» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mám problém se hrami na windows 8.1

Dobrý denmám v počítači jedno jádro o taktu 2.4 ghz a 2gb ram dříve jsem měl windows xp ale ted mám windows 8.1 64 bit dříve když jsem měl ještě xpéčko tak všechno šlapalo hry mi šli bez lagů ale ted mám w 8.1 a když spustím hru začnese mi to sekat i třeba nhl 06 demo se mi seká a hodně ale na xpéčku mi to šlo::D nechápu pak jsem skoušel far cry a taky se laguje i call of duty 4 atd... prostě i starý hry . Zkoušel jsem přenastavit všlijak kompabilitu ale furt nic prosím poradte ?

Odpovědi na otázku

maš šrot PC a na jedno jadro dať Win 8.1? WTF a ešte ktomu 64-bit ,tss Bež si honit pero nekam jinam.....a zájdy do PC Shopu :D

rači mi pls porad

a co chces poradit? vrat tam xpcka,kdyz ti to na nich funguje a necpi tam neco,co tam pro tebe nema vyznam

Windows od verze Vista potřebuje alespoň 2jádro + 2GB RAM. Na horším to běhá blbě. 64b verze se instaluje až tehdy, když máš v PC více než 4GB RAM. Jinak je to zcela zbytečné a jen to žere více výkonu (64b je náročnější na RAM než 32b).Do toho tvého střepu (bez urážky) patří XP, nic lepšího tam nemá smysl dávat. Jen ti to zabije i ten poslední zbyteček výkonu, co v tom máš. Nevěříš? Stačí si porovnat ten tvůj CPU s něčím dnešním. Nevím, co přesně tam máš, takže beru Pentium 4 2,4GHz. A porovnáme ho s jedním z nejlevnějších CPU, co se prodávají (+ jeden lepší):http://goo.gl/IvG7JUJedná se o tyto CPU (takže žádný hiend, ten je s výkonem ještě úplně jinde).http://www.czc.cz/intel-celeron-g1820/14369... http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8320/11666... Ty máš teď jen 2 možnosti (vlastně 3):1. - dát tam zpátky XP a nechat to dožít2. - koupit nové PC (i ten nejlevnější zmetek bude mít neporovnatelně vyšší výkon)(3. - dát tam nenáročný Linux - moc si nezahraješ, ale bude to svižnější než XP)