeho telefonu budete vedet vicePS:balik/dopis z ameriky lze zaslat bez sledovaciho cisla

Ale moj telefon je hlupy az-az ! Neviem ako to bolo v jeho predchadzajucom zivote, kym ho pouzivala neter na Slovensku, ale od roku 2013 odkedy ho mam ja, som do neho ziadnu aplikaciu necpal. Volanie a sms, nic ine som od neho nikdy nechcel.

Co tak napsat model a vyrobce telefonu ?Jinak je to diskuse o nicem, ak tam mate andriod/ios je nutne obcas aktualizovat aplikace o nove zabezpeceni/sifrovani.

Odpověď je jednoduchá, odesílateli se zobrazí potvrzení o doručení teprve v okamžiku, kdy tvůj telefon potvrdí, že SMS přijal. Takže ty SMS se každopádně dostaly do tvého telefonu. Druhá věc je, že u smartphone je GSM modul (komponenta, která zajišťuje komunikaci se sítí operátora) v podstatě samostatně fungující jednotka, která SMS přijme a z něj si ji musí vyzvednout počítačová část telefonu s OS a uložit ji do databáze SMS a pak teprve ji z té databáze přečte a zobrazí SMS aplikace. Není úplně výjimkou, že se SMS ztratí někde mezi GSM modulem a SMS aplikací. Stačí nějaká drobná SW chyba a SMS se prostě neukáže. Jednoduchým důkazem je otestování s "hloupým" telefonem, kde je mnohem přímější spojení mezi GSM modulem a zobrazením SMS na displeji. Takže tak, pokud skutečně odesílatelé mají potvrzení o doručení, můžeš s jistotou hledat problém ve svém telefonu.

Ako mohli do mojho telefonu prist mimo vedomia mojho operatora ?? Vodafone o nich nic nevie, resp. to tvrdi, to som predsa napisal.

Znovu opakuji, pokud odesílatel dostane potvrzení o doručení, tak SMS došla do tvého telefonu, respektive minimálně byla přijata GSM modulem tvého telefonu, tečka. Takhle GSM sítě fungují. Takže problém je jednoznačně v telefonu.

Takze podla vas Vodafone mi klame, ze ich nezaznamenali, a to len tak, bez zrejmeho motivu.A sucasne moj stary telefon sms od O2 (ako vie, ze je to od O2 ?) potvrdi prijatie a zahodi, tiez len tak, bez duovodu.Ak obidve udalosti maju pravdepodobnost 1:1000, tak ich subeh je 1 k milionu ...Ja na zazraky neverim.

A poslali Vam klasickou sms nebo flash sms (ta se neuklada pouze zobrazi a smaze automaticky)?jestli je to od O2 pozna jednoduse sms brana O2 je +420602909909

Ber to jako fakt, že odesílatel nemůže dostat potvrzení o doručení, dokud GSM moďul tvého telefonu nepotvrdí její přijetí. To že už ji nedokáže zpracovat a zobrazit, to už je druhá věc. A ano, jsou určité parametry SMS, které některým telefonům způsobují potíže. U toho předpotopního se nemůžeš divit. Pokud chceš starý telefon, tak použij nějaký obyčejný tlačítkový, ne smartphone.

Pokud je SMS odeslana/dorucena na displej, ta se neuklada. Je moznosti vic, odeslani sms z internetu, nebo plna pamet kterou ti mobil nenahlasi, protoze to neumi nebo ma zavadu. Take pises ze jsi menil operatora na istou dobu, neznamo kdy to bylo zda pred problemem atd.

Spousta textu, ale nikde nevidím jednu z nejpodstatnějších informací - co je to za telefon? Značka a typ?

Napisal som to, co som povazoval za podstatne. Na telefone je napisane Sony Ericsson XPERIA, odhadujem ze ma aspon 10 rokov (kedze som ho dostal pred 7) a furt nechapem k comu to je, ked sms pre mna nedostava moj operator.

