» Poradna » Programy

Mafia a DirectX

Zrdavím.Na Steamu jsou vánoční slevy a já dostal nostalgickou chuť na první Mafii, ale nevím, jaký directx nainstalovat. Na Steamu píšou verzi 9.0c, ale chtěl bych vědět, jestli se stane něco špatného, když nainstaluji novější verzi. Jestli to funguje tak, že čím novější tím lepší, nebo jinak, případně jaký directx byste mi na to doporučili. Děkuji.

Odpovědi na otázku

A ty myslíš, že žádné DirectX v počítači nemáš? Pokud hraješ hry, tak je to dost nepravděpodobné Každopádně starší než tam máš, stejně nainstalovat nepůjdou. Takže to prostě zkus spustit a uvidíš, co to udělá.

Pokud nehraje starší hry, tak je možné, že tam verzi Dx9c nemá.Problém je v tom, že Dx10 (a novější) už jaksi se starší verzí knihovny nesdílejí, takže je po čisté instalaci Windows nutné Dx9c doinstalovat.

Zapomněl jsem zmínit, že mám nový notebook a všechny hry ze steamu musím instalovat znova.

Neobsahuje DX už instalace W10?

Pouze ve verzi 10+ (10/11/12).Knihovny Dx9C je prostě nutné doinstalovat.

Velká část nostalgické chuti ale zůstane neuspokojena. Mafia je bez hudby, vypršela licence.

Tu si mohu bez problému stáhnout

Oficiálně a legálně ne. To už je potom na tobě, jak moc věříš jiným zdrojům..

Myslel jsem to tak, že si stáhnu z internetu jen ty skladby a pak je vložím do souborů hry.

Už si to úplně nepamatuji, ale nejsou potřebné DX náhodou ve složce s Mafií tam, kam to Steam uložil?

Schválně jsem si Mafii ze steamu stáhnul a je tam VC 2008 Redist a DirectX Jun 2010 Redist. stačí jen nainstalovat. Ale je divné že to Steam neinstaluje automaticky.

Ještě dodám že je to ve složce _CommonRedist.