» Poradna » Web a internet

Má zmysel naučiť sa napr. Microsoft Azure

Dobrý deň prajem, chcel by som sa opýtať, či by malo zmysel v mojom prípade (36 rokov) sa rekvalifikovať na prácu v IT a začať napr. s Microsoft Azure? Myslím prípadné školenia a skúšky a následne si nájsť prácu v tomto odvetví. V živote som sa pohyboval okolo SQL, Python, PHP, C# ale len ako koníček a teraz by som potreboval úplne zmeniť oblasť v ktorej pracujem. Popr. aké by mali byť moje kroky, ak by som chcel začať pracovať v IT? Ďakujem za prípadné odpovede.

Odpovědi na otázku

Rozhodně má. Čeho jsi schopen víš jen ty sám, ale cloud obecně má velkou budoucnost.

Mrkni se na junior.guru, treba ti to pomuze.

Pokial mas aku taku prax/znalosti s tymi technologiami, co si pisal, tak si najdi rovno nejaku pracu s tym. Nejake preskolenie, atd. mozes riesit v pripade zaujmu neskor. S AWS, Azure, ine cloud tech sa da pracovat v roznych prog. jazykoch. A je to iba o znalosti API, frameworkoch, design paternoch a pod., na to nepotrebujes skolenie.Najdi si niekde poziciu juniora a uvidis ako ti IT praca sadne a potom mozes rozvijat svoje znalosti smerom ktorym ta to zaujima. IT praca nie je len o tech. znalostiach ale i soft-skills, praci v tyme a pod.

BTW ked sa takto pytas, tak neviem, ci je to uplne pre Teba, v IT sa ocaka nejaka samostatnost, proaktivita, musis sa neustale vzdelavat - sam, nikto za ruku vodit nebude.

"V živote som sa pohyboval okolo SQL, Python, PHP, C# ale len ako koníček"No a proč to teda neposuneš dál? Myslíš, že po lidech s těmito znalostmi není poptávka? Ne všichni chtějí všude tlačit Microsoft.

Skúsil by som sa možno opýtať ešte inak. Aká je podľa vás najlepšia cesta pre rekvalifikáciu pre prácu v IT (napr. programátor)? Ako som spomínal vyššie, robil som vo všetkých tých jazykoch, ale len ako samouk. Je potrebné získavať certifikáty? Alebo je najrýchlejšia cesta UDEMY a pod? Ďakujem

Nejlepsi je resit prakticke veci. Bud se nechat zamestnat jako junior programator s tim, ze zamestnavatel bere na vedomi, ze jsi celkem zacatecnik. Nebo si vybrat, jaky jazyk z tech co trochu ovladas je blizky tvemu srdci, vybrat si na GitHubu nejaky projekt v danem jazyce (idealne takovy, ktery sam pouzivas) a zkusit tam zacit opravovat nejake jednoduche problemy.