» Poradna » Mobily

Magnetický držák mobilu do auta - vadí telefonu magnet?

Ahoj. Řeším nový držák mobilu do auta - přísavkový na sklo už nechci. Je to nepohodlné a zařízení se za sklem v létě při navigování a nabíjení přehřívá. Našel jsem magnetický minidržák Bulls eye - kde telefon drží neodymiový magnet díky kroužku nalepenému ze zadu na kryt - pro mě ideální řešení. Ale co magnet a mobil jako takový? Nemůže magnetismus zařízení, nebo třeba paměťové kartě ublížit? Telefon je aktuální 5" smartphone se vším všudy...díky všem za názory!

Odpovědi na otázku

telefonu nevadi ale muze ze ti stoporit penys

Ty už jsi stopořený asi

Hlavně že penYs no. Chytraku

Jestli ty nejsi debYl?

http://m.cz.gme-magnet.com/news/does-the-magnet-brac...
Zde je o tom docela dobře napsano.

Ne, nevadí. A kdyby jsi měl základní vzdělání (asi jsi na fyzice dost chyběl což?) tak by tě taková otázka vůbec nenapadla.Poznámka pro pomalé: Není nic jednoduššího než si doma vzít nějaký starý magnet (tabule, býv. repro atd.,) a otestovat.

Děkuji, třeba se taky jednou na něco budete ptát a zkušenější si Vás takto také "namaže na chleba". Skutečně si nehodlám metodou pokus omyl ničit ne levný telefon a ne levnou paměťovou kartu v případě, že by to naopak škodilo. Nicméně i tak jak píši - děkuji :)

A jak by jsi ho chtěl zničit? Magnetickým paprskem? Nebo máš pocit, že nějaký neodym umí pár T, aby si přitáhl i sousedovi náhrady (zubní)? Můžeš přece vložit SIM do nějakého starého už nepoužívaného mobilu, není třeba to zkoušet na poslední generaci.

Díky chápu - nevadí :D jsem asi paranoidní jedinec s nedostatkem fyzikálního vzdělání a nestydím se za to, protože jsou jiné věci, které naopak ovládám zase já. A co nevím mi napíší znalci jako Ty :) a jak nám to krásně funguje - děkuji tedy ještě jednou!

Tak jinak. Tohle není smrtelná záležitost a aby jsi neřekl, že jsem nějak napružený - nejsem tak ti něco řeknu pravdivě za sebe. I, když jsem si v životě dával bacha zničil jsem mnoho věcí a často bez možnosti záruky. Až budeš ve věku prvních dětí dáš mi za pravdu. Máš to stejné jaké nákup "nejlepšího PC" - neexistuje, "nejlepšího auta" - neexistuje, "nejhodnější holky" - když najdeš klikař. Nejsou dokonalé věci co se vždy vyplatí. A risk je také někdy zisk.

@dolph1888, podle toho jak dokazes odpovidat, tak bych se nedivil, kdyby jsi byl jeste na zakladni skole s nadsenim, ze jsi se konecne naucil alespon psat. Ty jsi zakomplexovany jedinec, kteremu neco hodne chybi.

Ty si hlupak a poriadny

Dolph

Základnímu vzdělání se říká proto "základní", že by jej měl ovládat každý jedinec, co ZDŠ absolvoval. Bacha na magnetické pole planety Země!

To je v pohodě, ale to sluneční se každých jedenáct let otočí. PrasatkoPee

Pro všechny gumy, co se mu tady vysmíváte za tu otázku - chovejte se jako lidi a nedělejte tu chytrolíny. Snažte se občas pomoci a nehoňte si ego.

Vedle pohodovýho tazatele nej příspěvěk já si nějaký zbytky ze ZŠ pamatuju a, myslím, nějaký znalosti jsem už v dalších studiích a životě posbíral, ale pže nesleduju vývojový mikroelektro trendy, taky si nákup ověřuju :))

Děláš si srandu zkusil jsi někdy na starý monitor dát magnet?? Jak můžeš vůbec napsat že to nevadí... Magnetické pole ti může změnit barvy a můžeš mít zelené místo na monitoru... Dnes už je to jiné ale záleží na jakém principu je základní deska displeje..

