Majitelia dosky ASUS P5Q-E s EXPRES GATE

Ked v biose vypnem v TOOLS fuinkciu EXPRES GATE tak po botovaní nezobrazí udaje CPU,RAM,HDD teda.
Ked ju naopak zapnem tak zahlási EXPRES GATE
EROR CODE 0008
PRES ANY KEY SETAP BIOS Je to normálne alebo je vadná doska.Inho HDD mám IDE a DVD-ROM je na SATA 2

Odpovědi na otázku

Podívej se do manuálu! Aby Ti to neházelo error s Asus Express Gate, tak by jí to chtělo nejdříve nainstalovat, co? Zkus to DVD který jsi k té desce dostal, nainstaluj vše co tam máš a error Ti to házet nebude, AEG slouží k extra rychlému bootování a okamžitému přístupu k několika málo funkcím.

Express Gate ti umozni pri starte spustit zabudovany browser, photo nastroj a pod. www.svethardware.cz ... pre start mozes skusit vypnut AHCI v BIOSe, moze to pomoct pri vybere tvojho IDE disku.

Expres Gate musi byt nainstalovan. Desky P5Q Deluxe (a vyssi) by meli mit na sobe primo flash pamet, kam je mozne ten expres gate nainstalovat. U nizsich desek (tj treba ta P5Q-E) je nutne ten program nainstalovat na HDD. A aby to nebylo tak lehke tak expres gate musi byt nainstalovan na disk se systemem souboru FAT32. NTFS proste neumi pouzivat. Takze si dovolim tvrdit ze je to pro vetsinu lidi stejne nepouzitelne.

No ved práve.Nainštaloval som ho na disk(NTFS formát HDD 160GB IDE ATA 80)A vypisuje ten eror vždy.Co je ale zaujímavé
že ked vypnem EXPRES GATE v biose tak sa pri štarte nezobrazí ale nenabehne ani ten klasicky Qvik test.Teda skren AMIBIOS ,CPU,RAM,HDD,USB.Naskočí až Marvel radič pre IDE zdetekuje disk a nabieha OS.No ked zapnem EXPRES GATE tak tesne ponom naskočí aj skreen AMIBIOS atd.Tak sa pítam ako to nastviť.Inho keby som nechal ten EXPRES GATE zapnutí nastálo neodpálim dosku ked vypisuje ten eror?Alebo ho vypnuť a zmieriť sa stým že ten klasický Qvik test AMIBIOS atd.nebudenabiehať a nahrdiť ho LOGO SKRINOM.Je to normálny jav alebo som natrafil na vadný kus dosky.

Hmm, ja ten expres gate nepouzivam a v biosu ho mam trvale vypnuty a s tim screenem kde je amibios, cpu, ram, hdd... nemam problem. Normalne se zobrazuje.

Ved práve ja EXPRES GATE vypnem a AMIBIOS skreen nenabieha a nabehne až MARVEL radič pre IDE?HDD mam IDE napalovačku SATA.No a bios máš pôvodný alebo novší?Môže byť vadná doska?

Ja jsem si bios flashnul na novejsi. Ale v dobe co jsem tu desku koupil. Od te doby jsem na to nesahnul :D
Takze tam mam bios 1306 z 20.8.2008

Može byť teda vadná doska.Mám ratať že my prdne?Je nová kupoval som ju cez Alzu.

Mno muzes to zkusit reklamovat. Uvidis jestli tu reklamaci prijmou a schvali nebo ne.

Bez nainstalovaného Express Gate a se zapnutým tím samým v BIOSu to jen hází hlášku a pojede dál. Takže bych to viděl na vadu desky.

Práve som stiahol s netu nový bios.Píšu tam že po flašnutí updejtuje EXPRES GATE Že by som ho prepáli?No ked je naozaj vadná doska a ja ho flašnem cez OS a prdne.To asi potom nevyreklamujem.Inho bios tam mám 1306.Kurna poradťe
ako by ste postupovali Vy,dakujem.

Vyreklamujete to vzdycky, jenom byste holt prohlasil, ze to jednoho dne uz nenastartovalo a o flashovani se nezminoval. Jakykoli solidni prodejce o tom s Vami nebude diskutovat a do 30 dnu budete mit novou desku...

Mate super terminologii, vyraz "prdne" je opravdu cool!

Pokud je na desce nejaka zavada, nijak z toho nevyplyva, ze se muze nebo dokonce musi vyskytnout i jina zavada, natoz fatalni nebo dokonce brzo. Je fajn, ze mate pred HW respekt, ale nesmi to branit v premysleni. :o)