» Poradna » Počítačové sítě

MAC adresa

Dobrý den, byl mi odcizen počítač, tak mám dotaz, zda lze podle MAC adresy (kterou jsem si poznačil) nějak vystopovat tento počítač ?

Odpovědi na otázku

Nejde.

Osobne si to nemyslim(Ak sa bavime len o MAC adrese), kedze MAC adresa pracuje na druhej vrstve, takze pri IP komunikacii v pocitacovych sietach sa oznamuje len adresa brany(routra/modemu). Mozno ma policia nejake nastroje, ale to silne pochybujem :) Skor je to bezne pri mobiloch, ked je zapnuty datovy prenos :)

Nejde, jde to jenom kdybys měl v pc nějaký software na jeho zaměření.