» Poradna » Počítačové sítě

Mám problémy s Ethernetem na počítači

Dobrý den, řeším problém s Ethernetem. Když mám připojený Sitovy kabel do Lanka v desce tak mi to nabídne se připojit. Jakmile pracuji s počítačem tak mě to na pár vteřin vyhodí z netu a pak zpět naskočí. Takto se mi děje v různých časových intervalech někdy to je třeba 5x do 10 minut někdy zase 1x do 30 minut. Docela mě to mrzí , protože jsem před ani ne týdnem vylepšoval PC. Nový motherboard, procák, case, zdroj a disk.(už od začátku od připojení PC do elektřiny mi to takhle dělá). Mám pár tipů, čím by to mohlo být , zkoušel jsem vyměnit Sitovy kabel bohužel to tím nebylo , ale za pokus to stálo , je dost možné , že to bude kvůli té nové desce , že mám něco se sitovou kartou. Jak jsem se již dočetl na nějakých poradnách zkoušel jsem se podívat v biosu, jenže tam mi nepřišlo , že by bylo něco špatně, zkoušel jsem nainstalovat ty nejnovější updaty na windows aby se netový programy mohli aktualizovat, jenže já už vše mám aktuální a stále nic. Je také možné, že by to mohlo být routerem ,ale to pochybuji , jelikož ten den , kdy jsem měnil komponenty, mi na starém PC fungoval ethernet v pohodě. Budu moc rád a vděčný , kdybyste mi mohli poradit jelikož se v tomto moc nevyznám. Poprosil bych vás kdybyste mi něco doporučili tak i prosím poradili jak provést tuto operaci. Mám v PC připojený přes USB wifi anténku a ta mi drží stabilně jenže mi nevyhovuje rychlost a potřebuji vyřešit ten ethernet. Děkuju za váš čas a vaši zpětnou vazbu

Odpovědi na otázku

kabel si vymenil a mas otestovane, ze s inym PC to ide. Takze problemy mozu byt len 2.. vadna sietovka alebo ovladace. Ak mas najnovsie ovladace zo stranky vyrobcu, tak si stiahni ubuntu (hociaky iny linux ktory sa ti paci), urob bootovacie medium, nastartuj bez instalacie, otestuj siet. Ak to aj tam bude padat, reklamuj dosku, alebo si kup USB LAN adapter.

diky moc za tip

Nainstaluj nejnovější ovladače od výrobce síťové karty. Nenapsal jsi typ mainboardu ani typ síťové karty (zjistíš třeba ve výpisu ipconfig/all).V nouzi můžes vzít ovladače z webu výrobce mainboardu, ale i tam může být starý šrot.

Dnes ráno , jsem to zkusil a za celý den mi to ani jednou nespadlo , takže si myslím že už je vše vyřešeno

Zazrak !!!!Skyty genius 👍.Bydlis spolecne s japonci ?Vypada ze, ze to byl Samo Se To.