» Poradna » Notebooky

MacBook Pro nebo herní desktop

Ahoj, Mám dilema. notebook i desktop mi dosloužily, a teď nevím, co dál. Dal jsem si limit 40 000 a vybírám mezi MacBookem Pro a herním desktopem s i7 a gtx 1080.Nechci windows notebook, protože mám ipad, iphon i ipod.Problém je v tom, že občas cestuju, přes prázdniny jsem 2 měsíce na chatě a rád se dívám na filmy v posteli. MacBook má ale slabý výkon a já si chci sem tam zahrát tituly jako: GTA V,...Poraďte mi prosímOdkaz na postavený desktop :https://www.alza.cz/Order1.htm

Odpovědi na otázku

Zkus si schválně ten odkaz otevřít v jiném prohlížeči nebo třeba na to iPadu. Třeba ti dojde, proč je k ničemu...

Omlouvám se

1) Už je tu řada 8000, nevím, proč kupovat 7000, když ta nová má o dvě jádra navíc2) Nemáte tam chladič na procesor3) 128GB ssd je na hry trochu málo4) Vše dát do skříně, které nechladí je u herního PC trochu problém. A proč nechladí, když má všude svítící větráky? Protože nějakého designéra napadlo tam dát před ně sklo, takže netáhnou správně čerstvý vzduch5) Purple disk je do sledovacích systémů, pokud se nepletu6) Zdroj pěkný, ale trochu zbytečně předimenzovaný. Peníze lze využít jinde.7) Základní provedení grafiky opravdu nechcete. Leda, že máte nějakou vadu sluchu. Vezměte nějaký nereferenční model. 8) Vysoké ram také nejsou ideální. Může se stát, že vadí chladiči. Chce na to myslet.

Na pouštění filmů opravdu není třeba Macbook.

čumět na filmy snad můžeš z toho svého iPadu, ne?Já takhle koukám na filmy z android tabletu - výhoda je ovšem, že já si ty filmy nasypu na SD kartu přes usb kabel, což u Apple snad nejde, ale vybral sis to sám ...

Proč by to nešlo? jen nemá SD kartu. Sice se film musí nahrát přes iTunes, ale filmy jdou nahrát normálně :)

V pripade ze nema dostatocnu kapacitu interneho uloziska, tak sa da kupit citacka microSD kariet zavesena na kabli s lightning konektorom.

Tak na androidu nepotřebuješ na transfer žádný soft Takže filmy a hudba jdou? Vím, že kámoš musel nějaké soubory jak dement nahrávat na cloud a pak stahovat do jablka, protože je jablko nebylo ochotno přijmout nějakým normálním offline způsobem.

Hudba úplně v klidu - jen musí být v iTunes, stejně jako filmy, ale ty musí být v podporovaném formátu, bohužel to neschroupne vše. Zatím jsem tedy ještě nezkoušel v iOS 11 nahrát do složky - to už musí být přes cloud - a pak třeba přes vlc přehrát ... ale asi to bude taky možnost. Zkusím.

kámoš si do jablka cpe soubory přes lokální wifi pomocí aplikace Dukto:http://www.msec.it/blog/Ale stejně je to ujetý - já tablet připojím do usb a naházím tam cokoliv jak na flash disk a bez ohledu na to, zda daný formát systém umí otevřít nebo ne...PS: míval jsem i iPoda, ale s RockBoxem, takže to bylo úplně o něčem jiném

Ještě jsem zapoměl dodat, že by se hodil stroj na psaní zápisů ve škole. Prosím, abyste mi řekli, jestli výhody a nevýhody desktopu převáží výhody a nevýhody MacBooku Pro. Samozřejmě v mé situaci

Macbook Pro, není moc na hry. Výkonu má dost, díky optimalizovanému OS. Mám 3 roky starý Macbook Pro s retinou - 13" s 8GB Ram a zatím nemám s ničím problém. Pravda, nehraji hry. Ale na multimédia (střih videa), kancelářinu a další to stále zvládá. Stejně jako baterka. Sice už nevydrží 10 hodin práce na wifi, ale těch 7 z toho pořád dostanu. Pokud chceš pracanta, co vydrží pár let s dechem, je to jasná volba.Pokud to chceš jen zápisy, web, filmy, stačil by Macbook. A k tomu Playstation, nebo Xbox na GTA :)

Konečně někdo pozitivní. Děkuju za názor

Já to taky tak před lety udělal. Na práci a brouzdání mám Maca a na hry jsem si pořídil Xbox ... sice teď už skoro nehraju, ale občas ho zapnu.U Maca mi vyhovuje to, že funguje tak jak čekám, navíc ta provázanost s iPhonem a iPadem je geniální. Nikde nic neřeším, vše funguje.Zato v práci trpím na Win

Taky jsem to tak vyřešil. Nemám sice PRO, protože mi přišlo absurdní vyhazovat 40 litrů za stroj, kde si kromě lepší obrazovky proti AIRu v reálném využití v ničem nepomůžu, ale na hry konzole a je klid. Do teď stačilo X360 a v listopadu dorazi Scorpio, takže bude zase na pár let klid.Na integrovaných grafikách v MB se dá hrát spíš jen nějaké starší a méně náročné hry, ale dost ten noťas vytopíš.Jo, dokázat konkurence něco, co by se použitelností přiblížilo Macbookům, neřešil bych a od Applu utekl. Poslední dobou jejich systémy stojí za vyližkapsu.

Rozhodovat se mezi herním desktopem a MacBookem je ještě větší blbost jako se rozhodovat mezi desktopem a notebookem, který má původ v IBM PC. Pokud si chceš občas zahrát nějakou i tu náročnější hru a hodně cestuješ, tak určitě ne MacBook, ale notebook pocházející "IBM PC", čili "klasiku".

krom toho MacbookPro ktery ma dedikovanou grafiku (hry) nestoji 40.000 ale 70.000 takze ten vyber je opravdu trochu mimo misu..

Predpokladam ze doteraz si ziadny Mac nemal, inak by si sa toto nepytal. Na hry mam herne PC a na nom musim strpiet Windows 10 a pre minimalizovanie Microsoftackych vrtchov som si musel zohnat Enterprise ediciu.

Ty se rozhoduješ mezi zcela odlišnými kategoriemi počítačů. To za tebe nemůže rozhodnout nikdo jiný.

Odpoved je uplne jednoducha.... Ak si to zopakujeme: nechces win notebook ale sa chces hrat. Na prazdniny si vkuse 2 mesiace mimo domu. Tvojim riesenim je desktop, ktory si na tie 2 mesiace zoberies zo sebou, mozes sa hrat do zblbnutia. Po prazdninach vezmes desktop a odneses domov.