No když už jsme u toho základního vzdělání, ono k němu patří i časování slovesa býti v podmiňovacím způsobu. Kdybyste (nikoli kdyby jste) nevěděl, o čem je řeč, tak Mr. Google poradí.

Debile, samozřejmě že magnet tomu vadí, především kartě.

Dolph je cocot.A ještě namistrovanej.

No tak ty si proste debil :) doufám že za těch 7 let si trochu dospěl,zaostanče

Teda úplně náhodou hledám držák do auta a viděla jsem něco na FB ,ale zapomněla jsem kde a tak jsem náhodou objevila tuhle diskuzi a vůbec nechápu proč ti všichni takhle hnusně podepsali Vypadá to že jsou všichni odborníci přes fyziku, ale přijde mi, že jediný co v životě poznali a čemu rozumí je magnet Doufám, že si držák vybral a tady na ty exoty už dávno zapomněl Marie

👍

Jak tak koukám, tak je tu spousta velkých chytráků. Kdyby dávali ve fyzice pozor, pamatovali by si, že existuje magnetická indukce a tudíž v případě, že je u mobilu položený magnet, je možné že se bude třeba více zahřívat. Hledal jsem právě nějakou sofistikovanější odpověď na stejnou otázku, jako vy, jenže tady ji bohužel očekávat nemůžu.

Asi jsem spal na zakladce, protoze nejenze me ta otazka napadla take:) A pro vsechny jako ddolph1888 se zakladnim vzdelanim:ANO, magnet u telefonu muze vadit. Napriklad muze rusit navigaci (kompas), stinit NFC atd.

Ty jsi chyběl asi na celé zakladce. Je to naprosto logický dotaz, každého chytřejšího jedince by to mělo napadnout. Magnet může v telefonu ovlivňovat plno věcí. Tak tu nechytrač a nepiš poznámky pro pomálé, když jsi sám zpomalený. Ty jsi ten typ co všechno ví všem radí přitom máš průměrné IQ a o světě nemáš vůbec ponětí.

Takze jak jsi asi zjistil, samozrejme ze magnet ovlivnije negativne telefon. Ty chytrolinske pako!!

No malý magnet možná ne, ale mas tam magnetické senzory, který potřebuješ k GPS nebo kompasu a to ovlivnit můžeš, takže nebuď zas chytrej, když se někdo zeptá na normální otázku. Jsou tam gyroskopy, akcelerometry a taky bych se bal jestli to nemá nějaký vliv na jejich funkci, takže proč by se nezetptal, pane chytrý ? Od toho fora jsou. Nazdar.

Nerozumím, proč nemůžeš odpovědět slušně, bez sarkazmu a ironie. Potřebuješ mermomocí ukázat svou chytrost a ponížit druhého? Ty jsi možná odborník na fyziku, etc. Ten pán třeba na něco jiného. To, že se zeptá podle tebe na trivialitu ze ZŠ, ještě neznamená, že je nějaký retard.Víc úcty k druhým.

Ty si chuj.. Ne každý je tak. Chytrý jako ty no.. Pán. Vseved

Kdybys nebyl hlupákem nestal by ses medvědem

Neodymiový silný magnet může poškodit kovové díly jako je sluchátko apod. Ty fyziku. Není to vždy podmínkou pokud jsou odolné v určité měřící jednotce. Takže si vem piškůtek a neotravuj.

Máš pocit, že paměťové karty fungují na magnetickém principu? Ne, nefungují, tudíž magnet nevadí.

já myslel obecně - mobily dnes mají spousty čidel, baterii, různé displeje...nemyslím tedy jen kartu, ale zařízení jako celek...

Vzhledem k tomu, že EMI (elektromagnetický impulz), jako jeden z ničivých faktorů jaderného výbuchu, spolehlivě vyřadí veškerou elektroniku, tak bych to nezlehčoval. A výrobci se tomu možná záměrně vyhýbají.

