Macbook pro vs. air

Zdravím a prosím o pomoc s výběrem nového ntb....

Jelikož mám iP4S, nový iPad, tak trochu mě chytla filozofie a design applu, rozhoduji se výhradně mezi stroji, které píši níže.

Primárně bude určen na kancelářské práce (word, ppt, xls, apod.), adobe photoshop, střih videa, úpravy fotek, apod.

takže výběr:

1) MacBook Pro Retina - 2,3 GHz (TB 3,3Ghz), ram 8 GB, 256 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 58 490,- (základ nabídky)

2) MacBook Pro Retina - 2,3 GHz (TB 3,3Ghz), ram 16 GB, 256 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 63 650,-

3) MacBook Pro Retina - 2,6 GHz (TB 3,6Ghz), ram 8 GB, 512 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 74 990,-

4) MacBook Pro Retina - 2,6 GHz (TB 3,6Ghz), ram 16 GB, 512 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 80 190,-

5) MacBook Pro Retina - 2,7 GHz (TB 3,7Ghz), ram 16 GB, 512 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - 86 690,-

6) Air - 1,8GHz (TB 2,8GHz), ram 4GB, 256 GB SSD, intel 4000 - cena 40 490,-

7) Air - 2,0GHz (TB 3,2GHz), ram 8GB, 256 GB SSD, intel 4000 - cena 45 690,-

Jak jsem tak koukal asi Air nezvládne photoshop, nebo se pletu?? Nejsem si jist, zda vel displeje na video a fotky je vzhledem k tomu, že mám iPad dostačující....

V případě, že bych si chtěl sem tam na oddych zahrát nějakou hru, připadá v úvahu jedině Pro... Zvládne např. Call of duty 4,6, Mafii 1,2, FIFA 12, jestliže to umí www.alza.cz ... ... n=zbozi.cz

U Airu mě zajímá, zda zvládne úpravu fotek a videí a u Pro, jakou konfiguraci byste doporučili?? Je mi jasné, že případný upgrade vnitřností jde pouze u Pro, jestli jsem dobře četl recenze...

Předpokládám, že vyměnit grafickou kartu je u Pro možné?!?!

A dále jestli má smysl nechat navyšovat u Pro ram z 8 GB na 16 GB a frekvenci proc. z 2,6 na 2,7 (to asi velký rozdíl nebude, ne??)

děkuji za rady a připomínky...

Odpovědi na otázku

Na ucely uvedene v uvodu je nesmysl kupovat tohle. Zejmena Pro s Retinou. :o)))))
Air s 8GB zvadne PS bez problemu, limitovat Vas bude jen SSD.
Na hry Pro s Retinou nepripada v uvahu, to byste tam GK s timhle vykonem musel mit aspon ctyri najednou :o) .

Nicmene na PS a hry(!) si rozumny clovek koupi desktop.

Myslim, ze nejlepe byste udelal pokud si koupite stolni pocitac Mac Pro.

Macbook pro se pri zatezi velice zahriva a nemyslim si, ze by bylo vhodne jej casto provozovat prehraty.

U Macbooku Pro neni mozne vymenit v podstate nic, RAM, grafickou kartu i SSD si volite uz pri nakupu a jsou napevno na desce(aspon jsem to tak cetl, nemel jsem moznost videt rozebrany novy macbook pro).
8Gb RAM by melo stacit. SSD radeji 512, rozdil procesoru 2.6 a 2.7 je temer nerozeznatelny.

Na hry se daji pouzit vsechny Macbooky Pro temer stejne, vetsina her pojede pekne v rozliseni 1440x900(ktere nebude vypadat spatne , jelikoz je to vlaste polovina pixelu v kazdem smeru). V nativnim rozliseni 2880*1800 vetsina narocnejsich her nepojede na vysoke detaily, nektere nepojedou vubec.
Macbook Air zvladne spise nenarocne hry. Intel HD 4000 ma uz pomerne slusny vykon, ale kvalit dedikovanych karet stale nedosahuje.

Pokud potrebujete nouzove pracovat ve photoshopu nebo strihat bez externiho displaye, tak si poridte Pro. Pokud potrebujete notebook na cestach pouze na postu a kancelarske aplikace, tak by mel stacit Air.

Jinak Macbook Air na spusteni photoshopu i praci v nem urcite staci, jen budou vsechny upravy trvat dele, zalezi na jejich slozitosti, jak moc to bude znatelne.

Mac book PRO next gen je určen pro produktivní práci. Je to pracovní nástroj, který ti vydělává , "nedoma" je to zbytečná hračka.

Klasický MacBook Pro je univerzální plnohodnotný NTB. Od "nadoma" až po práci.

Air není ultrabook, ale netbook. Je to doplněk když už nějakého Maca máš. Počet portů a velikost SSD disku z toho dělají velice omezenou a drahou záležitost. Většina ultrabooků toho umí víc a za menší $

Apple rozumný lidi nekupují tady , ale v zahraničí aby ušetřili.

Kde nejlépe??? jde tam dát i cz klávesnice a čeština??

Nejenže jsou drahý, ale i nepovedený. doporučuji tohle přeščít, paxe ti rosvítí:
http://myego.cz/item/macbook-pro-priklad-... ...

koupil bych Dell XPS neboť se neplatí za značku, nebo Dell Latitude E6420

Sorry ale já nemůžu....
Asi takhle - máš tolik peněz že je můžeš dát bez problému za novou retinu (tichá závist, chlape :)) a ani si nezjistíš základní údaje ?

U Retina MacBooku Pro NIC MĚNIT NEJDE !!!!! Je to jako u Airu, všechno naletované na základní desce. Objednáš konfiguraci dle libosti a stavu peněženky, zaplatíš, a jéje - spletl jsi se ? Smůla.
Měnit grafickou kartu u notebooku ? To nejde už tuplem, nedíval jsem se jestli se nabízí i výkonější, ale ta co tam je v základu IMHO moc herní nebude, i když CoD IV dá s přehledem, Mafii 1 určitě taky (vždyť je to velice stará hra, asi i dvojku, určitě bych nezkoušel štěstí s Battlefieldem 3, nehledě na to že na nativním rozlišením asi moc věcí nepůjde, v nenativním ano.)

Frekvence CPU se liší mj. i dle turboboostu,ale zásadní rozdíl tam nebude.

Asi tak...

no já nevim, 16 GB ram mu bude stačit, SSD 256 GB taky, mě by stačil 128, ale na střih full HD videa by se holil tak 512 GB hdd, to je asi jediný co by mi vadilo

tenhle ntb je prostě pro lidi co se živí jako Paparazzi a fotí v Canes celebrity z loďky a chtějí si to před odesláním nakladateli pořádně prohlédnout a mají za jednu fotku pak desítky tisíc $$, taky je to módní záležitost

Já bych ten disk neholil. Je to škoda času.

nemyslel jsem na neustálé hraní, ale sem tam odreagování na chvilinku, co jsem tak koukal na youtube, tak rozjet Battelfield 3, Fifu 12, Mafie, není problém.... nicméně tyto hry tam pouští i na airu s i HD 3000

primárně je určen na práci, photoshop a video...

Pozor, zde radek říká, že u profíků se neuchytí.
http://myego.cz/item/apple-macbook-air-pr... ...

S Radkem jděte někam .......... každý normální člověk si o něm myslí své....... a myslím, že to není nic dobrého. nehledě na to, že to je článek dost starý