Ta SMS došla do tvého telefonu a ten ji nedokázal zpracovat, protože je to jeden z prvních smartphonů s hodně slabým hardwarem a prehistorickým softwarem. Opravdu to je zbytečné jakkoliv řešit, příčina je jednoznačně v telefonu. Strč SIM kartu do něčeho normálního a uvidíš, že to bude fungovat.

tak SMS zvládají "zpracovat" běžně i hloupé prehistorické telefony. O tom to podle mne nebude. Spíš bych podezíral, že ta Xperia už je nějak "načatá".

Informace o telefonu je hodně podstatná. Zatímco u hloupého telefonu je celkem málo možností, co "se může podělat" tak smartphone je malý počítač a může se stát leccos.Teoreticky by to sice mělo fungovat normálně, ale ten telefon už prostě může umírat a pak se může dít leccos. Pokud máš možnost si na chvilku půjčit jiný telefon - i kdyby nějaký hloupý Aligátor - prostě aby do toho šla SIM, tak si můžeš snadno vyzkoušet jestli ty sms jdou, případně, zda ti tam dodatečně nepřijde něco, co čeká "ve frontě".

Je třeba se obrátit na svého operátora, aby s O2 vyřešil špatně nastavený routing.

Vo Vodafone mi pripadali neochotni riesit nieco viac nad ramec zistenia, ze reklamovanu sms nemaju v datach, doporucili mi, nech to riesi odosielatel a, ako som uz napisal, pripada mi to logicke, ze odosielatel by mal mat viac prav i moznosti vysledovat konkretnu sms. Ale na odosielatelov nemam dost silne paky, prinutit ich, aby boli v reklamacii duosledni.Mozete mi vysvetlit, co myslite tym moznym spatne nastavenym routingom ? Je jasne, ze to nemoze byt obecny a dokonca ani casty problem medzi cislami O2 a Vodafone (to by bolo hodne kriku), takze predpokladam, ze mate na mysli, ze maju nieco niekde spatne nastavene konkretne pre moje cislo ? Este som asi mal povedat, ze ak je moje cislo niecim zvlastne tak jedine co ma napada je to, ze bolo kratky cas u TMobile (z nejakych pracovnych duovodov som ho musel previest z Vodafone do TMobile a potom zase zpatky), ale to bolo v listopadu a moj problem zacal az v unoru. Ako laik si mozem dovolit taku fantasticku hypotezu, ze ta druha zmena sa uplne nedotiahla a preto O2 posiela sms do TMobile, ktory ich este 3 mesiace poctivo preposielal do Vodafone, ale potom ich zacal uz proste zahadzovat Druha slabina hypotezy (okrem tych 3 mesiacov) je, ze volanie z O2 ku mne funguje, pre hovory su teda cesty nastavene spravne. Ale zvlastne je, ze reklamujuci odosielatel, ked mu v O2 povedali, ze sms odoslali a on podla mojho pokynu poziadal o upresnenie, ci teda do Vodafone, tak to nepotvrdili, operator O2 zmatene blabotal, ze on nevie kam (??)

Tolik zbytečných blábolů... Dokud nedáš SIM do jiného telefonu a nevyzkoušíš to, tak sem s tím už nelez, protože to je to zbytečné.

Kvůli přenosu čísel, musí mít každý operátor seznam čísel, která jsou jinde, než říká jejich předvolba (např. 602 které je u Vodafone). Podle toho seznamu se komunikace směruje (routuje) do té správné sítě. Je pravděpodobné, že v tomhle má O2 u tvého čísla chybu (hovory a SMS mohou fungovat odlišně). Řeší se to přes svého operátora, poněvadž cizí se s tebou bavit nebude.Samozřejmě nelze vyloučit jinou příčinu, ale s tím by si měla technická podpora operátora poradit.Pracuji u růžového konkurenta, nemůžu v tomhle pomoci. Občas tohle řešíme.

