» Poradna » Ostatní

Malá reduke kabelu

Zdravím, mám hodně krátký (mini kabel inCharge) s konektorem USB a s druhým konektorem miniUSB, ale boužel, když připojím mobil k powerbance a položím powerbanku k mobilu, tak ho musím přehnout přes opačnou stranu, než jsou konce normálně sepnuty magnety. A právě toto mi zapřičiňuje, že se mi powerbanka vypíná. Nedá se sehnat nějaká redukce, aby se mi jeden z těch dvou konektorů otočil o 180°?Díky Michal.

Odpovědi na otázku

Pokiaľ máš klasický USB (buď 2.0, alebo 3.0) a potom klasický miniUSB - tak tam žiadne magnety NIE SÚ. Tam sú len KONTAKTY. Na magnety sú iné konektory (dokonca i USB C je na kontakty!).Príčinu hľadaj v konektoroch u powerbanky a telefónu - už sú v nich asi kontakty "vymlátené"...

https://www.czc.cz/incharge-microusb-orange-... hele u tohohle, co popisuji právě že jsou. (U jiného kabelu to můžu různě překrucovat a nevypne se to.)

Redukcia je v Tvojej hlave, obráť o 180° mobil, alebo powerbanku.

Celé jsem to vysvětlil, nemůžeš si otočit USB jinak, protože to tam nezapojíš... Pokud by to bylo o 180° mobil nebo powerbanka, tak aby se ten kabel nepřekrucoval, tak by mobil byl displayem směrem k powerbance.

nevysvetlil, buď bude mobil dole hubou, alebo otočíš powerbanku.https://ctrlv.cz/BKKy

No jasne, ale oba konektory maji dany, jak do sebe pasuji a jde o to, ze kdyz sepnes konce k sobe tema magnetama a jakoby narovnas ten kabel, tak tak to nabijet jde, ale je to otocene displayem na tu powerbanku, tim padem na tom mobilu u toho nemuzu nic delat. A jedine, jak to jde, tak je pretocit to jakoby od zakladni polohy (sepnute magnetama) na druhou pulku roviny, kdyz si predstavis narovnany kabel, to je delici cara, tak jakoby dolu. Ale tam je ten problemy, ze tam to prave vypadava to nabijeni v nejake poloze, kde zalezi, kde na te powerbance mam prave prilozeny mobil.

Asi som nejaký nedomykavý, ale tie magnety na konektoroch slúžia snáď na to, aby sa dal káblik zavesiť na niečo, čo máš stále pri sebe a v prípade potreby sa nezháňal po nabíjacom a datovom kábli ku telefónu, myslím si, že nikto nepredpokladá použitie powerbanky a telefónu ako si si to vymyslel, podľa popisu si predstavujem, že powerbanku máš na chrbáte (zádech) telefónu a ten chudák kábel je medzi nimi v prepravnej polohe, (zopnutý magnetmi) a ešte to má aj fungovať, tak na to je asi veľmi krátky.

Hele, představ si ten screen co jsi mi posilal, tak abych byl ten mobil obrazovkou smerem nahoru a lezel na tom ntb, ale musis to preklopit na opacnou stranu, nez je to prirozene pro ten kabel prave, kde to blbne. :D