» Poradna » Notebooky

Málo miesta na disku, na ktorom je dosť miesta :D

Zdravím, chcem nainštalovať hru na USB na ktorom mám voľných 20,1 GB . Hra vyžaduje 8GB. Zvolím si miesto inštalácie a vyskočí mi toto hlásenie : the destination you selected does not have 8000 mb of space available. Inštalujem to na USB lebo na internom disku C už nemám voľné miesto. USB je naformátované súborovým systémom NTFS.Prosím vás neviete čo s tým ?

Odpovědi na otázku

Je to kontrola, aby se předcházelo tomu že uživatl skončí v psyatrické léčebně v důsledku používání extrémně pomalého zařízení k provozu her.

USB 3.1 s rýchlosťou 200 MB/s . Chcem vyskúšať ci by na tom nejaká hra išla. FL Studio mi na tom ide bez problémov.

Použij utilitu treesize https://www.jam-software.com/treesize_free/ k vyhledání velkých (a zbytečných) souborů na disku a 8 GB najdeš na disku jen to hvízdne.Pokud se ti bude zdát, že složka Windows zabírá moc místa, tak použij https://en.wikipedia.org/wiki/Disk_Cleanup ,ale určitě tam nemaž nic ručně.

Mňa by ale zaujímalo prečo mi to nejde nainštalovať na to USB keď tam je predsa dosť miesta.

Pokud je to instalačka, tak se musí nejprve někam rozbalit. Většinou to je na systémový disk. Tzn. potřebuješ tam nějakých 8GB. A pak to instalátor nasype tam, kam je nastavená cesta pro instalaci. Kromě toho se to ještě rozstrkává do různých uživatelských adresářů na systémovém disku. ☺

Myslím že to tak nebude. Na systémovom disku C mám 5GB volných. Na USB som Inštaloval program, ktorý vyžadoval 7 GB a ten sa mi tam podarilo nainštalovať bez problémov.