Magnet

Zrdavim, na kapsach od bundy mam zapinani na magnet a chtel bych se zeptat, jestli to muze mit nejaky vliv na mobil nebo sluchatka, ktere tam bezne nosim.Diky

Odpovědi na otázku

Poškodit je to nijak nemůže. Jediný vliv by mohl být ten, kdy bys teoreticky z telefonu poblíž toho magnetu hrál hudbu nahlas a magnet ti šmrdlal před telefonem - pak by mohl narušovat hraní té hudby, páč ovlivňuje reprák. Ale nic trvalého to nezpůsobí.

Nezabudaj ze telefony maju senzor magnetickeho pola.(kompas) Ci je jeho funkcia osetrena proti prekroceniu sily mag. pola neviem, to by bola otazka na servis.

Většina pouzder na mobil má zapínání s magnetem.Nemá to na nic vliv.

Ty magnety na zapínání jsou slaboučké. Zda to může ovlivnit kompas netuším, ale poničit sotva. Jinak by třeba stačila reklamní magnetka na lednici v kapse s telefonem a šel bys do servisu? To je blbost, takhle háklivé to být nemůže.

Preto pisem ze by to bola otazka skor na servis. Tiez ide o to aky magnet tam ma, magnety na chladnicku su obycajne cierne, ovsem taky neodymovy je omnoho silnejsi. Pritom v mob. tel. su dost citlive integrovane obvody ktore by sa nemali letovat ani trafo pajkovackou prave kvoli meniacemu sa mag. polu v okoli hrotu.Cize ak to zhrniem, tazko povedat aky silny magnet a akou rychlostou by sa musel pohybovat okolo tel. aby ho poskodil. Ale poskodenie sa vylucit neda aj ked magnet na zapinanie na obleceni by to naozaj malo vydrzat.

"na kapsach od bundy mam zapinani na magnet"Sorry, ale tam nic lepšího než tu ferito-plastovou směs ala magnetka z lednice nebo normální ferit v plast. futrálu nečekej. Tam žádný neodymový magnet nedaj, leda by ta bunda stála 10 tisíc a nejspíš ani tam ne.Samozřejmě takový magnet vykuchaný z hlaviček HDD, to by bylo něco jiného - ten by možná mohl něco poškodit. Jenže tyhle magnety jsou fakt prasecky silné.

Tohle ti servis fakt neřekne :) Servis opravuje závady, nevyvíjí jednotlivé součástky a v podstatě ani nemusí znát jejich princip a vlastnosti, protože takové součástky vůbec samostatně nemění. Když nefunguje kompas, tak se prostě vymění celá deska :) Nicméně senzor magnetického pole samozžejmě musí být z materiálu, který nelze trvale zmagnetizovat, takže ho magnetické pole nemůže trvale ovlivnit.

Buď v klidu, magnet mobilu nemůže nijak uškodit. Vždyť i v samotném mobilu je magnet v reproduktoru. Nevadí to ani senzorům kompasu, nejsou z feromagnetického materiálu, takže ani hodně silné magnetické pole nemůže zanechat trvalé následky. Může jedině ovlivnit aktuální provoz telefonu, ale když magnet zmizí, zase bude vše ok.