Magnet vs. PC

Koupil jsem si GPS modul (USB) NAVILOCK NL 302. Aniž by mě cokoliv napadlo, položil jsem ho k noteboku a on se k němu pěkně "přicuc" - je v něm pěkně silný magnet zřejmě pro připevnění na střechu auta a jeho odstranění je dost obtížné. Nic se nestalo, ale mám dotaz. Budu-li ho mít uložený v brašně u ntb ve vnější kapse, je to hodně "o hubu"? Navíc se může lehce stát, že se opět připlete blíž k ntb. Mám ten magnet násilím vydolovat (nijak ho nepotřebuji)?

Odpovědi na otázku

Nevadí. V počítači a notebooku není nic čemu by mohl vadit magnet. Citlivé části jsou navíc stíněny. Ti co budou oponovat že to vadí disku, tak mám pro ně zprávu že přímo v disku je dost velký a silný magnet. Tak nějaký magnet na navigaci ho nemůže ohrozit

Tak nevím... Většina lidí tvrdí, že magnet a data je pohroma. Možná je to přežitek z doby magnetofonových pásků

Taky nevím. Ale myslím že kdyby disku vadil magnet, tak by silný magnet nemohl být přímo uvnitř disku

"kdyby disku vadil magnet, tak by silný magnet nemohl být přímo uvnitř disku "

Boze, co to je za blud?

Měl si někdy ten magnet z disku venku ? On je opravdu hodně silný ale pouze směrem dolů do stran je jeho síla takřka nula takže u ploten už vůbec nepůsobí. Jinak by to nemělo vůbec vadit disky jsou hodně odolné a data si nesmažeš

Debata jak řemen. Zkuste si položit "silný" magnet na drive a pak napište. Běžně se tímto způsobem "servírují" vysoce nestandardní stavy pro účely ladění stejně vysoce nestandardních SW pro např. LL formátování. Ale hlavně se dál takto bavte. Aspoň den nebude "šedivej", pacholata.

Nemohoucí, máš pravdu že to bude pestré. Než jsem dotaz položil, dost jsem hledal a názory jsou hodně odlišné. Vyguglil jsem i nějaký test, teď ho už zaboha nemůžu najít. A aby zábavy bylo více, tak podotázku - v brašně, kde bych ten modul rád vozil, je taky fleška. Co tomu bude říkat ta ? Jinak pro sichr zkusím ten magnet nějak vydolovat. Nebo by fungovalo nějaké odstínění ? Nerad bych pořád hlídal "bezpečnou" vzdálenost. Kdyby šel ten prašivej magnet nějak rozumě vyndat, tak to neřeším.

Já ti doporučím pouze jedno. Pokud opravdu nejde o "extrémně silný" magnet (přicucavost se samozřejmě dá měřit), nech být. Jinak raději "pryč" s ním.

Je to debat trochu "na vodě", uvedomuji si to, ale já bych se ho snažil zbavit (nemůže nějak "cestovat"?)

Asi by ho v CzechComputeru vzali zpět, jenže - už jsem ho trochu porejpal snahou o vyndání magnetu a navíc funguje perfektně zcela podle mých představ. Vhodných náhrad asi moc není, alespoň jsem na nic nenarazil. Navíc to magnet může mít také - o tom se nikde nezmiňují. Je to vůbec úlet, že cpou magnet do věci která je díky kabelu určená bezprostředně k PC. Ale - je to celkem renomovaná firma a tak se právě ptám (i sám sebe) vadí nebo nevadí. Jinak ten magnet je subjektivně silný dost - asi jako na papírky na ledničku.

Jéžišmarjá, já myslel, že se tu píše o magnetu a on to magnýtek, přímo magnýteček, navíc zvenku na železném (tedy magneticky jakž takž stínícím) plechu! Navíc se do toho plete flashka, která s magnetismem nemá pranic společného!
A o jaké kravině budeme debatovat příště? O možnosti rozptýlit ropnou skvrnu v Mexickém zálivu hromadným plácáním rukou na hladinu Orlické přehrady?

Nevím nic o tom, že bych někde psal o tom, že je na železném plechu - je vlepen do plastu. A rozhodně to není magnýteček, možná na ledničku máme každý něco jiného. Na železe drží tak, že ho musíš "odloupnout". Navíc bych si nebyl tak docela jist, že fleška nemá s magnetismem nic společného.

to si jisty nebud, na flsku se sapis neprovadi pomoci magnetickeho pole narozdil trba od platebni karty a tu jen tak nicim co mas doma nesmaznes