Je to otázka míry. Když nemáš žádnou vodu, zahyneš. Když jsi celý ve vodě, zahyneš taky.U EMI jde o takové hodnoty pole, že se jim nedokážeme přiblížit ani řádově.

Navíc bych řekl, že EMI je "hýbající" se pole, kdežto magnet na zadním krytu je statické. PrasatkoPee

Hodnoty EMI jsou závislé na vzdálenosti od epicentra. T.zn., že někde jsou vyšší a někde nižší. Nikde jsem zatím nenašel nějaký zdroj, kde by bylo možné zjistit, do jaké hodnoty je elektronika odolná. Stejně tak není dostupná informace o účinku magnetismu na mobilní telefony, takže se pohybujeme v rovině dohadů.

No... Kdysi jsem to v autě měl a přestaly fungovat vibrace, respektive byly velmi slabé a v praxi nepoužitelné. Měco se stalo s tím motorkem. Netvrdím na sto procent, že to souvisí, ale ta časová shoda je nápadná...

Pánové to jsou tedy rady!! Taky jsem o magn.držáku zrovna uvažoval a taktéž si nejsem jist nezávadností pro mobil. A tak jsem vygooglil tuto stránku. Plně souhlasím se zadavatelem. Magnety držáku jsou velmi silné a nikdo jiný než odborník tady zřejmě neporadí. Pro vtipálky ohledně "základního vzdělání" - mám dvě maturity, dokonce část z fyziky a pak lékařskou fakultu. Samozřejmě se stejně jako tázající nebojím o sim-ku, ale tak složité zařízení jako dnešní smartphony určitě nejsou magnetismem nezranitelné. (paměťové moduly, řídící mikročip, sotware??? případně motorek vibrací jak někdo psal!) A rozhodně nepomůže ani testování na "nějakém starém mobilu". Ono totiž pane chytrolíne (napadený se zcela určitě pozná) u magnetismu taktéž záleží na DÉLCE - DOBĚ působení magnetu!! Tady bych se odvolal pro změnu na Vaše vzdělání. :( Takže testovat půl roku starý mobil, který není výbavou srovnatelný s dnešními asi nebudeme, že? Děkujeme tudíž komukoliv, kdo vlivu dnešní elektroniky versus magnetismus opravdu rozumí, za jakoukoliv přínosnější radu.

Ahoj, To slovo magnet ma donútilo hľadať po webe. Mne osobne vadí už len myšlienka mať neodymový magnet nalepený na mobile. Čítal som jeden článok kde trochu rozviedli túto problematiku, a preto uvediem to dôležité: Magnets aren’t likely to kill your smartphone, but there’s a possibility they’ll mess some pretty important aspects up. Znamená to že magnet zrejme nezničí mobil, no môže poničiť niektoré dôležité veci. Takže si myslím že neodymový magnet jednoducho neparí pri smartphone, a že mu NEškodí uverím až keď to otestujú Bořiči mýtů. Prajem pekný deň.

Já jeden piřídil mám Samsung S4mini a dice jsem telefon nezničil a nirmálně funguje Ale při přichycení na magnet telefon nefunguje. Nejde ovládat nehde nic jenom se ukáží hodiny a to je vše. Takže

Tak abych take pripadne prispel do diskuze, jednak z toho k cemu jsem se dopatral ja bych rad zminil i moznost zmateni interniho cidla kompasu, pripadne jeho trvaleho zmateni zmagnetovanim nejake okolni soucastky v telefonu. Je klidne mozne, ze se zmagnetuje vlivem dlouhodobeho pusobeni neodymu treba jen nejaky sroubecek ktery bude neustale ovlivnovat cidlo kompasu. Jinak bych moc nevidel problem, ale prave skrz elektrotechnicke vzdelani bych nedal moc ruku do ohne za to, ze silny neodym neni schopny pri dlouhodobejsim pusobeni ovlivnit li-pol baterie. Precijen je v nich dost zeleza a v aute je zpravidla zrovna cyklujeme docela zatezove a pri beznem provozu spis ne, ale pri nabijeni by to vliv na baterii z dlouhodobeho hlediska mit mohlo. Jinak osobne jsem pouzival jednak pouzdro s magnetickym flipem i drzak do auta dlohodobe se dvema mobily a problem jsem mel jen u vysouvaciho kdy mi magnet ovlivnoval cidlo vysunuti. Jinak jsem nic podezreleho na baterce v prubehu dvou let nepozoroval.

