Má tento upgrade gr. karty smysl?

Zdravím,mám následující,celkem (pre)historickou sestavu:

AthlonXP 2200+ (1.8GHz)
1024MB RAM DDR 400
Radeon 9800 Pro 128MB

Chtěl bych si zkusit zahrát něco novějšího (Grid, Bioshock, ... ). Vystačím si s 1024x768 a středními detaily. Vyhlédl jsem si ATi X1650 Pro 512MB (asi za 1200Kč). Má to vůbec smysl, resp. rozběhnu s přihlédnutím ke zbytku sestavy výše uvedené hry? Díky za názory...

Odpovědi na otázku

Ne , koukejte po x1950 a lepší

Spíš 3650 AGP s pamětmi DDR3 - pokud ji seženeš.

Stejný výkon jako 1950, ale o 44W nižší spotřeba.

Teda pardon,aby to bylo kompletní,ještě jsem zapoměl dodat,že mám desku jen s AGP slotem (což je asi evidentní z popisu sestavy)... Ta X1950 vyjde na 2000Kč co jsem koukal,má to za tu cenu tedy ještě smysl nebo si mám radši šetřit a postavit něco lepšího...?

No co se tak koukám,tak bude asi těžko k sehnání...

www.alza.cz ...

Ten popis je blbě.

Paměti má DDR3, jinak by na 1600 MHz nemohly běhat.

s největší pravděpodobností máš via chipset a na něm rozběhneš pouze tu 1650...AGP pro hd karty na via chipsetu je jen pohádka.....

No mám MSI KT6 Delta LSR tušim... takže chipset VIA ano,co koukám na specifikace. Tím pádem jak říkáš nej co tam jde dát je X1650..?

Jaký by to mělo mít důvod?

AGP slot 3.0 má deska, podporuje AGP 4x/8x

Karta taky.

bylo pozorováno, že byla nižší kompatibilita s některými chipsety , ale ne vždy to bylo v rovině 100% nefunguje. Nastavením se to čato srovnalo

neznám člověka(ani google ho nezná),kterej na via chipsetu rozchodil kartu hd serie...

ve 2d se mi to 2x povedlo,ale ve 3d je to funkční jen pár desítek vteřin v lepším případě(avladače ati) nebo se spoustou chyb(omega)...

na druhou stranu je pravda,že s x1650 se dá odehrát i crysis,nic valnýho,ale dá...

OK, takže to vidím asi tak, že zkusím sehnat X1650 z druhé ruky nebo si spíš budu šetřit na celou novou sestavu.

měl jsem zakladní desku MSI K-9mmv s agp slotem která měla tuším čipset via 800 a grafiku power color 3850 512mb a šlapalo to dobře

Nic v zlom, ale myslim ze do tej zostavy nema zmysel kupovat novu grafiku. Jedine ak daku pouzivanu, za par supov. Vacsia investicia sa neoplati. Je tam slaby procesor, malo pamate. Radsej setrit na nove...