» Poradna » Web a internet

Mám v PC WannaCry, přeinstalace nepomohla

Zdravím,používám Windows 7, zjistil jsem, že PC je ohrožen známým vyděračským červem: WannaCry který používá útok označovaný jako DoublePulsar. Nyní je PC přeinstalován a stále po kontrole Avastem naskakuje tato hrozba. Má někdo zkušenost s tímto problémem a může poradit jak to vyřešit. Díky.//Upraven titulek. Původní titulek „Internet“ skutečně nevystihuje váš problém.

Odpovědi na otázku

Odinstaluj Avast a nainstaluj zkušební verzi tohoto http://buy-static.norton.com/norton/ps/bb/3up_nav_ns1_... |kw0000001005|268873346525|c&country=CZ

No podle popisu jsi nedělal čistou instalaci, ale beztak jen nějaké pochybné obnovení systému. Udělej čistou instalaci a problém zmizí.

Přeinstalace rozhodně pomoct musí vždy, pokud uděláš skutečnou čistou instalaci. Takže to udělej znovu a pořádně.

Zformátuj disk a nainstaluj to, tak jak se to má instalovat (odeber oddíly a proveď čistou instalaci). Nebo to přenech někomu zkušenějšímu. A Avast nepoužívej, je to šmejd.

Přeinstalace se ale nedělá spuštěním instalačního programu ve tvém běžícím nakaženém systému, ale MIMO NĚJ!!!Čili musíš si vytvořit bootovací flash disk nebo DVD s instalačkou Windowsů, nastartovat z něj v BIOSu a poté (nejlépe) vymazat všechny diskové oddíly, znovu je vytvořit a naformátovat a nainstalovat na ně čistý systém. Samozřejmě musíš mít před tímto krokem zálohovaná veškerá data z disku, jinak o ně přijdeš.Potom už ti antivir žádné hrozby hlásit nebude, nepoužíváš li nějakou pofidérně cracknutou placenou verzi.

Ještě se zeptám: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"

Proč se ptáš? Podle mě je to jedno.