Tak jsem našel tuhle diskuzi a z vlastní zkušenosti mohu říct,že magnety asi něco ovlivňují,protože jsem si zakoupil telefon Doogee a pouzdro které má z obou stran magnety.Když chci vložit telefon do pouzdra tak mě naskakuje na displeji úplné jiná obrazovka s čínskými znaky.

Nieco na tom bude Mam smartf. Prestigio 5550 a po zakupeni puzdra s magnetmi na zatvaranie sa mi zacal sam od seba rozsvecovat displej,najprv po vytiahnuti z puzdra,ale potom aj ked je v klude na stole.po restarte to prestane ale po urcitom case zacne znova.

https://www.youtube.com/watchZde je ukázka jak magnetické pouzdro ovlivňuje mobil.

dobrý den tak mě díky magnetickému držáku vypíná navigace v mobilu. Jak ho přiložím k magnetu, tak se navigace ztratí. Navíc mě od té doby mobil nefunguje jak by měl.

A vadí mobilu reproduktory? V nich jsou také magnety. Ale možná slabší.

A přesně o to jde. Slabé magnetické pole mobilu nijak neublíží (slabé magnetické pole je všude kolem nás). Problém nastává právě se silnými neodymovímy magnety. Ty mohou ovlivnit, jak snímače v mobilu, tak i třeba rušit data na sběrnici v mobilu a ten se může stát takzvaně "neovladatelným". Záleží tedy na síle magnetického pole držáku. Jelikož ten držák udrží mobil tak opravdu slabí nebude. Osobně nedoporučuji zvláště pak držáky z neodymem.

Mě pouzdro s magnetem v přezce rozladilo GPS a kompas. Ten nešel ani zkalibrovat a točil se jak kolotoč. Při turistice a geocachingu fakt výborné. Když jsem telefon z pouzdra vyjmul, tak šel zkalibrovat hned. Magnet má jistě na některé funkce v telefonu vliv.

Ahoj, mohu potvrdit vliv magnetického držáku již po 14dnech používání. Iphon 6. Pokud mám telefon na držáku a zadávám do poznámky text se opakovaně neulozil možná vymazal nevím přesně ale proste není. Poznamky používám každý den jako knihu jízd a do té doby se to nikdy nestalo.Petr

Po týdnu používání magnetického držáku iphone 6 se zničil accelerometr nebo gyroskop, nefunguje kompas ani rotace displeje.

Je to sice staré téma, ale přidám svůj prakticky postřeh. Magnet mi odstínil NFC. Takže přestala fungovat platba mobilem jako kartou. A jelikož to využívám, magnet jsem vyhodil.

Myslím že to nebyl magmet ale plíšek co máte.na telefonu nalepený.

Taky mě to odstinilo NFC iPhone SE nejde platit a to i bez plíšku takže něco to děla ale jak tak vše ostatní bez problému takže jsem ho taky vyhodil chci platit kartou přes mobil .

Rozhodně to pro telefon nebude nic dobrého. Moje BlackBerry Z30 se přiblížením magnetu okamžitě zamkne a zhasne displej. Nejde ani rozsvítit tlačítkem. Po oddálení magnetu se automaticky zase rozsvítí a vyžaduje heslo zařízení. Jinak paměťové karty jsou proti magnetům a rentgenovému záření chráněné již od výrobce. Jsem si jeden magnetický držák koupil, vyzkoušel a mohu ho jít vrátit :(Jinak by to bylo opravdu pohodlné řešení :)

