Mac mini 2012 vs. Mac mini 2014

Zdravím,prosím o radu, který z těchto dvou Mac mini vybrat. Jeden má čtyřjádrový procesor, i7 - 2012, druhý lepší grafiku, novější i5 - 2014.HDD/SSD a Ram prosím neřešit, ty bych si dokoupil později.Jde mi hlavně o úpravu fotek. Který to bude zvládat lépe.A ještě dotaz, který upgrade (na úpravu fotek) pomůže víc? HDD -> SSDnebo4GB ram -> 8GB ramDíky všem za odpovědi!

Odpovědi na otázku

"Ram prosím neřešit, ty bych si dokoupil později"u té verze 2014 bacha - RAM je prý pájená natvrdo na desce:Apple really doesn't want you to upgrade the Mac Miniby Steve Dent | @stevetdent | 2 hrs agohttp://www.engadget.com/2014/10/21/ifixit-mac-min... "the RAM is now soldered in, making it impossible to upgrade"

Jo, diky.O tomhle uz jsem taky cetl. Plus pro verzi 2012.Budu to teda spacifikovat. Šlo by o verzi i5 dual core 2.6 Ghz 8GB ram 1TB HDD kontra i7 quad core 2.3 Ghz 4GB (8GB) ram a 1TB HDD.

Z těch dvou bych si vybral nový model kvůli nižší spotřebě a zahřívání.

já bych vybral tu i7, 8GB RAM + dokoupit SSD kvůli vyššímu výkonu a tu terovku dát do ext. boxu.. na spotřebu kašli, při běžný zátěži (web, office, filmy...) to stejně nebude žrát skoro nic (resp. nebude moc velkej rozdíl mezi těma dvěma verzema..) a když budeš potřebovat ten výkon tak tam prostě bude...