» Poradna » Notebooky

Málo místa na disku

Pěkný den, mám notebook Dell RAM 8Gb, 64bit OP, Intel Core i7-4510U CPU 2.00 GHz 2.60GHz s widows 10 home. Velikost disku 220 Gb . V notebooku nemám žádné fotky, videa, hudbu, hry, zbytečné aplikace. Už nevím co mám smazat. Mám pouze 4Gb volného místa. Na úložišti mi to ukazuje že 133 Gb je v ostatních a v Apps & Features 37 Gb - pokud to rozkliknu tak mi to ukazuje NVIDIA 728Mb a Drivers 462Mb, Apps 10Mb pak už to jsou Kb. Moc tomu nerozumím, protože součet mi nějak nesedí. Proč je to 123Gb když to ukazuje daleko méně v rozpisu. Zkoušel jsem čištění disku, smazal jsem stažené, koš, vše co šlo, ale prostě najednou není místo, pouze 4Gb. Poradí mi někdo? Děkuju

Odpovědi na otázku

Spustil jsi to čištění i jako správce?Případně zkus nějaký program na vizualizaci zaplnění disku. Třeba WizTree:https://diskanalyzer.com/Spusť to jako správce, jinak to neuvidí vše.

Stáhnul jsem si diskanalyzer92,4 GB jsou INP files (celkem 90 souborů) a 54 GB jsou DLL (214 630 Souborů).System recovery - repair 134 GB.Backup 37,7 GBAle bohužel vůbec nevím co s tím dělat a co ve skutečnosti můžu nebo nemůžu mazat.Moc děkuji

Podle toho, co píšeš (ty údaje jsou dost nesmyslné - v systému včetně programů prostě NENÍ 54 GB DLL atd.), je asi jediná rozumná možnost to přeinstalovat.System recovery můžeš smazat, 134 GB to normálně nemá.Smazals všechny body obnovy ?????

INP zni jako produkt bloatware od DELLu ( Dell Backup and Recovery ). Viz napr. https://www.dell.com/community/Laptops-General... O duvod vic nepouzivat Windows predinstalovana vyrobem MP

Při čištění disku odebrat staré stínové kopie a body obnovení systému mimo posledního, promazat všechny tmp a temp složky (uživatele, systému, prohlížečů)...

spust jako adminvssadmin delete shadows /allUbylo neco?MP

"Na úložišti mi to ukazuje že 133 Gb je v ostatních"A tam je rozdělení na složky a kolik zabírají, tak se kouknout kde je toho nejvíce, co to je a zda to tam musí být.

Vymen si disk za 500 GB alebo 1 TB , sprav cistu instalaciu a budes mat na velmi dlhu dobu po probleme.

Řeším podobný problém na serveru W2019Server si z nenadání začal myslet že na C: mu došlo místo, přičemž má 30 % volného místa. Vliv to má samozřejmě na přihlášení, služby apod. Server je nepoužitelný.Zvětšení partition nepomohlo. Stále stejná chyba - není místo.Co zabralo , byl boot z CD, CMD a CHKDSK /r /fServer opět běží jak má. Co to však způsobilo , netuším, ale na WIN10 jsem to už taky parkrát potkal

Vypnout obnovení systému,stínové kopie svazku.Vypnout windows backup,windows zálohování.

Aj hybersys.fil.