» Poradna » Ostatní

Malware

Nemůžu se zbavit (možná) malware, ať dělám, co dělám. Heuristická analýza Malwarebytes mi stále nachází 3 potenciální hrozby, PUP.Optional.DaleSearchPUP.Optional.ASKPUP.Optional.DaleSearcha to v souboru ..... \Local\Google\Chrome\USER DATA\Default\Web DataA ne , opravdu nejsem blb, který neumí goglit. Přečetl jsem všechno co se dalo a uplatnil všechny rady a naprosto vše marné. I když ten soubor přímo smažu, po chvíli je to tam zpátky. OS Win 10, poslední verze Chrome, Defender, free verze Malwarebytes, denní scan. Jak jsem k tomu přišel fakt netuším. Na warez nelezu, nic neinstaluju, podivné maily mi nechodí a pokud něco neznámého, tak ihned mažu. Netuší někdo co s tím ? Nebo je to v tomhle souboru nepodstatné a mám to ignorovat ? Fakt budu za každou radu vděčnej jak malej pes :D

Odpovědi na otázku

že by to byla jen cashe internetového prohlížeče a stále se to vrací protože stále lezete na ty samé stránky..... ...a a je úplně jedno že ty stránky nejsou warez a s pol.

To mě taky napadlo, ale ...Smažu, spustím chrome, zobrazí se mi domovská stránka což je Google+, nic jinýho neprohlížím, počkám pár minut, je to tam zpět !!! Fakt nechápu ...

skutočne si guglil poriadne? sú to pozostatky toolbaru.teda: v chrome zmaž históriu(ideálne aj históriu svojho konta), v nastaveniach v sekcii spravovať vyhľadávače zmaž dalesearch a vymaž cez malwarebites tie tri súbory. pozri aj do sekcie: ďalšie nástroje-rozšírenia či tam nenájdeš zmienku o dalesearch

Z vyhledávačů jsem to vymazal, to jsem udělal hned jak jsem s tím začal laborovat. Jinak to nejsou tři soubory, to je jeden soubor, jak jsem psal Web Data a v něm to heuristická analýza vždy najde. Takže když řeknu Malwarebytes, aby to dal do karantény tak vlastně neudělá nic. Jakoby to tam dá ale vlastně nic nesmaže. Ty historie jsem nemazal, zkusím. Díky

A proč zkrátka jednoduše nezaložíš nový profil, když máš ten nynější napadený??Taky si uvědom, že pokud používáš synchronizaci, tak se ten bordel dostane do účtu a z něj zase do ostatních zařízení. Pak bývá nutné zlikvidovat profily na všech zařízeních + ten účet. A potom založit nový...

Synchronizuju jen záložky, takže se mi to nikam nepřenášelo. Ano, to byla další možnost, likvidace celé instalace včetně profilu, ale zdá se, že to nebude nutné.

Tak teď to vypadá nadějně, smáznul jsem historii a vypadá to, že se to nevrací. Tak snad to vydrží. Ještě jednou dík moc !