» Poradna » Ostatní

Malware - míchání písmen

Zdravím Vás, potkal jste se někdo prosím s virusem/malwarem, který prohazuje uživateli písmena? Příklad, užvatelka zapne capslock a vypne se jí např. num. klávesnice, prohazují se jednotlivá písmena za jiná apod. Díky předem za reakce.

Odpovědi na otázku

No a nebo je prostě vadná klávesnice. Zkus jinou do jiného portu.

Nesetkal. "užvatelka" se Ti zřejmě nepochlubila, čím zlila/postříkala klávesnici. Na 100 % zjistíš vadnou klávesnici nabootováním libovolného live-OS.

Num Lock mě běžně vypínají hry typu Ned for speed 3,Porsche a podobné,tedy staré hry Electronic Arts.Malware spíše prohazuje písmena při psaní a dokonce dělá i smajlíky při psaní.

Kluci, klávesnicí to není, vyzkoušeli jsme jich několik (drát/bezdrát). Klávesnice si dělají prostě co chtějí. Našel jsem ve zmínkách na netu, že s tím mají lidi problém, dokonce označení i jako malware, ale nikde pojmenování.

K instalaci hacknutého ovladače klávesnice jsou nezbytně třeba admin práva.Opravdu svěřuješ svým ovečkám admin práva?

Pokial je podozrenie na malware, tak vybrat disk, v inom PC v offline prebehnut nejakym AV programom a nejakym Anti Malware programom..Sup disk spat do PC a znova spustit spominane softvery.Samozrejme pred tym aktualizovat databazy.