» Poradna » Windows (a jiné OS)

MacOS - zadat znak pomocí ASCII kódu

Zdravím uživatele MacOS. Bez varování mi přestala fungovat klávesa "y" na MacBooku. Jsem nyní v zahraničí, takže nemohu do servisu. Ve Windows si s tím poradím snadno: ALT+121 a je to. Mohu něco podobného dělat v MacOS? Díky všem za rady a omlouvám se, pokud trochu pletu pojmy :)Díky.

Odpovědi na otázku

Ano, to jsem našel, ale znamená to stále přepínat klávesnici z CZ na HEX a pak zpět. Rád bych kód zadal z "běžné" klávesnice jako to jde ve Windows.

Pak si pořiď windows.

Jako vtip dobrý. Tedy kromě W7, tam získá asi nejmenší frustraci. Jinak to nedoporučuju, z vlastní zkušenosti jsem kdysi přecházel ještě z XP na OSX a bylo to, jako kdybych se vrátil o 15 let zpět (pro místní debílky a ignoranty: "15let").

Mac moc neznam, ale nema neco jako virtualni klavesnice, nebo obdobu "mapy znaku" (charmap.exe) z Windows?

Porid si externi klavesnici chlapce, pak ti to pujde jako po masle