» Poradna » Mobily

Má Walkman Sony NW-A55L lepší zvuk než smartphone Sony Xperia?

Zajímalo by mě jak je to se zvukem u Walkmana. Má lepší zvuk v porovnání s jejich vlajkovou lodí chytrého telefonu Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 5 II? Obě dvě zařízení dokážou přehrát Hi-Res hudbu a to je tak nějak vše co vím.A má vůbec smysl kupovat takové zařízení, jako je tenhle Walkman, pro zlepšení hudebního zážitku nebo je to prostě zbytečné?

Odpovědi na otázku

V první řadě se zamysli nad kvalitou svých uší. Já zjistil, že když to vyloženě nešumí, že poznám skoro prd. Takže se o drahé super-skvěle hrající věci starat nemusím.

Obecně ano, má. Má rozhodně lepší analogové výstupní obvody pro drátová sluchátka (jiná by se pro kvalitní poslech neměla používat). Jestli to oceníte záleží především na kvalitě použitých sluchátek a taky na kvalitě zdrojových souborů. Taky samozřejmě záleží na tvé poslechové zkušenosti a na tom, jak se chcete věnovat opravdu soustředěnému poslechu v klidu a v pohodě. Pro čtvrthodinové poslechy v MHD to nemá valný smysl.Rozhodně bys měl otestovat vždy kombinaci sluchátka/přehrávač, ne všechno si navzájem sedí. Já bych osobně v téhle cenové kategorii koupil tohle :https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP3-FLAC-p... s nějakými detailnějšími sluchátky.