» Poradna » Programy

Mám čekat na Windows 7

Uvažuji o koupi počítače. Mám čekat do podzimu na W 7 nebo si ho koupit už teď s Vistou? O nějakých upgrade Visty vím, ale to se mi moc nelíbí. Dík

Odpovědi na otázku

a sdelis nam, co se ti na normalni technologicke zaruce nelibi?

"a sdelis nam, co se ti na normalni technologicke zaruce nelibi?"

kopec prace

instalovat vistu a upgradnut ju na w7 trva 5x tak dlho ako samotna instalacia

Jsem starší člověk a netoužím po nějakých složitých řešeních. Pár měsíců počkat mě nezabije, jen mi jde o to jestli to má význam.

isntalace w7 trva zhruba ctvrthodinku, dalsi pul hodiny zabere instalace vseho mozneho i nemozneho balastu, co je clovek zvykly pouzivat. to snad neni kopec prace, to se necha delat v nedeli po obede u kafe - do hodiny neni do ceho pichnout.

jestli chceš komp teď, tak si ho kup teď.. jestli na něj nepospícháš, tak počkej...

i když čekat můžeš pak na win8 a pak na win9, jo a nezapomeň, že před vánocema budou slevy a nový zboží... ale po nich zase budou slevy ještě větší...

no jestli budes na win 7 cekat, tak to bude trvat jeste dele, tak nevim co jeste resis

Asi před 4 měsíci jsem přešel z XP na Vistu a také jsem si vyzkoušel W 7. Pokud nejsi z těch, kterým se zvyšuje libido už jen z pocitu, že mají vždy to nejnovější, tak v praktickém provozu krom o něco svižnějšího chodu není mezi nimi rozdílu. Vždyť OS by měl být tím neviditelným v pozadí a podstatné jsou aplikace a jejich běh.
Mimochodem, i na relativně slabém dvoujádru se 2 GB RAM běhají Visty velmi svižně.

Děkuji všem za rady. Ještě snad, kolikapalcový monitor mám koupit. Upravuji často fotky, prohlížím mapy a používám běžné základní programy (Word, Excel). Rád bych něco většího, ale nechci to přehnat.

Pokud ti stačí formát 4:3, tak 19". Pokud by to měl být širokoúhlý, tak bych pod 23" nešel, raději 24" a více.

krome >>vyrazne<< sviznejsiho chodu...

btw, co sprava bezicich aplikaci (viditelne na prvni pohled), co zabezpeceni (doporucuju prolezt MMC konzole, GPO...)

rekl bych, ze v praktickem provozu je mizi nima sakra VELKY rozdil.

mno, možno na relatívne slabom dvojjadre.mám jedno jadro(M530) a rozdiel medzi WVista a W7 je obrovský!!!vista32bit je takmer nepoužitelná - seká takmer každá aplikácia.
s W764bit je to úplne o niečom inom!! na takomto "vraku"ide v pohode doom3(aj keď občas sekne)

Tuším, že se bavíme o desktopu. Mně běhají Visty 32 na E5200 se 2 GB RAM a integrovanou grafikou a nemám s nimi absolutně žádný problém.

ony behaji a behaji dobre, o tom zadna. ale win7 behaji proste o kus lip, rychlejc a dal

Pokud chceš OEM Home Premium W7, tak nezbyde než počkat.

Tam žádná záruka Vista - W7 neplatí.

Pardon, myslela jsem Home Basic.

Kup počítač bez O. S., namontuj tam Linux a počkej na Win 7. Ušetříš si dost práce a možná i peněz, protože zatím nikdo neví, jak bude upgrade, specielně v ČR, vlastně fungovat. A klidně se může stát, že vůbec nepocítíš potřebu nějaké Win kupovat.

upgrade fungovať nebude nijako-už to bolo oficiálne oznámené,do EU sa klasické upgrade verzie nebudú dodávať vôbec kvôli rozhodnutiu europskej komisii o interovanom IE vo windows,bude treba previesť čistú inštaláciu win7E,nebude sa dať ani previesť inštalácia,resp.inovácia zo stávajúcej verzie windows na win7,vždy bude treba previesť čistú novú inštaláciu,win7E bez integrovaného IE sa bude do členských štátov EU dodávať za cenu upgrade verzií normálneho win7,ktorý sa bude dodávať do štátov mimo EU.Ešte nebola upresnená akurát možnosť aktivácie,u final verzie bude treba zadať miesto,z ktorého sa prevádza aktivácia a aktivácia bude prevedená na miestnom licenčnom serveri,takže sa môže velmi lahko stať,že normálna verzia win7,zakúpená mimo EU nebude napr. v Českej alebo Slovenskej republke aktivovatelná,resp.nebude aktivovatelná nikde v europe-toto ešte nebolo nijako oficiálne upresnené,wxp/vista poda jazykových verzií sa dala aktivovať online v podstate na hocjakom licenčnom serveri,anglické verzie sa automaticky pripojili na us licenčný server a hotovo,ako to bude u win7/win7E,to ešte len uvidíme.

Stáhni si ze stránek MS zadarmo WIN7 RC cz a nainstaluj. Po vydání oficiální verze proveď upgrade.
Používám WIN7 cca 3 měsíce a jsem s ním velice spokojen.

havran,
ty zrejme nechapes pisany text. Reagujes na audax-ov prispevok v ktorom to vysvetlil ze z beta ani RC verzi nepojde update/updgrade/inovacia na oficialnu verziu.

upgrade mozny je.

ano pre vsetky ostatne krajiny ktore budu mat inu verziu ako Windows 7 E. Ale snad sa bavime o nasich podmienkach a nie podmienkach v USA atd.

tak tohle je zatim opravdu nejasne. imho ale neni duvod, proc by to neslo - IE je i tedka modularni a oddelitelna soucast. omezeni bude nejspis jen formalni (naprikald oblibeny cversion.ini) - pochybuju ze bude hardcoded.

OT: neni mi jasne, co vede korporaci MS k tomu ,ze pristoupi na obskurni narizeni nejake komise...MS uz muze davno jednat z pozice sily a v tomhle pripade se divim, ze tak nejedna.
za chvili mi bude EK diktovat, co smim a nesmim za funkce dodat svemu vyrobku? victorinox nebude moct do nozu implementovat otvirak, protoze likviduje male vyrobce otviraku, vyrobci svitidel dostanou za povinnost mit aspon jeden typ urceny pro klasicke svicky...jednoho dne rupne nekomu v kouli a EK zacne proste ignorovat - skoda, ze to ted neudelal MS.
staci si predstavit, kdyby oznamili konec prodeje na EU trhu z duvodu nesmyslnych omezeni EK - myslim ze by zivotnost te prokalte komise byla meritelna v radu nekolika malo minut nez by ji euroobcani rozprasili nasilim