» Poradna » Počítačové sítě

Mailovy klient - problem s nastavenim

Dobry den,
uz asi tyden se morim s nastevenim nejnovejsiho Thunderbirda. Abych byl konkretni, zde je me nastaveni:

Email: XYZ@worldonline.cz (tiscali.cz)
Poskytovatel pripojeni: O2 Adsl

pop3: pop3.worldonline.cz

prijimat postu mi jde, ale je problem s odesilanim, tudiz nastavenim SMTP serveru.

Pokud nastavim smtp.worldonline.cz a pristupovy heslo XYZ (moje andresa bez zavinace a worldonline.cz), emaily se mi vraci zpet. Patral jsem po netu a zjistil jsem, ze O2 nepodporuje jine smtp servery, nez ten jejich, tudiz jsem nastavil smtp.iol.cz, na technicke podpore mi nadiktoval prihlasovaci jmeno a heslo a rekl, ze server nevyzaduje overeni. V nastaveni thunderbirda je pouze ale prihlasovaci jmeno, pri odeslani se me to zepta na heslo, ale stejne se mi mail vrati. Mohl by mi nekdo poradit (klidne psane pro blbecky, co kde otevrit, co kam napsat atd.) Uz si nevim vubec rady... :(

Odpovědi na otázku

Patral jsem po netu a zjistil jsem, ze O2 nepodporuje jine smtp servery, nez ten jejich.... ....není pravda.

to ale stale neresi muj problem :(, nema nekdo email od tiscali a postovniho klienta? poradili byste mi s nastavenim prosim vas?

To by poskytovatel musel blokovat port 25. Funguje ping na příslušný smtp server?
Jinak: servicedesk.tiscali.cz ... , www.czilla.cz ... , www.czilla.cz ... ...

takze ping na smtp.iol.cz je nulovy, tudiz ho od sebe nevidim, uz jsem uplne bezradny :(, opravdu nikdo z Vas nema email u Tiscali a nepouziva postovniho klienta?

gmail a je po starostech

nemuzu zmenit poskytovatele, email je jedne celosvetove zname tanecni organizace

Me taky smtp.iol.cz na ping neodpovi, maji to tak nastavene.

Je potreba nastavit overeni uzivatele SMTP serveru
uzivatel je
ELog2(nekolik dalsich pismen)@iex.cz
a heslem je referencni cislo platce a pred nej se napise 0(nula)
Na bezplatne lince O2 dokazi poradit s nastaveni SMTP
pamatuju si jen 800123456, ale maji nejake specialni cislo pro internetove sluzby

Myslel jsem:
ping -c 5 smtp.worldonline.cz
PING mx1.safe4mail.cz (88.86.109.149) 56(84) bytes of data.
64 bytes from mx1.safe4mail.cz (88.86.109.149): icmp_seq=1 ttl=60 time=2.81 ms
64 bytes from mx1.safe4mail.cz (88.86.109.149): icmp_seq=2 ttl=60 time=9.56 ms
64 bytes from mx1.safe4mail.cz (88.86.109.149): icmp_seq=3 ttl=60 time=2.71 ms
64 bytes from mx1.safe4mail.cz (88.86.109.149): icmp_seq=4 ttl=60 time=4.07 ms
64 bytes from mx1.safe4mail.cz (88.86.109.149): icmp_seq=5 ttl=60 time=4.30 ms

iol opravdu neodpoví, ale Telnetem se již lze "doptat"