Taky prispeji kapou vody na mlyn. Os. pouzivam magnet. drzak cca 2 mesice. Za tu dobu jsem nezaznamenal, zadny problem na tel. Funguje zcela prirozene, jako pri jinem uzivani mimo magnet.Kdyz jsem si kupoval drzak, mel jsem k nemu neduveru, jako vetsina. Odpovedi mi bylo, kdyby to tel. skodilo, tak ho nevyrabi! A maji pravdu. Asi bude problem v tom, kde drzak kupujete a co mate za tel.! Osobne, ty znacky, co tu zazneli bych si po urcitych zkusenostech nekoupil. Ty blbnou samy od sebe a nemusi byt pobliz zadny magnetP.S. Nevím, zda ma nekdo tablet Nvidia Shild K01, ale tento tablet ma v sobe silny magnet nebo v nem vznika silne magent. pole. Prisel jsem na to nahodou, kdyz jsem tablet polozil na kovovou podlozku

U BB tohle neni bug, ale feature:) K BB si muzes koupit ofiko BB zasouvaci pouzdro, do ktereho zasunes mobil a on se zamkne a zhasne. A reseno je to prave magnetkem v pouzdre.

Také se přidávám. Magnetický držák nijak neovlivňuje telefon, zezadu pod kryt se dává jen plíšek který magnet udrží a nijak nezasahuje do telefonu. Nesmíte kupovat levnou činu ptz ta je hrozná. Výrobce vi co dělá a než to uvedl na trh tak to nejdříve testovali, neprodávali by něco co by poškozovalo telefon to by je kazdy žaloval. Takze pokud mate tyto problemi reklamujte telefon bude to tím...

Ač je toto téma již staršího data, taky se zde ráda přidám. Narazila jsem na tuto diskuzi stejně náhodně a se stejnou starostí, jako většina zde. Asi jsem taky chyběla na fyzice Nicméně, hledala jsem hledala a našla dobrý TIP pro všechny, kteří nedůvěřují magnetickým držákům a ty nalepovací hrůzy na sklo nechtějí. Jedná se o tzv. magickou kostku, univerzální držák do auta Magic Cube. Je designově velice zajímavá a hlavně bez magnetů

Zdravím. Nenašel jsem k tématu nic vědeckého, ale naše jsem tento článek, který o tom hovoří... Konkrétně jde o větu "Díky odstínění magnetu ale nehrozí vašemu zařízení žádné poškození, nebo třeba ovlivnění funkce GPS. Pole je nicméně pořád dost silné k tomu, aby udrželo jakékoliv zařízení do váhy asi 1 libry (454 gramů), a to například i při divočejší jízdě autem."Snad vám to pomůže při rozhodnutí...udělám vám pokusného králíka a pokud to S7 nepřežije, dám vědět http://www.androidtip.cz/neutron-silny-magneticky-...

Zdravim,osobně používám držák Schosche magicmount na iP5s, žádné anomálie, mobil funguje jak má, s bluetooth rádiem ideální parťáci na cesty a kvalita držáku je taky super, mobil se snad ani nehne.

Zdravím,vybíral jsem z těchto magnetických držáků na mobil:http://www.televiznidrzaky.cz/magneticke-drzaky-na-mobilya vybral jsem tento:http://www.televiznidrzaky.cz/otocny-drzak-na-mobil-do-... Mám IPhone SE a funguje v pohodě, telefon funguje pořád stejně, aspoň teda nepozuruji nějakou změnu kvůli magnetu.Karel

Nebudu se tady s nikym hadat proc je nozne magnetem znicit telefon, protoze sam elektronice nerozumim, ale co vam reknu jiste je, ze to opravdu dokaze. Mobil se mi zacal sekat, nakonec to odprdla gpska. Telefon nedokaze najit polohu ani pri pouziti wifi + gps modulu. Ted budu jen doufat, ze P9tku mi vyreklamujou... Takze od techto drzaku pryc!

Koupil jsem si na rychlo také magnetický držák na mobil a ejhle :D baterka je v pr deli.Nabiju do 100 a rano mam 50-60%..takze nedoporučuji.Cca po dvou dnech jsem zaznamenal fakt citelný změny v telefonu.Padani aplikaci,sekání a hlavn ta baterie.Nez jsem držák koupil, tak mi baterka držela perfektně a za noc ze 100 padla maximálně o 1%.iPhone 5S

Přečti si tohle... je tam napsané co magnety ovlivňují (třeba kompas a navigací, případně digitální stabilizaci foťák u) a co ne...https://soda.o2.sk/lifetech/technologie/magn...

