» Poradna » Windows (a jiné OS)

MacOS vs Windows - programování

Dobrý den, chtěl bych začít programovat desktopové aplikace v C# a nevím pro který systém se mám rozhodnout. Má Visual Studio 2022 pro Mac nějaké omezení co se týče funkčnosti?

Odpovědi na otázku

visual studio for mac obmedzenia nemá,akurát ho nenainštaluješ do win....má inštalačky v dmg,čo je obvyklý inštalačný archív pre macos....

Chci se naučit programovat desktopové aplikace v C# pro Windows a to na MacOS není možné. Nebo ano? Našel jsem na oficiální stránkách Microsoftu srovnání VS 2022 na Windows a MacOS ale nerozumím v čem je rozdíl...https://visualstudio.microsoft.com/cs/vs/mac/

jasne, ze sa da. Aj autom mozes chodit do roboty, ked parkovisko mas 10km od roboty, ale byvas 100m od roboty. Kludne mozes ist autom na to parkovisko a potom cojaviem autobusom do roboty.

Nějak mi uniká, proč to chceš na Mac, když to má být pro Windows

Nie je to dobry napad, Win desktop appky v C# pouzivaju Win komponenty, pre MAC existuju podobne, ktore boli vytvorene komunitou, co ale znamema, ze na MACu WIN appku neodladis, lebo tam samozrejme tie WIN komponenty nemas.Jednoducho C# prostredie vratane komponent pre WIN a pre MAC prostredie su odlisne ekosystemy Teoreticky to s nejakou virtualizaciou, pripadne dockerom a podobne mozne bude ale budes narazat na problemy, ktore budes mat problem riesit lebo na forach k tomu najdes vyrazne menej.Ak s tym chces zacinat, tak je to z vyssie uvedenych dovodov cesta do pekiel.

To už není tak úplně pravda, viz .NET MAUI. Ale to je celkem novinka a myslím, že ještě ani není kompletně dodělaná.

Pamatuje si vubec jeste nekdo vsechny ty frameworky, poloframeworky a knihovny, ktere MS chtel na tvorbu GUI protlacit?

Nieco ako Qt?

Jasne, takze ty chces psat ceckovy aplikace pro windows v macos...jinymi slovy, lidi se te snazi odrazit od drbani se levou nohou za pravym uchem. Takze, pokud chces vyvijet aplikace v C pro windows, jsou windows idealni prostredi. Vzhledem k tomu, ze o macos moc nevis, usetris si hodne starosti a trablu.

Nepsal o C ale o C#...

Pokud chceš dělat v C# na Macu, tak bych spíš doporučil Rider než Visual Studio.