» Poradna » Notebooky

MacBook a premiere pro

Dobrý den, Silně začínám uvažovat o MacBook Pro ... Jsem celý den ve městě a domů se vracím až pozdě tak potřebuju něco na čem můžu přes den stříhat v premiere pro nebo after effects (creative cloud) (+ věci do školy) a příjde mi to jako dobrá volba i co se týče pohodlí:) Chci se tedy zeptat jestli je tato volba správná a zda by stačil i do tech 35 000 ... maximalní hranice 40 000.Dále pak mám doma stolní PC klasika windows... jestli není problém s kompatibilitou...jakoze co nastriham na Macu tak pak prenest na PC a podobne:) Děkuji za názor

Odpovědi na otázku

Mac do 40 tisíc a PREMIERE PRO? Zapomeň.

Proč ne? Stačí vzít starší macbook a starší Premiere.

Já bral nový... Bazarový Pro 15, možná...

Dobře dobře... a máte nějaký konkrétní nápad tedy co místo MacBooku na střih?:)

Nejlepší by byl workstation s Windows/Linux (ale tam bych nepočítal s Premiere)...V sestavě něco jako R5 1600X + 32GB RAM + NVMe SSD + GTX1060 / Quadro na GPU akceleraci

třeba tohle:http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp- v rámci limitu se pořídí ještě systémový SSD a HDD se nechá na datanebo něco herní řady. Prostě s HQ procesorem, dost RAM a pokud možno kombinací M.2 SSD + HDD, matným displejem 15 palců FHD. Žádný ultrabook ani jiná podobná placka.

Pro MacOS je lepší Final Cup Pro. Viděl jsem na YouTube dost videí, kde ukázali velký rozdíl v rychlosti renderování videí na MacOS Final Cup Pro a Adobe Premiere.https://youtu.be/M1DcYYWf2Uwhttps://youtu.be/_hTdX9QlG-g