Dakujem, sms od O2 mi uz chodia. Netrvalo to tak dlho, len som chcel ist reklamovat fyzicky do predajne Vodafone a na to som si nenasiel hned cas. Po reklamacii sa to vyriesilo za niekolko dni.Musim poznamenat, ze bolo znacne deprimujuce, ako v diskusii o mojom probleme vitazil nazor, ktory bol v evidentnom rozpore s elementarnou logikou: Mobil je "vrah" bez ohladu na jeho "alibi". Niekolko "expertov" si tu vzajomne pluskovalo svoje hluposti ... A podobny chytrak bol na predajni Vodafone, bolo utrpenie ho prinutit nastarat sa do mojho mobilu a zadat do systemu spravne formulovanu reklamaciu.

Videl si v ich mobiloch texty na tvoje cislo odoslane, lebo ti len povedali?

Videl, ale aj tak sa divim vasej otazke. Preco by mi klamali traja ludia ?Aha, myslite ze to nemuselo byt nezavisle, ze sa na mna mohli dohodnut ?Jedneho poznam z pingpongu v Zline, druheho zo sachu v Prerove, slecnu ani nechcem povedat odkial, vsadil by som si hodne na to, ze sa navzajom nepoznaju.

Tak jak ti radi zkus dat sim do jineho telefonu. V dotaze mas milionn slov na deset minut cteni bez z tebe pozdeji vylezlo co mas za telefon, zrejme z doby po roku 2010 kdy uz meli jen japonskou znacku kdovikde vyrobene. Ja mam Základní skupina Nokia 1600. Rozměry, 104 x 45 x 17 mm. Datum výroby, -. Operační systém, Nemá. Uvedení na trh 2005 a ten mi esemesky prijima, kdyby ne zkusil bych jiny telefon.

jo, napadá mne (už jsem to dlouho neřešil), zda některé telefony nesloučí delší SMS do MMS místo aby se poslalo víc SMS. Narozdíl dřív od hloupých telefonů totiž paradoxně smartphone v offline režimu (=bez internetu) MMS nepřijme. Ale pokud se nepletu, tak zas přišla nějaká informační SMS...

Jj, to bude nějaká taková blbost, dlouhá SMS sloučená do jedné nebo některé telefony v základu dlouhé SMS mění na MMS a ten jeho šrot to nedokáže interpretovat.

Krom toho, že se na nových chytrých telefonech dlouhé sms se přepínají do automaticky do mms a nelze to ovlivnit (alespoň tak to je u mě na telefonu), tak ještě díky chytrým telefonům a automatické diakritice posílají lidi sms tak, jak teď píši - s háčky, čárky, smajlíkami... a neuvědomují si (nebo alespoň dříve to tak bylo), že každý znak s diakritikou je za x znaků (myslím 7). Pokud se pletu, tak mě opravte.S pozdravem

Zkracovane byly SMS s hacky a carkami asi dycky. Napr Sony Ericsson K750 i mi dovolil jen cca tretinu bezne sms a to stacil haček na jednom pismenu z vsech. Psal jsem z nej malo k vuli joystyku. (To si tam radeji poslu sms z netu bez diakritiky a pak z nej odeslu za penize do jine site) obcas pouzivam i bez vypomoci - nedavno jsem si vypnul zkracovani. Pouzival jsem ho na emaily ( nastaveni prijmu jen na hlavicky) nebo MMS

1) ovlivnit to myslím lze - neříkám, že vždy u defaultní SMS aplikace (na Androidu), nicméně já třeba používám aplikaci jinou - z mnoha důvodů2) ad diakritika - ano, je to tak, já to mám třeba nastavené tak, že se před odesíláním diakritika automaticky odstraní (aplikace s tím už při psaní počítá), takže mi to "nenabourává" slovník predikce, ale ani nezkracuje SMS

Možná hloupý dotaz. Mají ti dotyční z O2 Vaše správné telefonní číslo? Není třeba špatná mezinárodní předvolba?