» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mám problém se hrami na windows 8.1

mám v počítači jedno jádro o taktu 2.4 ghz a 2gb ram dříve jsem měl windows xp ale ted mám windows 8.1 64 bit dříve když jsem měl ještě xpéčko tak všechno šlapalo hry mi šli bez lagů ale ted mám w 8.1 a když spustím hru začnese mi to sekat i třeba nhl 06 demo se mi seká a hodně ale na xpéčku mi to šlo::D nechápu pak jsem skoušel far cry a taky se laguje i call of duty 4 atd... prostě i starý hry . Zkoušel jsem přenastavit všlijak kompabilitu ale furt nic prosím poradte ? ale myslým že je to windowsem

Odpovědi na otázku

Máš moc slabý PC. Windows 7,8/8.1 jsou stavěné na novější počítače.

2GB a x64? Kdo ti poradil si koupit tuto licenci? Máš ji vůbec koupenou?

jo mám poradil nám jí opravář pc

To byl nějaký šprýmař ne, x86 do 4GB RAM, s64 +4GB RAM jinak ti ještě navíc ta x64 verze více vysává už tak nedostatečnou RAM je "žravější" než x86 protože musí nést duplicitní střeva.

môj osobný názor je, že W7 a vyššie 2jadro (cca E4xxx a vyššie) a 3GB RAM, nie P4. Ani na P4 HT 3,6GHz by som W7 nedával. A ako radil RuDoplh, ak už, tak x86 (32bit) do 4GB. Pri 4GB sa dá zapnúť PAE, nad 4GB x64 OS

Jasně na P4 jedině XP, a já provozoval i jednu mašinu s x86 Vistou (ještě mám jednu licenci, do muzea no nic), kde byl problém s HW čili to bylo třeba. PC mělo 4 GB a 3,25 GB využitelných grafika tam byla 512 / GS7600 pasivní, ale bylo to na "automatické" úlohy. Prostě část RAM lze oželet.