» Poradna » Notebooky

Mám NB Lenovo idepad 100-151BD,Po odpojení ze sítě,ztmavne obrazovka co stím?

Po odpojení od sítě ztmavne obrazovka a prakticky se nedá použít,protože co má být bílé je šedé.Nechá se s tím něco udělat,upozorňuji jsem starší člověk a nevím jestli to zvládnu.NB je repasovaný od e-shop TERA.CZ.Měl by být jako nový,mám jej teprve týden.Kugler Josef,Mar.Lázně

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně je v Nastavení napájení pouze baterií potřeba upravit jas displeje.Jen včil honem nevím, jak rychle to ve win8 najít. Nemaje netobook. Určitě se tady najdou takoví, co mají ještě paměť a poradí.

Musíš si najít nastavení napájecích profilú a zvýšit jas obrazovky při práci na baterku. Mimochodem nejlepší je pracovat napojen na síť, protože u repasú bývá slabá baterka a dlouho nevydrží.

Je to sice pro HP, ale vypadá to stejně:https://support.hp.com/cz-cs/document/c03576839Změna schématu napájení/ Změna nastavení displeje a spánkuJsou tam táhla pro jas při napájení ze zásuvky a z baterie a dá se to nastavit separátně.

no ved tak to zober na reklamaciu, co hladas tu?

Tak jestli zrovna na tohle Poradna neslouží, tak už vážně nevím k čemu by měla být..Trošku slušnosti ke starším lidem...

Toto sa nastavuje v Správe napájania - nájdeš v Ovládacích paneloch (Možnosti napájania), kde si nastavíš jas aj pri chode na akumulátor. To za prvé.Pokiaľ si - ako píšeš - starší človek, tak istotne s nim nechodíš kade tade a máš ho na stole. Tak ho nechaj zapojený na sieťový adaptér. Akumulátor (baterka) ti v tomto prípade slúži ako náhradný zdroj v prípade, že náhodou vypadne elektrina v baráku, meste, republike.