» Poradna » Programy

Mám kupovat nové Windows?

Pozor, tento dotaz je poněkud složitý. V průběhu posledních let jsem opakovaně přeinstalovával Win XP z originálního CD a v průběhu instalace vyskakovalo okno "Je požadován soubor VIAAGP1.sys z disku VIA AGP" okno jsem zavřel, instalaci dokončil a vše fungovalo. Nyní mi win po přeinstalaci fungují vždy jen několik dní a potom se restartují a jsou použitelné jen v nouzovém režimu (od té doby co jsem koupil LCD monitor ale tím to asi nebude; když to začalo zobit přeinstalaci jsem prováděl dvakrát). Můj odhad: je to na 95% vadný harware (mám PC staré 4 roky) na 2% vždy stáhnu stejného vira kterého neodhalí ani vinamp ani stinger, na 3% je to tím, že začal mít vliv ten chybějící soubor (možná vzhledem k novým win aktualizacím). Chci to řešit tak, že si koupím nebo postavím nové PC. Mám si současně koupit i nové Visty abych měl jistotu že problém nebude pokračovat, nebo si je případně koupit dodatečně a zaplatit potom víc? Sorry a díky.

Odpovědi na otázku

tak prite preinstalaci sformatuj pevny disk at mas cistou instalaci. melo by to pak chodit v pohode.

To jsem dělal a raději to pomalé formátování a nepomohlo (je fakt že tam mám ještě druhý disk ale předpokládám že ten nemá vliv)

tak odeber partiony a znovu je vytvor a sformatuj a ten druhy disk odpoj jen napajeni pak uvidis co dal.

Jak se prosim tě odeberou a vytvořej?

rovnou pri instalaci win xp. prohledej konzoli pri instalaci a prijdes nato jeto lechke.

Předpokládám teda že při instalaci někde narazím na Partions. Díky, zkusím a uvidím.

Jmenuje se to tam oddil. Myslim ze klavesou L se oddil smaze, klavesou C se oddil vytvori

Jj, je to hardaware, ovladace, souvisi s chipsetem via, stahni si ovladace chipsetu.. Pokud budes mit dostattecne vykonnou soustavu, tak Visty kup, xpckam skonci podpora a pokud bys nove pc pouzival zas 4roky, tak posledni dva roky bys byl bez ni..

def - proboha co blbneš s omalovánkama. Tak skončí podpora - no a co ???
Jsou borci, kteří mají starší OS, a jedou bez starostí.
A jestli myslíš Billovi záplaty, tak ty mám zakázaný, a taky žiju.

Co to je podpora? Jako že ti dom někdo dojde někdo s něčím pomoct?

Na desktopu mám Widle 98 SE a jsou jak víno - čim starší tím lepší...

No vidíš "def", tady je odpověď jako víno.
Filcka, zacpi si uši - tleskám.

a příště až koupíš nějaký Windows udělej si kopii a originál ulož

Tohle je flame, ptal se na problem, ja myslim, ze jsou to ovladace chipsetu.. Vy na to mate jaky nazor? Ty s tema 98ckama zadny, to je jasny, xp nepouzivas.. Podle me byly 3.11 vice srdecni zalezitost. A ten dalsi: Evidentne taky ani tuk a kdyz aktualizace nechces, tak fajn, tvoje vec.. Me je to fakt fuk a pokud o tom mate potrebu neco sdelit, tak do jinyho tematu.

XPHomeless mám na noťasu, na desktopu Win98SE/Mandriva2008. By ses divil, co se všechno se stále dá dělat ve Win98SE a ukončenou podporou to nemá absolutně žádnou souvislost.

Kupovat Visty, v době, kdy za rok a půl by měly být Win Seven je opravdu velmi dobrý nápad.

Člověče,víš,že ten problém mám také. Počítač jsem kupoval v roce 13.května v r. 2004. Začalo mi to blbnout,když jsem v práci stahoval z internetu a doma pouštěl (v té době jsem neměl doma internet),
tak mi pořád nskakovalo oznámení " ... č. ladění ..". když jsem potvrdil "OK", tak se to pořád ptalo na to
samé,ale pokaždé uvádělo jiné číslo. Nyní už mám doma internet a nyní mi to hlásilo pokaždé. tak jem
provedl reinstalaci Windows a nic platné a také mne to upozorňovalo na chybějící soubor "VIAAGP1. SYS".
A to jsem už úplně vymazal hardisk a prováděl formátování dysku a při instalaci se mi tento dotaz neobjevil.
Ale po čase se mi zasa ukázavalo to "chcete provést ladění č,...". Když jsem zase provedl reinstalaci,tak
zase to po mě požadovalo soubor VIAAGP1.SYS.
Tak také nevím co s tím.

jsou to ovladace cipove sady via www.stahuj.centrum.cz ... stahni si ten starsi ovladac ten je urcen protvou zakladni desku.

Ano, určitě. Win Vista je s novým PC povinnost.

Naštěstí pouze s některými. A i na ty se většinou dá nainstalovat Linux.

Stačí použít google:
www.runscanner.net ...
www.bioticaindia.com ...
www.video-drivers.com ...
atd.