Malé využití GPU,málo FPS

Zdravim,postavil jsem si nedávno novou PC Sestavu,ale divil jsem se,že při hrách mám málo FPS,přitom by to mělo jed naprosto v pohodě,tak jsem zapnul Správce Úloh a při hraní je Grafika využita od 30% do max 56%,nevíte jak vyřešit,aby GPU jela naplno? V Ovládacích Panelech mám vše na Vysoký Výkon a přeinstaloval jsem i Ovladače,ale stále stejné. Budu rád za každou radu :)SESTAVA:AMD R3 1300XMSI GTX 1060 3GB Gaming XMSI B350M Tomahawk PlusAdata XPG 8GB 3000MHz DDR4SSD Patriot 120GBZdroj Chieftec Navitas 750W 80 Plus Gold

Odpovědi na otázku

Pokud grafika nejede na 100%, tak to může mít pouze dvě příčiny:1) máš někde nastavený limit FPS2) grafika nedostává dostatek vstupních dat a proto se flákáBuď po grafice víc FPS nechceš a nebo nestíhá procesor data dodávat. Na kolik % jede procesor?

ja pouzivam Bottlenecker calkulator, zistis ci ti nebrzdi karta cpu, ci naopakhttps://thebottlenecker.com/calculator

Ahoj, koukni na youtube na videa s tvoji sestavou.Cpu by mělo stíhat.Stáhni si msi afterburner aby si věděl aktuální fps a využití gpu.

Tak zrovna tohle CPU je přece úplný low-end, kdežto GPU 1060 je naopak alespoň střední třída. Takže to je docela nesoulad a vzhledem k tomu, že některé hry jsou dost náročné na procesor, je celkem jisté, že procesor nestíhá. Ostatně když se koukne na jeho vytížení, tak celkem jistě uvidí 100% a je jasné, že grafika prostě nedostává data a fláká se.

Sice LowEnd, ale i tak dost slušný CPU, amno, v některých hrách bude CPU limitující, ale zase těch her mnoho nebude.

Tak evidentně zrovna ve hře, o které mluví tazatel, je výkon CPU nedostatečný. Tohle opravdu není nic moc a do herního počítače ke GTX1060 bych tento procesor opravdu nevybral. Možná tak s GTX1050 by tvořil vyrovnanou sestavu.

Nikde nevidím konkrétní hru? Další problém je,že má asi jen jednu ramku.Dual channel přidá dalších pár procent výkonu.Podobnou sestavu jsem skládal taky a hry zvládala bez problému.Samozřejmě na ultra detaily může zapomenout.

Jedná se o hru BeamNG,co jsem koukal různě na YT,tak by měla jed v pohodě na plné detaily 60FPS s V-Sync,ale je mi divné i když stáhnu detaily na LOW,tak se mi FPS zvedne jen o 2-3FPS což mi přijde blbost.Známý má taktéž 1060 3GB se starou I5 4690K a RAM DDR3 a jede mu to lépe TADY JE SCREEN ZE HRY: https://ctrlv.cz/fDVf

1. Zkusil bych čistou instalaci Windows.2. V biosu nebo programu ve windows bych se podíval na jakou frekvenci a časování jede ramka.3. Teplota cpu je ok? Gpu podle obrázku je ok.

Zkus vypnout ten V-sync

To jsem zkoušel, furt GPU jede na 40%

Tak ono jestli známý má tu 4690K přetaktovanou třeba na 4,7Ghz tak si na ní velmi slušně zahraje i dneska.

Nene nemá,má ji v základu.Jinak CPU při hraní se drží na 45°C a v Biosu jsem koukal a Ramky jedou na 2667MHz a časování 16-16-16-39.Jinak Windows jsem instaloval cca před 5dni,sestava je nová,takže pochybuji,že by to bylo Windowsama

Lidi na jiném Forum,mi psali,že nestačí Videopaměť,ale to přijde divné,zrovna u téhlé hry,navíc když dám detaily na LOW tak skoro žádný rozdíl...Dříve jsem vlastnil GTX 750 Ti 2GB a na Normal detaily je na 60FPS a 1060 3GB jen na 45FPS? Tam je něco špatně ale co...

Tak VYŘEŠENO,byla to špatná verze hry,teďka jsem stáhl novou verzi a místo 45FPS jede na 96FPS i tak děkuji za rady.