» Poradna » Ostatní

Mají všechny LCD TV HDMI?

Zdravím, nemohu nikde najít odpověď na tuhle možná hloupou otázku, ale vyráběli se vůbec LCT TV bez HDMI konektoru? Kvůli zrušení sd vysílání Skylink jsem starší známé pořídil nový přijímač a teď jsem zjistil, že má pouze hdmi výstup. Starý přijímač byl ke staré LCD připojen přes scart. Dostanu se k ní nejdříve za 14dní, takže bych případně nestihl v zákonné lhůtě nový přijímač vrátit a začalo mi vrtat hlavou jestli se nemůže stát, že to LCD bude bez hdmi?

Odpovědi na otázku

Žádné LCD TV nemůže být bez HDMI, každé LCD má :HD ready a 720pFull HD a 1080pa všechny LCD mají takové rozlišení,,( i větší ) které není možné přenášet přes anténu nebo Scart

Kecy, zrovna jeden LCD (HD ready) bez HDMI mi doma leží.

A můžu se zeptat co to je za LCD HD ready ? :))Víš o tom že HD obraz je 720 a 1080 ? a že jinak než přes hdmi nejde přenášet ? bavíme se tady o TV ne o monitorech k pc

Je to TV nebo monitor?

Je to televizor Philips, ale typ zjišťovat nepůjdu, neprovozuji ho a je zabalený.

dám ruku do ohně že hdmi má, ale někdo mi tady fláknul mínusy a ani sám neví proč :)) jenom opakuji že jde o TV ne o monitor, takže poprosím lidi co údajně mají HD televizi a nemají HDMI :)) prosím pište rád se něco přiučím :))

To musí být hodně stará. Známá má TV Philips HD Ready z roku 2009 (jsem jí to pomáhal vybrat) a HDMI to má myslím dokonce 2, stejně tak to má usb s podporou obrázků a videa.https://www.alza.cz/32-lcd-tv-philips-32pfl54... tehdy to patřilo mezi ty levnější.

Tak nejdřív jsem byl potěšen, pak zdrcen a nakonec rozpolcen .-) Asi mi nezbude než doufat, že i ten tetičky stařeček HDMI má. Řeší se tu že každý HD televizor musí mít hdmi konektor. A jsou všechny LCD TV minimálně HD ready? Nemohli být některé "první vlaštovky" s nižším rozlišením a tedy logicky bez HDMI? Sice mi tato moje vlastní úvaha přijde nepravděpodobná, ale prostě mi ta obava o nepřítomnost hdmi dohnala .-)

Ano Hd ready v TV nejde přenášet jinak než přes HDMI, prostě to není možné před tím byla platforma scart ale ta nedokáže HD ready přenášet, takže pokud má vaše teta TV kde je napsané HD ready musí mít logicky HDMI jinak by to HD ready nebyla :)) a byl by to klasický TV s půl metrovým zadkem .))a omlouvám se vám za lidi co tady ''radí'' nebo se snaží radit a nevědí ani základní věci ...

Tak to si asi Philips logo HD ready na televizor nalepil pro srandu králíkům a do manuálu to natiskl omylem. A pak ještě omylem zapomněl vyvrtat díru pro konektor. . Já netvrdím, že televizor uměl přehrát signál 720p z externího zdroje, nikdy jsem nad tím nebádal, televizor byl jako druhý doma a provozovali jsme ho jen asi rok. Až budu mít náladu vyhrabat manuál, tak ho klidně můžu oskenovat a poskytnout.

Tak já neříkal nic o tom, že tv je HD ready, pouze to, že je to LCD. Pokud je však HD ready pro LCD nejnižším standardem, tak je to OK. Jinak si říkám, že většina LCD TV (krom těch nejnovějších) má i scart a ten tam určitě není jen na ozdobu. TV je přeci jen zobrazovač přijatého signálu. Konektory má kvůli vstupu, nikoli výstupu, respektive jasně, nahrávání atd, ale primárně je to zobrazovač, takže si dovedu představit LCD bez HDMI. Třeba má jen nižší rozlišení a HDMI nepotřebuji. Ale velmi rád se nechám přesvědčit, že tam to HDMI vždy je, to je totiž to, co mi uklidní .-) Takže, LCD je vždy minimálně HD ready?

Ano, LCD televizory jsou minimálně HD ready. Otázka zněla, zda se někdy vyráběly televizory (LCD) bez HDMI konektoru a na tu jsem odpověděl, že ano, protože takový televizor doma mám, je starý zhruba rok a půl, možná 2 roky. V současné době si ale spíš umím představit televizor bez SCART než bez HDMI. Toť vše.

Tady se někdo zmiňuje, že má LCD televizi, která nemá HDMI: https://answers.yahoo.com/question/index

LCD televize bez HDMI je např. LG RZ-32LZ50 https://www.czc.cz/lg-rz-32lz50-lcd-televize... . Má max. rozlišení 1366 x 768 bodů.