» Poradna » Web a internet

Malware v souboru na uložto

Zdravím, asi tři měsíce zpátky jsem mému kolegovi skenoval dokumenty a nahrál na uložto. Teď když si je chci stáhnout, tak mi to Chrome blokuje, kvůli tomu, že soubor obsahuje malware, tak by mě zajímalo, jak se tam mohl dostat. Je možné, že bych ho měl v PC a nahrál ho tam i se souborama, nebo se tam může dostat jiným způsobem? Dost nutně bych ty soubory potřeboval stáhnout a nevím, jestli to mam risknout.

Odpovědi na otázku

Dokumenty malware obsahovat nebudou. Tedy pokud to není třeba plány.doc.exe

Juwo, divil by ses, ale ano mohou. Tazatel může mít v systému škodlivý mallware, který mu na všechny dokumenty nahazuje škodlivé makro, které může chytřejší prohlížeč rozpoznat a soubor raději blokovat.Ale je fakt, že Chrome je poslední dobou nějakej divnej a každej soubor těsně před stažením (99%) začne minimálně 10 vteřin kontrolovat než jej úplně dotáhne. A když se do toho přidá antivir typu Avast, tak tato kontrola trvá leckdy i déle.

chrome sa plaší a blbne.

Neblokuje Ti samotné uloz.to? Mne zase mbam blokuje fastshare.

Nn, hned jak se mi to stáhne, skočí mi tam, že to chrome zablokoval. A dělá mi to jen u toho jednoho souboru, co chci stáhnout, kterýkoliv jiný to nedělá.

Je ješitný. Skús iný prehliadač

Nevy nekdo, jak detekce malwaru u chromaka funguje?Ja bych to odhadoval na nejakou false detekci, treba pod stejnym nazvem byl kdysi neco na ulozto nejaky bordel.ps. vir muze byt prakticky i v ciste datovem souboru, jenze pro jeho spusteni by bylo treba vyuzit nejakou chybu v programku, ve kterem se bude otevirat = pokud je dany program aktualni a dostava pravidelne aktualizace, tak tenhle scenar nehrozi

pokud sis to neinfikoval sám, tak je to podle mne planý poplach. A jestli jsi to na Uložto dával buď zcela volně např. v PDF, nebo v nezaheslovaném ZIPu, tak si to podle mne navíc oskenuje i Uložto, takže by tom malware být neměl.

Každý soubor je jen hromada bytů. I se zavirovaným souborem lze bezpečně manipulovat. Je to podobné jako nůž nebo utěsněná petriho miska obsahující virus cholery.Pokud tvůj upload obsahuje jen skeny (tedy obrázky), můžeš jej stáhnout. Pak ovšem nesmíš tyto obrázky "spouštět", ale přímo otevírat v prohlížečích/editorech.A nejlépe to celé dělat ve virtuálním počítači (laboratoři).