» Poradna » Ostatní

Majitelé Teac W552E, prosím pomozte!

Pořídil jsem nový TEAC W552E po předchozím Plextoru 8432. Na staré vypalovačce jsem ve spojení s DirectCD velmi aktivně (a zcela bezproblémově) používal RW média jako diskety, což jsem samozřejmě chtěl i po novém TEACu. Jsem však trpce zklamán - pod XP i 98, s médii Verbatim 16-24x i Acer 4x-10x a s DirectCD i InCD jsou výsledky nepoužitelné. Již při formátování média dostávám většinou chybové hlášení a pokud se CDRW nakonec přeci jenom tváří jako použitelné, zapsaná data pak nejde nikde korektně přečíst. Proto prosím všechny majitele zmíněné vypalovačky TEAC W552E, kteří jsou ochotni udělat malý testík, aby byli tak laskavi a zkusili naformátovat prázdné RW médium buď pomocí Nero InCD nebo Roxio DirectCD, pak na něj zkusili zapsat třeba SP3 pro Y2K (asi 130MB) a následně zapsaná data přečíst v CDROM (tedy ne ve vypalovačce). Velmi by mne zajímaly výsledky ostatních - nezapomeňte prosím uvést operační systém, typ média a použitý formát (InCD/DirectCD). Všem ochotným předem děkuji za obětovaný čas.

Odpovědi na otázku

To mi nikdo nepomůže?

zkusili naformátovat prázdné RW médium buď pomocí Nero InCD nebo Roxio DirectCD, pak na něj zkusili zapsat třeba SP3 pro Y2K (asi 130MB) a následně zapsaná data přečíst v CDROM (tedy ne ve vypalovačce). A to má fungovat ? Já žiju v domnění že pokud se pálí pomocí InCD nebo Roxio tak CD načtě vypalovačka na počítači kde je tento SW nainstalovaný. Proč by to měla umět CDROMKa když jde o nestandartní způsob vypalování CD ?

Samozřejmě, že to funguje. Jinak bych nepsal, že to spokojeně používám už mnoho let. V obyčejné CDROM se takové CD přečíst samozřejmě dá - pouze je potřeba mít nainstalovány "čtecí" ovladače. Ty jsou při formátování média automaticky zapsány i s autorun.inf, takže pokud takové médium vložím do PC, kde ovladače zatím nejsou, je nabídnuta jejich instalace. Po restartu je možné CD číst, jakoby bylo "klasické". Právě pro velmi snadnou změnu obsahu CD se tento formát hodí na různá servisní CD, na která potřebuji několikrát týdne umáznout třeba starší verzi aktualizačního souboru AVG a nahrát snadno novou. Plus všechny ovladače, záplaty a service packy, co jich s sebou člověk většinou nosí.

A co třeba zkusit http://www.cdr.cz/

Tak nevím, jak to myslíš. Technická data i recenzi jsem si přečetl dávno předtím, než jsem vypalovačklu koupil - co pozoruhodného jsem zde opakovaně přehlédl? Je zde uvedeno, že zvládá packet wrtiting i formát Mt.Rainier - no a to je přesně to, s čím já mám problémy .

Je tam zmínka např. i o firmware, i o tom, že má s CD-RW problémy.

Firmware mám poslední 1.09 a o formátu Mt.Rainier je zde naopak pochvalná zmínka - problémy byly s předchozím modelem W548. Právě proto, že recenze vyznívá příznivě, žádám všechny ochotné, zda by mé zkušenosti ověřili na svých sestavách - chci tím zjistit, zda mám problémy já nebo mechanika. Podle toho chci Teaca buď vyměnit za něco jiného (případně reklamovat) nebo hledat chybu u sebe.

Nečekal jsem desítky ochotných, ale že se na to vykašlou všichni, to mne mrzí ..

nechci se hadat ale podobny problem jsem mel s jinou taky novejsi cdrw(52/25/52).zni to blbe ale teprve kdyz jsem ji zapojil tak jak bylo znazorneno v manualu tak chodila jak ma-tedy jako master na konci kabelu.pred tim jsem mel teac w58e a tomu to bylo jedno kde je P:S:doufam ze jsem nedotkl tech chytraku tady ne tom serveru kde si vsichni hrajou na chytry

Já dotčen nebudu docela určitě - každá dobrá rada je pro mne drahá. Ovšem tohle zrovna můj problém není - mám ji jako Master na druhém řadiči. Běžné vypalování mi jde bezproblémově, potíže jsou jenom s packetovým zápisem (DirectCD nebo InCD). Jak tak koukám, zlatý starý Plextor! S ním to chodilo zcela spolehlivě.

Před rokem jsem řešil něco podobného ( http://zive.cpress.cz/mod_consultancy/SubChild.asp )s Teac 540 a dříve s 512.Pro nespolehlivost jsem od packed writing-u dávno upustil. Tiše závidím, že jsi to léta používal a fungovalo to bez problémů ...

