» Poradna » Notebooky

MacBook se vypíná, je zpomalený a seká se

Zdravím, shanim pomoc a rady .MacBook je od soboty dost zpomalený a posekany, práce na nem není možná.Podle monitoru aktivity nejvíce MacBook drtí proces kernel_task, 100-500%.Procesor je vytížen na 70% systémem a to na nem nic neděláme. MacBook nejde zapnout jinak, než držením vypinaciho tlačítka. Pokud zkusím vypinaci tlačítko jen zmacknout, tak se nacte logo a hned se vypne. Když se MacBook zapne, tak jede 10-20 minut a pak se samovolně vypne. MacBook se seká i v recovery módu.Byl instalován i Mac OS na novo, ale stále stejný problém. Nepomohl asi reset pvram/nvram a SMC.Nevíte někdo co s tím je, jaké je řešení a kolik bude stát oprava ?⚡️V pondělí ho posílám do servisu, ale nejdřív bych rad věděl, zda-li nekoho potkal podobný problém a jak ho (vy)řešil. Díky za každou radu/pomoc.🙂

Odpovědi na otázku

Vadná deska, polití, přehříváníSystém uměle blokuje výkon CPU, aby ho nemohl uživatel přehřátNěkdy je harcware ok, jen blbne některý ze senzorů a poté je možné obranné chování systému zrušit v terminálu

Mě přijde nejlepší řešení jít na nějaké apple fora a pohledat tam. Jinak jako "laik" bych jednoduše oslovil support apple, telefonicky/mailem/support ticketem, ale počítám že odpověď bude, ať to dáte do servisu a tam vám řeknou nejvíc.

Zkuste spustit údržbu Onyxem.. sám používám pravidelně od té doby, co mi před nějakou dobou zachránil pr... :)https://www.titanium-software.fr/en/onyx.html

a co zkusit údržbu vložením do rýže ? Nebude to mít stejnej efekt "opravy" ??

Ak je v zaruke, treba ho poslat do servisu. Ak je po zaruke, mozes odskrutkovat spodny kryt a poziet, ci nie je zapraseny. Prach moze sposobovat prehrievanie a vypinanie. Ale inak je tato vada typicka pri vadnej doske.