» Poradna » Počítačové sítě

Malý visací zámek u ikony připojení k místní síti

Nevíte co znamená malý visací zámek u ikony připojení k místní síti. Nefachá mí síť, která dříve fungovala. Dík, je to u XP SP1.

Odpovědi na otázku

zabezpecena sit heslem! neni radno krast data kdyz nato nekdo prijde tak si sit zabezpecí!

Ale prd, znamená to akorát že je ta daná síť chráněna windowsáckým firewallem.

Už to fachá! Dík.

Je to na denním pořádku, že by mi někdo lezl do počítačů, když síť nechám volně - nezabezpečenou? Mám se moc bát nebo jen trošku?

Píšeš místní síť - tím myslíš nějakou wifi nebo kabelovou LAN? Pokud wifi, tak si ji rozhodně zabezpeč, neříkám že ti kvůli tomu jinak někdo vykrade účet v bance, ale minimálně tím nabízíš sousedům internet zdarma (zvlášť jestli bydlíš v paneláku).

Jedná se o O2 službu k modemu, od něj HUB a od něj 3 PC, každé připojené k internetu a také samozřejmě mezi sebou. Myslím síť mou soukromou a mé data jak jsou zranitelná proti útokům z venku. Jedná se mi o to, jestli je to časté, že by se mi někdo chtěl šťourat v mých datech nebo to je jen velká náhoda. Antivir NOD a nějaké anti spyware programy.

Rozhodně není od věci používat nějaký kvalitní firewall (třeba Comodo Personal Firewall - ten je navíc zdarma, akorát není česky) a určitě si aktualizuj Windows - XP SP1 v době kdy už je dávno SP3 je minimálně nemoudré (slušně řečeno).

Jinak ohledně těch útoků - že by se ti někdo cíleně snažil probourat do systému využíváním různých chyb v OS a podobně, je poměrně málo pravděpodobné, zato je mnohem pravděpodobnější že si sám něco do počítače nainstaluješ, například kliknutím na nějaký odkaz který ti přijde emailem / přes ICQ a tak (někteří lidé automaticky klikají na všechny modře podtržené texty, aniž by vůbec tušili o co jde, netvrdím že je to tvůj případ).

Když se podívám do logu z firewallu, tak tam mám jen z jedné adresy pokus o přístup pravidelně každou minutu, což je 1440x za den. To není zas tak často.