» Poradna » Notebooky

Má význam kupovat FULL HD rozlišení

dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli má má význam kupovat FULL HD rozlišení do notebooku a jakou to má budoucnost.

Odpovědi na otázku

Pokud chceš mít vysoké rozlišení, tak to samozřejmě význam má. Dotaz o budoucnosti jsem nepochopil.

pokud vidíš natolik dobře abys využil toho, že se na stejnou plochu vejde víc oken apod. - ale budou taky o dost menší - tak to asi smysl má. Pokud ale vím, že klasické rozlišení 1366x768 na 15ce notesu je tak akorát a navíc si stejně nastavuju větší fonty a ikony, tak to asi smysl nemá. FHD mám na 24ce monitoru a tam je to fajn.

1366x768 na 15" monitoru byla akorát před pár lety. Ale jde o to, co na notebooku děláš. Jestli je notebook určený jen na koukání na filmy nebo online hry, pak je to jedno. Pokud na vážnou práci, pak FulHD význam má.

U tech her je na laptopu to FHD naopak nezadouci, kvuli prachbidnemu vykonu mobilnich GK.

mno, řekněme, že 1600x900 by nebylo úplně k zahození. Nicméně s ohledem na to, jak mizerně vidím, mi nepřijde moc přínosné mít FHD rozlišení na malé obrazovce a muset kvůli tomu měnit DPI a fonty, aby to bylo použitelné - to mi totiž nižší rozlišení na stejné ploše poslouží stejně dobře.Proto taky nejsem nadšencem FHD na telefonech a podobných pididisplejích

Záleží na použití. Na grafiku nebo třeba nějaké výkresy to smysl má, zkrátka vidíš víc. Na facebook a domácí úkoly do školy to není nezbytné. Každému vyhovuje něco jiného, nejlépe je si to vyzkoušet...

asi nejlepší bude, když se na to opravdu podíváš v reálu... já osobně bych do FHD rozlišení na noťasu menším než 17" určitě nešel...jak už bylo řečeno, FHD význam má - pro toho, kdo ví, proč ho chce a na co ho chce

Tak to je opravdu věc názoru. Mám 14" notebook s 1366x768, protože jsem si říkal, že to na menším displeji nebude tak vadit, ale stejně lituju, že nemá aspoň 1600x900.

Kde s edá koupit rozlišení? A jak se to rozlišení dá do toho notebooku přidat?

Mám dva mobily s obrazovkou 2 palce FULL HD. Jeden ti dám zadarmika :)

Bez FHD dnes nedáš nic, člověče ideálně 1920x1200 (16:10), to jsem já kupoval už někdy před 4 lety všechny monitory nad 27" a FHD nebo +FHD. A hlavně si kupuj mat, vždy mat. A i FHD je houby chce to něco lepšího:http://abload.de/img/xp0005vxsvr.png

hmmm, šukézní roštěnka

Já jsem lenoch a do těch "náhledů" (zde šlo o to jak dobře ACDSee umělo přizpůsobit okno, bez jakýchkoliv rušivých prvků (s číslem 3 konec), snažím dávat něco jiného než "kytičky" aby na to šlo i koukat.

Hezke rozliseni, ale v dnesni dobe bezet na XP, to uz je masochismus. Kdyz XP tak strasne spatne pracuje s dnesnima modernima HW prostredkama.

Nech být, běhá mi tam HW i SW, který jak to napsat by měl jinak problémek jakýsi malinký. A jelikož je to rychlý a uživatelsky rychle nastavitelný OS pohoda.

Blba otazka, ale tak je jasny ze Full HD ma význam kupovat, už treba pri prohlizeni internetu poznas, ze je tam sakra rozdil. Co se ti vleze na stranku a co ne, ano je tu sice zoom, ktery muzes zmensit, ale ne kazda stranka s tim pocita a dnes mnoho webu uz ani s rozlisenim mensim jak fullHD nepocita. Ja byt tebou a pokud mas na to prostredky tak jdi do fullHD urcite a nebo i do vetsiho ;)

většina rozumných webů musí s rozlišením menším než FHD počítat - jednak tu máme pořád dost starých počítačů - nejen desktopů, ale i hafo notesů, co nemaj ani 1600x900 natož pak FHD. A pak je tu samozřejmě spousta mobilních zařízení, která si o tom mohou leda nechat zdát. Weby sice mívaj mobilní verzi, ale ne vždy...

No weby musí, ale on právě nesmí a musí kupovat vše +FHD, aby následně za čas už ani tyto weby nemusely. Tablety a další nakonec tu retinu také dají globálně a bude klid. Vlastně ne, zase se to posune dál a dál ...

Význam to samozřejmě má (už je to skoro nutnost). O budoucnosti se nedá bavit, protože Full HD je PŘÍTOMNOST.