» Poradna » Notebooky

Macbook Pro nefunguje

... macbook pro A1278 nejde nastartovat. zpocatku se parkarat restartoval s nejakym popisem o panice. A ted uz nereaguje na nic ani na power ani na pomocne kombinace klaves. V servise rekli ze uz je to stary mac tak uz jej nelze opravit.Takze hodit do popelnice? https://ibb.co/wR8RpGQ//Upraven dvousmyslný titulek ("Macbook pro mrtvy").//

Odpovědi na otázku

Do popelnice určitě ne. Do sběrného dvora mezi ostatní bezcenou použitou elektroniku.

Rekl bych ze bude spis jen KO disk. V tomto modelu je jeste klasicky 2,5” disk, zkus jej vymenit a provest obnoveni /instalaci MacOS.

jablka neznám, ale nemělo by to i s mrtvým diskem zobrazit něco jako bios? Vím, že minimálně na starší jablka dávaj lidi v USA linux, takže to musí nějak umět nabootovat live linux ale jestli to nijak nereaguje ani na zapnutí...

BIO... co? Ze screenshotu je jasne ze MBP bootuje a ze pravdepodobne je chyba v disku... no a ted pravdepodobne umrela i baterka, kdyz nejde zapnout.

Čti pořádně:"zpocatku se parkarat restartoval s nejakym popisem o panice. A ted uz nereaguje na nic ani na power ani na pomocne kombinace klaves."Screen je z doby, kdy to ještě něco dělalo.

No spis to pravidlo aplikuj na sebe, ted uz nereaguje na nic - pravdepodobne ko baterie. Ze screenshotu co daval by to napovidalo ze je problem s diskem. Bez upresneni od tazatele se nehneme dale...

Když jsi psal toto, už tu upřesnění bylo. Úplně dole a potvrzuje, co jsem psal.Ano, screen je o disku, ale nejdříve by musí odstranit ten podstatnější problém, o kterém píše v následující větě.Ale to není nic proti tobě, dělám to také, prostě kliknu na screen, text jen proběhnu a pak píšu mimo. Jen jsem si to zrovna přečetl pořádně, tak můžu machrovat.

Co to bylo za servis? Zkusili udělat reinstalaci OS? Ta chyba může být jen softwarová ... Zkoušel jsi něco z tohoto https://support.apple.com/cs-cz/guide/mac-help/mchl...

Jak chceš přeinstalovat něco, co nereaguje ani na stisk tlačítka Power?Jediné, co může zkusit, je jiná nabíječka.

Aby udělal tu fotku tak musel nějak mac zapnout. Jestli teď nejde vypnout, tak musí počkat až se vybije baterka :)

viz "WiQiX 01. 12. 2019 19:18"

Mac byl nejakou dobu odlozeny jako nefunkcni. Ted na vanocni uklid sme ho objevili, dal jsem ho na nabijecku a nekolikrat probehla vyfocena obrazovka a po ni se to restartovalo. Tak jsem to narychlo vyfotil. Jak se baterie nabila tak se to prestalo restartit a prestalo to reagovat na power. Takze s plnou baterkou to nefunguje, coz je divne.

S tím toho moc nenaděláš. Je to zavřená krabice, na které není bez rozebrání co zkoušet. Pokud bys do toho trochu viděl, mohl bys to rozebrat a zkusit najít chybu. Ale to vyžaduje znalosti a vybavení.