» Poradna » Programy

Málo FPS v GTA V

Nevíte proč mám 30fps v GTA V ,když mám graf. kartu Nvidia Geforce gtx 1050ti ?

Odpovědi na otázku

Nevíš proč mi auto po Praze žere skoro osum litrů?

Nemáš zapnutý V-Sync?

to by pak jelo 60fps ne ? Jakej by pak musel mít monitor s 30ti fps...

Když mu ta hra jede pod 60 FPS, třeba 48 FPS, tak mu to V-Sync zkrouhne na 30 FPS.

To je blbost, standardně je totiž VSync adaptivní. Tzn když hra dává 48 FPS, pojede 48, možná 47, záleží na přesném rozložení frametimes.Vsync omezuje tím že nedá víc než je refresh rate monitoru a když je to méně, tak při prvním refreshi monitoru kdy je snímek ve frame bufferu kompletní vykreslí. Double/triple buffering pak celou tu věc ještě vylepší, protože i když bude čekat s vykreslením na refresh monitoru, karta už bude počítat další snímek do zásoby.

a pak existuje třeba VSync na 1/2 refresh rate, ten to skutečně zamkne na 30FPS když bude 60Hz zobrazovadlo. Ale tenhle režim je typicky třeba vynutit přes ovladače a ne vždy funguje.

sniž detaily. Ani s GTX980 nemůžu dát na plný

Nvidia GTX 1070 to dáva na plné detaily aj s Long Shadows cez 100 fps.

Jasně...a jedeš i s 8xMSAA....tak to máš tu 1070ku nějakou zázračnou.

Hodně lidí říká jak jede kdejakou hru na plné detaily v jakýchto FPS, jenže pak člověk zjistí že ty plné detaily vlastně nejsou tak úplně plné, protože tu a tam někde něco nenápadně ubere... A navíc se typicky uvádějí spíše nadsazené FPS, v lepším případě průměrné, nikdo nemluví o minimech, které jsou ale klíčové pro to, abychom věděli že je to plynulé nebo ne. S GTX1080 některé hry na FHD a max. detaily neuchodím v 60FPS (minimech) na to je třeba 1080Ti a říkal to i Huang při prezentaci 1080Ti.

Ono to GTA není jen o GK a CPU...mě se u propadů citelně projevilo i SSD m.2, když jsem ho měl na klasickém SSD SATA3, tak v určitých lokacích padala fps i pod 40 i když jen třeba na 2s. Nyní mi nejnižší fps v určité lokaci padlo na 58. A to mám jen 4xMSAA a trávu na normál.

Co třeba popsat zbytek PC a popsat taky, na jakých detailech a jakém rozlišení hraješ?

1050Ti by měla zvládnout vyšší nastavení s vypnutýma blbostma na 60 fps ve Full HD (sám takhle jedu na 960 2GB).

Neni to jen o grafice, je to i o procesoru a RAM. O nich nepisete vubec nic.

Kašli na to, zapni GeForce experiecne a optimalizuj tu hru buď na: OPTIMALIZOVAT, nebo na: VÝKON. Pokud nepomůže, tak napiš.

Taky jsem to resil a ted mam vse na max ve 4K. Jen to musis pustit v okne :)