» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mám stále plný disk C

Dobrý den, mám stále plný disk C, už jsem zkoušel zpoustu věcí, ale bez výsledku. Mám 2 disky C a D. C má velikost cca 100 GB a OS by měl zabírat cca 20-25 GB ne, D má asi 500. Aplikace atd. dávám na D.Přesto mám na C volno 9GB jen. Všechno jsem promazal, prošel a zkusil a stále je plný. Nemáte nějakou radu, rád to vyzkouším.

Odpovědi na otázku

Mám obavu - pokud jde o Win 10 - že 100GB je pro tento OS nedostačujících. I s přesunem apk do D.

Mám stále 8. Rád bych už konečně přešel na 10, ale hlásí to chybu a musím ji vyřešit, jinak mi to nepůjde. Vím, že w8 je mrtvý systém.

větší disk

Tak logické by asi bylo, zjistit co ti ten disk zabírá. To tě nenapadlo? Zkus třeba program TreeSize free, dej ho "spustit jako správce" a on ti graficky seřadí složky podle objemu dat.

Díky, ten software jsem neznal. Windows má prej 67 6 GB. To je moc ne?

Tak si do něj vlez, ne? Nech si zobrazit skryté složky. Pak si ty složky projdi. Zjisti co je podezřele veliké a pak si ověř, že to opravdu tak veliké být musí. Složky jako TEMP, scans history od MS defender, WU download, staré body pro obnovení systému, atd....Všechno tohle lze smazat. Ostatně Windows umí tohle promazat sám pomocí "vyčištění disku".

Disk jsem pročistil, beze změny. Zkusim to projet manuálně.

Jak beze změny? Čím jsi to čistil? Každý program ti přece ukazuje, co maže a co našel. Tak jak to, že nevíš, kde je problém?Jinak nedávno se tu objevilo tohle, tak to pro jistotu zkontroluj:https://www.zive.cz/clanky/neprijemna-chyba-v...

Představ si, že když rozklikneš složku Windows, tak tam uvidíš, co těch 67GB zabírá

Co chceš zkoušet? Vyměň disk za větší. Nejlépe oba.

To nemá smysl, je to starej ntb z roku 2012.

Ak je ten NB zachovalý , tak ho daj hlboko do skrine a za 20 rokov ho predáš ako raritu. Ináč , do toho dať aj 1 korunu je to strata .

Vyčištění disku ve Windows jsi zkoušel? Smaže to data aktualizací apod. Po posledním velkém update na mé testovací virtuálce to uvolnilo místa docela dost.

Zkoušel právě, to byla snad první věc, co jsem udělal.

tohle?https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/vy%C4%8Di%C... včetně volby systémových souborů?

A už jsi konečně zjistil, co ti to zabírá?

Windows Installer

Zeby stahnute win10 několikrát?

??? Hoď nějaký výpis. Kde to je?

A spustit jsi to i jako správce?

Vyřešeno programem PatchCleaner. Díky

Nebylo potřeba, stačilo ten program z Windows "vyčištění disku" spustit jako správce.

Tiež "chytré" riešenie - a možno o pár dní tu budeš plakať, že ti nefunguje OS.Na takéto čistenie stačí vstavaná funkcia Čištenie disku, prípadne aj "ručné" čistenie (ale to musíš vedieť, kde a čo môžeš odstrániť - inak budeš tam, ako som písal vyššie.

Aplikace PatchCleaner dokáže uvolnit značné místo smazáním souborů ze složky C:\Windows\InstallerNicméně důrazně doporučuji tyto soubory nemazat, ale uložit je třeba na externí disk (aplikace to umožňuje). Nebo si nejprve udělat zálohu OS.Protože v budoucnu se jinak můžeš dočkat nepříjemného překvapení - při odinstalaci/instalaci/aktualizaci různých programů/součástí systému - najednou to nepůjde...Totéž platí pro čištění složky C:\Windows\Winsx např. pomocí aplikace Dism++Úspora místa je sice značná (mnoho GB), ale důsledky mohou být nepříjemné.Oproti tomu použití klasického nástroje "Vyčištění disku" je zcela bezpečné, na druhou stranu výše zmíněné složky nepromaže...Takže je nutno používat zdravý rozum. Už se mi párkrát stalo, že jsem určité soubory kopíroval do složky Installer zpátky....