Nevím no, já si myslím, že je to blbost. Ten magnet v držáku není dost silný na to, aby nějak zásadně poškodil telefon. Proto jsou v telefonech všemožná stínění atd. Já například používám levný držák z ebaye už asi rok a bez sebemenšího problému. Navíc jsem u toho využil tohohle cashbacku https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-pa... a vyšlo mě to dost levně.

Dobry den, nechapu odpovedi typu asi jsme te fyzice chybel...tazala jsem se na stejnou otazku protoze napr v praci nesmime na sroubky pouzivat sroubovak s magnety, kvuli tomu ze jsou tam dratky a hlinikove soucastky.. mohlo by to poskoditprej nejaky system, takze asi tak... ☺

Jediné, co může magnet poškodit, je kompas v mobilu. Pokud nemáš v mobilu kompas (GPS může být i bez kompasu), nemá se co pokazit. Podívej se na video v tomto článku:http://silnemagnety.sk/magnety-a-elektronika/Když iPhone přežil položení na tak veliký magnet, malý magnet ve tvém držáku neudělá nic.

Jo a nezapomeňte, že každý mobil má v sobě hodiny a víte co se stane, když dáte magnet na hodiny že?

Nevím,co je nerozumného na dotazu ohledně poškození telefonu magnetem. V některých příručkách mobilů je dokonce upozornění neodkládat do blízkosti magnetu. Magnet nemusí poškodit přímo telefon,ale může ovlivnit kovové komponenty uvnitř mobilu stejně jako kompas,který je například součástí navigace. Navíc,když ovlivňuje hodinky,napadne člověka,proč ne mobil,že?Myslím,že dotaz je zcela na místě,protože vyhodit peníze za mobil bezhlavě je spíš úsměvné, než zjistit si předem rizika. Pan Jureeek je rozumný a přemýšlí místo aby bezhlavě riskoval. :)

Po mé zkušenosti už si magnetický držák nepořídím a to jsem měl vše kvalitní. Vlastnil jsem Sony Xperia Z3 spolu s držákem od Iottie, což opravdu nebyli žádná levné šunty z číny. Tak když jsem používal držák jen na krátké trasy bylo vše v pořádku, avšak když byl mobil na držáku 2 hodiny odešli mi komplet všechny senzory. I blbý senzor světla, prostě opravdu všechny. Dále se mi pak začali pixely na displeji zbarvovat do žluto-oranžova kolem magnetu. Po té co mobil nešel používat a já potřeboval rychle nový pořídil jsme Xiaomi redmi 4x, ano to už čína je, ale po čase se i tady začal displej zbarvovat kolem magnetu, ikdyž senzory to už nepoznamenalo, i tak ale držák letěl z auta.Takže za mě tyto magnety mají vliv na mobilní zařízení.

Potvrzuji, jak již bylo zmíněno výše, že u magnetického držáku Iottie se na displeji mobilu dělají oranžovo hnědé fleky.

Na BlackBarry KeyOne bohuzel nefunguje resp telefon pri prilozeni k magnetu i pres pouzdro blbne. Problikava mezi spustenou aplikaci, vychozi obrazovkou a uzamcenou obrazovkou. Takze koumentarum nize, predevsim tech o chybejicim zakladnim vzdelani, bych pouze dodal, ze jejich znalosti jsou s velkou pravdepodobnosti rovny jejich vlastnimu vzdelani...

Vadí i nevadí... Mám SGS7 a používám magnetický držák od Sunny Softu přes dva roky. Dříve jsem měl SGS4 a se stejným držákem nebyl žádný problém. Bohužel u SGS7 (kde to v návodu vyslvoveně zakazují, ale já to ridknul) mi to dle všeho zlikvidovalo schopnost orientace mobilu dle magnetického pole země. Vadí to pouze u pěší chůze s navicgací. Jakmile se mobil pohybuje rychleji (auto, ale i kolo) tak to nevadí. Také to vadí u aplikace SkyMap. Ale nezničilo to senzory náklonu, takže třeba aplikace vodováha funguje bezvadně. Za mě tyto minusy bohatě vyvážila pohodlnost a jinak spolehlivost magnetického držáku.

