» Poradna » Ostatní

MAC a IMEI

K čemu to slouží? A ví každý tyto informace? Jakože třeba když si člověk koupí mobil tak prodejce zná IMEI i MAC, poskytovatel internetu apod.? Mě ukradly mobil a policii sem musel info doložit, jak to tedy je?

Odpovědi na otázku

IMEI je prostě výrobní číslo telefonu. To je celkem logické, že ho policie potřebuje, aby poznala tvůj telefon a taky se tím hlásí do sítě operátora, takže operátor pozná, pokud se někdo pokusí tvůj telefon použít. MAC je celkem k ničemu, protože ta se nepřenáší v síti nikam dál, než do routeru.

Jasně, ale když třeba někdo vyhrožuje bombou ze svého mobilu, tak by pro policii neměl být jakýkoliv problém zjistit to kdo to je stačí když kontaktuje prodejce daného mobilu a ten řekne IMEI číslo a pak jednouše to hovado identifikují.

Tak prodejce nemusí mít seznam výrobních telefonů, co prodal a už vůbec nemusí mít seznam zákazníků, kterým prodal telefon s konkrétním IMEI.

...seznam výrobních čísel telefonů...

Ako sa to vezme.... V podstate máš pravdu - nie je povinný mať zoznam IMEI telefónov.Na druhej strane - niektorí predajcovia tie IMEI majú na dodacích listoch (podľa distribútora), ďalej IMEI je i na obale telefónu (krabičke, v ktorej ho predávajú), niektorí dokonca z toho do dokladu o kúpe tento IMEI zapisujú. Pri predaji je potrebné porovnať IMEI v telefóne (nálepka niekde vo vnútri) s IMEI na krabici.Ale pochybujem, že on tú krabicu ešte má, inak by vyčítal IMEI odtiaľ.

Odkud IMEI vyčítal je úplně jedno. Důležité je, že ho dal policii. Teď jen zbývá čekat, jestli ty zlodějky najdou.

MAC: kdyby policie našla mobil a kdyby měli podezření, že někdo změnil IMEI, mohli by se pokusit identifikovat mobil podle MAC adresy.Ale to je moc "kdyby", v praxi se bojím, že případ odloží.

Buď rád, že policie tyhle informace chtěla. Okruh podezřelých to zjevně zúžilo, když už víš, že tě mobil ukradly zlodějky.

A jsi si jistý, že ti ten mobil ukradly ženy? Mohli to to být i chlapi.