» Poradna » Programy

Majú byť pri NB inštalačné CD?

Kúpil som notebook Toshiba A300D 17D s OS Vista, no na moje prekvapenie pri NB nie sú žiadne inštalačné CD. Viem že inštalácia prebehne priamo po prvom spustení z disku, no nemali byť tie CD aj tak obsiahnuté? Prosím o skorú
reakciu :), hneď by som šiel späť do predajne. Vďaka.

Odpovědi na otázku

Nemá. Máš Recovery Partiton, a to ti musí stačit. Jinak je pouze na tobě, zda si RP nějak zazálohuješ apod. Já ji zásadně ruším, a inst. médium si prostě vyrobím.

OK opäť som o niečo múdrejší, díky.

ono to není tak černobílé..

Pokud chces fyzicka media, tak ty jsou za priplatek.
Kazdopadne musi byt moznost i media vytvorit pomoci aplikace v notebooku, pokud nejsou prilozena.

No né vždy musí být CD nebo DVD k instalaci ale....

Pokud tam není musí být nějaký způsob jak instalaci obnovit, tedy jsou různé skryté parcely buď jen se zálohou instalace nebo se složitější utilitou která nejen dokáže obnovit instalaci , ale také vygenerovat samotné instalační medium.

Jinak MS nebo výrobce Vám zajisté požádání pošle i medium s instalací, samo že pokud prokážete vlasnictví licence.

výrobce není povinen posílat lautr nic a MS se Vám ani nevysměje,to by byl pokrok...Ten na své ovečky nereaguje vůbec.Jinými slovy neexistuje v tomto ohledu žádná povinost ani MS ani výrobce - pokud dodává nějaké recovery na mediu je to nadstandartní věc ke které ho nikdo nenutí.

...pokud dodává nějaké recovery na mediu je to nadstandartní věc... nikoliv musí, aspoň tomu tak je v ČR. Pokud si koupíte kompletní sestavu ( i ntb) s operačním systémem musíte k tomu dostat něco co lze recover systémem nazvat. Může to být CD \DVD se systémem, může to být nějaké obnovovací DVD, nebo to může být ve skryté parcele na disku.

Ale zákazníku musí být umožněno aby si systém opravil sám bez dalších nákladů ( servis nebo zakupování medií s instalačním zdrojem)

kupoval jste vice notebooků?Komunikoval jste někdy s centralou naký korporace,Ja jo.Skryta particie - nerovna se FYZICKE MEDIUM byt si ho muzete vyrobit.

Klid, pomalu si ještě jednou přečtěte na to na co jste reagoval, vypadá to že jsme se nepochopili

zákazníkovi musí být umožněno aby....To je klíčový smysl vašeho sdělení,takže nijak se navzájem nevylučujeme.původní reakce byla na ty kteří se domnívají že to musí mít formu fyzického media - no většina managorů miluje snižování nákladů a takové medium za x šupek násobeno počtem x notebooků se musí krásně vyjímat jako ušetřená častka díky níž si si jde přijít na odměnu že myslím že by za ni mohli lisovat a dávat ty media klidně tři

pokud nutne potrebujes instalacku,napis mi na mail,poslu ti link kde ji stahnes
neni to zadny warez,pri instalaci zadas cislo ze stitku
ja mam ale jen CZ verzi, pokud chces SK -tak tu jsem videl na warforu