Za mě nepoužívat. Samsung Galaxy S4 nám to, po připnutí na držák, přepíná do nějakého nouzového (?) režimu. Displej se přepne do černé, naskočí nějaké základní hodiny a nelze ho ovládat - na nic nereaguje. Huawei P8 lite nám to vyplo úplně. Takže pozor.

Mam stejny telefon a dnes po půlročním používání magnetu zareagoval stejně.

Tak to teda čučím, jak jsou ty ajfouny náchylný... Mám roky vyzkoušeno na Samsungu (S4, J3, GN-DUOS) a bez problémů. Jen na S4, když to kolečko umístíte příliš nahoru, tak to po dobu přiložení na magnet přepne na zamknutý blackscreen s hodinama. (To ale udělá i slaboučký magnet z obalu po přiložení k horní polovině tel.) Tak jsem to kolečko nalepil ho do dolní poloviny a bez problémů.Používám mag.držák za pár babek z Číny: https://www.aliexpress.com/item/Benks-Universal-soli...

Jak už bylo řečeno, magnet sice neuškodí, na navigaci dobré, ale pro jiné používání spíš nedoporučuji, protože dle https://www.povinneruceni.top/clanky/pripravte-se-na-vy... se mají zvyšovat pokuty za používání telefonu v autě.

Přečetl jsem si tady spousty hodně blbých odpovědí a nestačím se divit co jste schopni napsat. Jeden se zabývá správným skloňováním, druhý fyzikou a třetí základním vzdělánim ... a jen pár slušných lidí strucně a jasně odpoví. To, že se člověk na něco zeptá, neznamená, že je blbec. Blbec je spíš ten co se nezeptá a koná ... ve finále potom čumí jak posraný dítě, co to vlastně vyvedl. Nechápu proč máze potřebu si někoho dobírat, jen proto, že se zeptal.

Přečetl jsem si tady spousty hodně blbých odpovědí a nestačím se divit co jste schopni napsat. Jeden se zabývá správným skloňováním, druhý fyzikou a třetí základním vzdělánim ... a jen pár slušných lidí strucně a jasně odpoví. To, že se člověk na něco zeptá, neznamená, že je blbec. Blbec je spíš ten co se nezeptá a koná ... ve finále potom čumí jak posraný dítě, co to vlastně vyvedl. Nechápu proč máte potřebu si někoho dobírat, jen proto, že se zeptal.

Je to asi offtopic, ale má zkušenost s magnetickým držákem a Huawei typ nevím je taková, že prostě po 6hod na magnetickým držáku úplně přestal fungovat

Dnes po půlročním používání magnetického držáku mi po přiložení telefonu opet na magnet display zcernal a zablokoval se. Nešel odemknout, restartovat, nic. Magnet jsem oddelala a zacal fungovat normálně. Zkusila jsem to jeste 2x a je to magnetem. Mrzi me to, protoze jsem nasla konecne neco pohodlného, coz bohuzel prestalo fungovat.

Používám magnetický držák léta s různými telefony a bez nejmenších problémů. Stejně tak všichni v mém okolí.

Doporučuji zadat do vyhledávání třeba youtube: magnets and phoneAno magnet ovlivňuje funkci telefonu.Např. sílu signálu, měření čidel.Drobný magnet nebude mít vliv.Silný magnet ovlivní i chod.Některé držáky do auta jsou navrženy tak aby jejich magnetické pole nevadilo telefonu.Vedlejším efektem pak zmagnetovaného šasi telefonu je přitahování drobných kovových špon nebo šupinek, které pak telefon poškrábou. Já magnetické příslušenství nepoužívam.Mnoho lidí co znám, ale používají magnet. příslušenství bez problémů.

Magnet přímo na mobil