Tvůj příspěvek z loňska jsem už četl - než jsem poslal dotaz, nejprve jsem dost vyhledával. Vždycky jsem si myslel, že lidé, kteří odsuzují tento formát zápisu, s tím jenom neumí dělat - ale asi je to bohužel jinak. Připadá mi to strašně šikovná věc, ale je hrozná škoda, že je to s jinými mechanikami tak nespolehlivé, vlastně zcela nepoužitelné. Oslovil bych výrobce, třeba je na to nějaká finta, ale jazyky neumím a česky to po mně luštit asi nebudou ....

Mám tuto vypalovačku asi měsíc na stařičké sestavě s procesorem PII 266 MHz na desce ASUS P2E-M, HDD WD 2,1GB  (minimální požadavek je přitom procesor 300 MHz) a jde docela bez problémů. S vypalováním však nemám moc zkušeností. Neměl jsem problém ani s rozbalením dat vypálených na CD-RW z HDD a předtím zabalených ve Winraru. Po vypalování zabalených souborů (instálátor Quick time 5.0) z CD-RW (v CD mechanice TOSHIBA 32x) na CD-RW ale soubory již nešly rozbalit. Winrar hlásil četné chyby CRC. Podobný problém se u mě objevuje s disketovou mechanikou. Zabalená data nahraná na diskety a poté znovu do PC většinou pro chyby CRC nerozbalí Winrar ani Power Archiver či Winzip. Je-li zapakováno např. více obrázků, musí se disketa vkládat do mechaniky několikrát, než se rozbalí všechny. Nic nevyřešila koupě nové flopy mechaniky. To je ale problém při čtení dat, protože ze stejných disket na jiném PC lze vše otevřít normálně. Omlouvám se, asi vám má zřejmě zcestná a neodborná odpověď moc nepomůže.

Ahoj Davide;Tvůj příspěvek sice neřeší můj problém, ale za zcestný ho určitě nepovažuji . Tvůj problém odhaduji na problémy s řadičem - máš nainstalované ovladače čipové sady? Pokud tam máš aktuální, pohrál bych si s nastavením DMA, se správným připojením mechaniky (viz odpovědi na můj příspěvek kousek výš). Možná je Tvá sestava opravdu příliš slabá - on ten procesor nejméně 300 MHZ opravdu asi bude potřeba . Dík a hezký den.

Poridil jsem tez novyTEAC W552E. Predtim jsem na HP 9300 s uspechem pouzival DirectCD (verze 3.05, jina s tim nechodila). Zklamal jen jednou, kdyz jsem omylem chtel nakopirovat na CD soubor vetsi nez zbyvajici kapacita cd. Moje blbost. Po prechodu na TEAC 552 jsem DirectCD musel opustit - nemel asi ovladace a mechaniku ignoroval. Presel jsem na InCD v. 4.0503 a zatim bez problemu. Doinstaloval jem jeste InCD EasyWriter, bez nej se to chovalo nekdy divne. Je pravda, ze nektera CD z Directu jsem musel InCD preformatovat (stacil rychly) nebot je InCD nemohl identifikovat. Jinak to chodi k me naproste spokojenosti. CDRW jsou citelna i v mechanikach CD-ROM. TEAC mam jako master na jedne ksande se ZIPkou. Mozna odchazi media? Nevim je to placnuti do vody. Zkusil bych jedno treba Nerem uplne vymazat (full) a znovu naformatovat.OS W98SE, format InCD, medium Verbatim RW 16x - 24x a Verbatim RW 2x - 4x.Zdenek T

Mně InCD nedokáže korektně naformátovat CDRW Verbatim 24x - vždy to končí nějakou "neopravitelnou chybou, po němž je InCD až do restartu zakázáno". S pomalejšími médii to jde .... DirectCD zase nezpřístupní "Full format", jinak poslední verze umí pracovat i s médii Verbatim 24x. Radši bych zůstal u DirectCD, třebaže Nero bylo k vypalovačce dodané - mám dost image files z WinOnCD a to mi asi NERO nevezme ....

Nevim, nebude to nejaky konflikt ovladacu? InCD, Direct... Nefunguje ani format MRW? U mne jede taky v pohode. Nekde tady na diskuzi jsem cetl, ze Direct verze 5.3 potrebuje preplacnout patchem 5.1!!! Pak pry full format zpristupni. Asi zapise neco do registru.

Konflikt by určitě na jediném systému vznikl, ale DirectCD mám v ostré instalaci Windows a InCD na jiném oddíle se zkušebními Wndows. Oba oddíly na sebe vzájemně nevidí. Zkusím ten patch na 5.1, jen jestli to "směrem dolů" půjde