» Poradna » Počítačové sítě

Malá domácí optická síť

Dobrý den, rád bych zjistil, zda lze v dnešní době udělat domácí síť (malá kancelář) pomocí optiky? Je to proncipiálně podobné řešení jako u metalické sítě? Tedy PCIe síťová karty a switch? Bylo by možné do této rychlé síťě připojit i notebook, který má na komunikaci pouze USB 3.0? RJ45 nepočítám, protože ten je u notebooku pouze 100Mbit.10Gbps by bylo jako základ ideální, přeci jen děláme výpočty a přetahování několika desítek GB je momentálně na 1Gbps docela zdlouhavé.Děkuji za případné náměty.

Odpovědi na otázku

"10Gbps by bylo jako základ ideální, přeci jen děláme výpočty a přetahování několika desítek GB je momentálně na 1Gbps docela zdlouhavé."A jseš si jistý, že to omezuje ta síť? Na 1Gbit síti bývá brzdou spíš HDD, který to nestíhá.

souhlas, na metalické (i optické) 1Gb síti je brzdou rychlost HDD, která nedosahuje rychlosti sítě, pak nechápu důvod proč...

Mno napadá mě třeba možnost, že tam mají nějaký "síťový výpočet" a co já vím, třeba tam prolamují hesla. (nebo třeba render něčeho) Tj něco co ten disk nepoužívá a běží to spíš z paměti. Ale u takovéto aplikace bych taky neviděl sít jako brzdu. Tam to zase bude brzdit ten procesor.

mně napadla jenom totálně blbě navžena síť (když po jednom 1Gb kabelu) jde komunikace více počítačů vzájemně, ale to snad nee...

4SSD v RAID 0 na SATA III nebrzdi

no, to možná ne, ale pak je otázkou co je špatně, co generuje takové množství dat a proč se vůbec přesouvají...Netuším o co jde, ale stejně si myslím že síť je tou poslední věcí co by bylo potřeba řešit...

čtu si to ještě jednou, a napadá mně, to máte na všech PC 4 SSD disky v raid 0 a je to i v tom NTB?Protože pokud ne, tak je to stejně zbytečné, ty data se musí jak odněkud načítat, tak někam ukládat, takže rychlost sítě bude stejně jenom rychlostí ukládání těch dat...

A dělal si někdy skutečné měření trafficu vaší současné sítě? Opravdu si seš jistý, že ta gigabitová síť nezvládá přenášet data?

Nemusíš nutně jít po optice, zvládne to i UTP kabel.V zásadě potřebuješ 10G switch a 10G karty. Ovšem čekej zádrhel na každém kroku.První je cena.Pokud není překážka za 8-port switch cca 30.000,- a kartu cca 10.000,- tak můžeš pokračovat

ono by mozna stacilo investovat jen do pocitacu, ktere to potrebuji - quadport karty + switch podporujici teaming = 4Gbit linka k nodu za par kacek...

Ano ide to, nakupit Fibre chanel PCI-E adaptery a Fibre chanel switch. tech detaily napriklad : http://www.techdata.com/%28S%28gec5go45l3e3a2ecpb...

sry link bol na metalicky 10GBit a pointa zostava

Obávám se, že běžné PCIe přenos 10Gb/s nezvládnou. Pokud je PCIe x16 vyhrazeno pro VGA kartu, tak jedině, pokud je ještě k dispozici PCIe x4, či raději PCIe x8.Počítej s hooodně dlouhými penězmi na úložiště, které ustojí 10Gb/s

Na 10Gbit je limitom operacny system. Dokonca aj Linux sa musi specialne vyladit ak to ma bezat na tejto rychlosti. Problemom su interupty, ktore nestihaju. Tudiz si mozes kupit aj 1Tbit sietovku, bohuzial ak na to nemas specialny system je to tak na dve veci.Je to tak narocne na sucastnom hw, ze na odlahcenie pocitania crc a segmentacie sa skusali pouzit aj vypocty na grafickej karte. Da sa najst o tom prednaska. doporucujem zhliadnut.

V domácej sieti je najrýchlejší akustický prenos..." Božka, vyšlo mi, že 2+2=4." Znovu sa potvrdilo, že reťaz je tak pevná, ako jej najslabší článok